Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 49

Temat: sprzęgło dwumasowe na sztywne

  1. #11
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zyzio Pokaż post
    kolego mówimy tu o benzynie 2.0TFSI a nie 1.9TDI, :
    a co za różnica, chłopaki mają momenty w 1.9 TDI również ponad 400Nm i skrzynia wytrzymuje bez problemu
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  2. #12
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez metti Pokaż post
    a co za różnica, chłopaki mają momenty w 1.9 TDI również ponad 400Nm i skrzynia wytrzymuje bez problemu
    Inna skrzynia.

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn/ kamienna góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Widze, ze zdania mocno podzielone ;/ więc ja osobiescie chyba zostane przy zestawie sachs, bo wydaje mi się że stosunek cena/jakoś będzie najlepsza, tym bardziej, z enie mam zamiaru robić 300+ przynajmniej nie w najblizszym czasie

  4. #14
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Rafał montuj dwumas od S3 + sachs. Nie sugeruj się tym co pisze metti bo nie ma zupełnie racji - po prostu się nie zna i sugeruje się tym że ludzie mają takie koło zamachowe w tdi, nie przetłumaczysz mu bo on wie lepiej Jak grochem w ściane. Borys jeśli zrobił 10tys na jednomasie to długo nie pojeździ i nie ma bata bo żadna skrzynia w TFSI tego nie wytrzyma. Ta opinia pochodzi od firm które się tym zajmują na co dzień profesjonalnie - Compsport / R-Performance i mają z tym styczność więc jest w 100% autentyczna. Tyle w temacie.

  5. #15
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zyzio Pokaż post
    Rafał montuj dwumas od S3 + sachs. Nie sugeruj się tym co pisze metti bo nie ma zupełnie racji - po prostu się nie zna i sugeruje się tym że ludzie mają takie koło zamachowe w tdi, nie przetłumaczysz mu bo on wie lepiej Jak grochem w ściane. Borys jeśli zrobił 10tys na jednomasie to długo nie pojeździ i nie ma bata bo żadna skrzynia w TFSI tego nie wytrzyma. Ta opinia pochodzi od firm które się tym zajmują na co dzień profesjonalnie - Compsport / R-Performance i mają z tym styczność więc jest w 100% autentyczna. Tyle w temacie.

    Oj widzę super znawca z ciebie za zasadzie "bo ktoś powiedział", wymień przykłady awarii skrzyń to się tobie pokłonię, jak na razie to gdybanie takie same jak kiedyś było w TDI - wszyscy krzyczeli "skrzynia ci padnie", i co - i nic, ja się nie chwalę w przeciwieństwie do ciebie że się znam, może się i nie znam ale po prostu jak do tej pory nie spotkałem się z czyms takim choć ludzie mają pomontowane sztywne koła w "uturbionych" benzynach
    Ostatnio edytowany przez metti - 05-11-12 o 23:51
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  6. #16
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Dla sprostowania. Zrobilem juz ponad 10tys, narazie jest ok, nie wiem jak bedzie, ale mam nadzieje Zyzio, ze sie mylisz
    Znam kilka mocnych tfsi ze sztywnym kolem jezdza juz drugi rok.
    Poza tym Ci sami co mowia, ze padnie skrzynia w innych watkach polecaja zestawy sachs na jednomasie do mocnych tfsi, jako najlepszy mozliwy wybor, wiec sam juz nie wiem jak to jest.

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Na kole jednomasowym skrzynie 02M/Q nie przezyja dlugo. Testowane. Nie sa przystosowane do przenoszenia drgan. Wymienilismy 4 skrzynie juz z tego powodu.

    Jezeli Borys pije do nas to nie polecamy zestawu na jednomasowym kole tylko na dwumasowy i zawsze tak bylo.
    AXX - 445Ps

  8. Podziękowania dla CompSport za pomoc w problemie

    Miro (10-12-12)

  9. #18

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez CompSport Pokaż post
    Na kole jednomasowym skrzynie 02M/Q nie przezyja dlugo. Testowane. Nie sa przystosowane do przenoszenia drgan. Wymienilismy 4 skrzynie juz z tego powodu.

    Jezeli Borys pije do nas to nie polecamy zestawu na jednomasowym kole tylko na dwumasowy i zawsze tak bylo.
    Ciekawy jestem bardzo Patryk tego jakie koła wy rzeczywiście tam wkładacie?? Że takie opinie negatywne o kołach jednomasowych. Ja to testuje w dwóch autach w tym jedno auto z kołem jednomasowym to mój golf MK2 z silnikiem BHZ TFSI. Pomału i oszczędnie nim nie jeżdżę więc przepraszam ale nie zgadzam się z twoją opinią. Być może ona jest dlatego taka że montujesz kolo które nie jest wyważone dynamicznie. Tez mam ten temat sprawdzony. Borys, ja i Kamil mamy jednomasy w skrzyniach TFSI. Ja osobiście zrobiłem 18tyś KM na zestawie z kołem jednomasowym. Istnieje tylko jeden zestaw dobry. Po drugie to nic się nie trzęsie.
    Patryk szanuję wasze zdanie z Szymonem na temat takiego rodzaju sprzęgła, lecz ja mam inne przykłady które nie mogą tego potwierdzić. Bardzo dziwi mnie fakt o przypadku który podałeś. Możesz podać konkretny model sprzęgła z jednomasem który montowałeś do TFSI lub TDI. Bo ja montuję tylko jeden, wyważam go dynamicznie i w zalezności od potrzeby wymieniam okładziny na wydajniejsze??

    Mogę prosić o przykład sprzęgła, który nie działa??
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  10. #19
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Pewnie to samo co zawsze czyli sachs z jednomasem. Bardzo dobrym przykladem jest Sammuel i jego s3 360PS, ktore bardzo dobrze znasz Patryk i zrobil duzo km, auto ma bardzo ciezko i ciagle jezdzi bez awarii, chyba ze czegos nie wiem?
    Duzo zalezy od stylu jazdy. Jak ktos gniecie za kazdym mozliwym razem i to jeszcze z niskich obrotow to nawet pancerna skrzynia i metalowe sprzeglo sie kiedys wysra. Nie mowie tak nie mowie nie. Ja mam, narazie jest ok, oby tak jak najdluzej

  11. #20

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez borys1822 Pokaż post
    Duzo zalezy od stylu jazdy. Jak ktos gniecie za kazdym mozliwym razem i to jeszcze z niskich obrotow to nawet pancerna skrzynia i metalowe sprzeglo sie kiedys wysra. Nie mowie tak nie mowie nie. Ja mam, narazie jest ok, oby tak jak najdluzej
    Ja tak jeżdżę swoim MK2 TFSI i mało tez nie mam bo ostatnio było 330KM i coś ponad 400NM w 4 kółkach. I tutaj mówię o benzynie. Bo w TDI to już spokojnie ponad 10szt zrobiłem na tym samym zestawie z tarcza organiczną. I jeżdżą auta do dziś. Niektóre były robione bardzo dawno temu. Dlatego opinia o jednomasie "że jest be" jest zła!!
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •