Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: RNS-e - problem z kablami

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny RNS-e - problem z kablami

    Witam
    Posiadam Audi A3 z 2006r, katalogowo model na 2007r. silnik 1,6l, benzyna. Od nowości był kosz 1din i jakieś zwykłe radio pioneera ze ściąganym panelem. Postanowiłem założyć sobie nawigację. Kupiłem RNS-e ver. 8P 035 193G z maja tego roku, kosz, panel klimatronika itp. Sama wymiana przebiegła bez problemu.
    Stare radio podłączone było przez przejściówkę do dwóch kostek od samochodu (czarna i brązowa po 8 pinów każda), dodatkowo do tej przejściówki podłączone były trzy przewody (czarny, czerwony i bodajże żółty) biegnące gdzieś za schowkiem do silnika.

    Kupiłem przejściówkę ISO - ISO2, przejściówkę do anteny radiowej i antenę GPS. Podłączyłem nawigację przez przejściówkę ISO-ISO2 do dwóch w/w kostek (czarnej i brązowej) i wpiąłem anteny. Efekt jest taki, że czegoś jeszcze brakuje, to znaczy:
    - brakuje czerwonego podświetlenia przednich klawiszy (radio, media, name itd)
    - radio wyłącza się co 30 minut
    - po każdym włączeniu muszę podawać pin
    - nawigacja oblicza (wytycza trasę) ale nie nawiguje
    - po przekręceniu stacyjki muszę navi włączyć ręcznie

    Występują te same objawy, które wymieniają sprzedawcy na portalu aukcyjnym sprzedający adaptery (emulatory) can-bus, tylko u mnie emulator nie jest potrzebny bo magistrala can w samochodzie jest.

    Pomoże ktoś w rozwiązaniu problemu?

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Who I am? I am a the Champion.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •