Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Problem z zimnym silnikiem - Pomocy

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny Problem z zimnym silnikiem - Pomocy

    Witam, koledzy mam problem ze swoja Audi A3 8L AEH 3D 1996 B/G sekencja(wiadome). A wiec auto kupilem na wakacjach i bylo cieplo no i nie bylo w niej jeszcze zalozonego gazu. Problem moj wydaje mi sie ze zaczal sie od momentu gdy zrobilo sie troche zimniej. Tj. wrzesien jakos tak. Problem moj wyglada nastepujaco: gdy zapale autko np. po nocy zapala bez problemu ale ma takiego muła pomiedzy 1k obrotow a ok 2-2,5k. Zarowno jest tak na benzynie jak i na gazie. Wyglada to tka jakby byl za pozno zaplon i niema ladnego przejscia, ale na cielym silniku czegos takiego juz niema od 1 biegu... Nastepnie gdy silnik jest juz rozgrzany i jade sobie np. gdzies za miastem i 3mam gaz do spodu np. na 4 biegu puszcze gaz i znowu wcisne go do spodu to auto dostaje takiego szarpniecia jakby nagle braklo mu paliwa i zaraz powraca. Staralem sie wam to opisac w taki sposob abyscie zrozumieli i mi pomogli.

    Od czego zaczac? Co sprawdzic ?

    Swiece nowe, zmapowany na gazie poprawnie i nie wiem za co sie zabrac. Prosze o rady i z gory dziekuje.

    Ps. zalozylem ten temat, poniewaz zadny z tematow ktore widzialem z czyms podobnym nie odzwierciedla mojego problemu.

  2. #2
    klusio's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grudziądz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Moim zdaniem trzeba zacząć od sprawdzenia samochodzika Vagiem Żebyś mieszkał bliżej to bysmy posprawdzali bo mam ten sam silnik.
    .

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    okej wiec mam podjechac podpiac sie pod vag i ew kody bledow zapisac i podaj je na forum ta?

  4. #4
    klusio's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grudziądz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No tak w skrucie tak , sprawdz wogole jak wyglada twoja sonda bo jak zle działa to sie muli samochod.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Chwile mnie tu nie bylo, ale opisze dokladnie o co chodzi: Tj na zimnym silniku auto chodzilo tragicznie zarowno na benzynie jak i na gazie. Podpielem pod komputer pobawilem sie i odkrylem ze czujnik temp podaje zle wartosci. Problem znikl calkowicie na benzynie tzn. ladnie pali trzyma obroty, zbiera sie tak jak powinien sie zbierac wszystko git. Niestety problem dalej pozostal na gazie ;/. Moze to info sie komus przyda. Pozdrawiam.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •