Strona 1 z 97 1231151 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #1
    deejay2003's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny [8L] Pytanie o termostat i ...

    Witam! Po przeczytaniu kilku tematów na temat termostatu wiem na 99% że to właśnie termostat mam do wymiany( autko utrzymuje minimalną temperature dopiero po dłuższej jeździe przy staniu w korkach rośnie do 90* i podczas dalszej jazdy spada). Jeśli jednak może to być cosik innego prosze o odpowiedz. I mam pytanko czy zna ktoś warsztat w Szczecinie w którym mógłbym go wymienic i gdzie moge kupic, a może jest ktoś kto podjołby sie wymiany(oczywiscie zapłace) pozdro

    Ostatnio edytowany przez (A)rturo - 02-11-16 o 08:28

  2. #2
    ułe's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Vw CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Jeśli temperatura rośnie ci bardzo powoli i silnik ma problemy z nagrzaniem się to napewno masz uszkodzony termostat. A jeśli chodzi o wymianę to nie jest to wcale takie trudne można to zrobić smaemu posiadając tylko minimalną wiedzę jak odkręcić kilka śrubek. Poszukaj na forum była już o tym napewno mowa

  3. #3
    deejay2003's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Widziałem co i jak na forum i wiem że nie jest to nic trudnego ale ja mam tendecję do psucia i wolałbym jednak zlecić wymiane

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    100% termostat.

    Kupisz w ASO razem z o-ringiem za 105pln, jeśli nie masz w okolicach ASO to każdy sklep z częściami sprowadzi Ci jeśli podasz jakie autko, który rok i jaki silnik. Co do mechanika to każdy sobie z tym poradzi i nie trzeba wybitnego magika do tego zadania

    Pamiętaj żeby kupić też nowy o-ring pod termostat (sprzedawca bedzie wiedzial o co chodzi)

    BTW: kolego używaj tagów..... [8L] / [8P]

    pzdr

  5. #5
    deejay2003's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Spoxik dzięki wielkie , rozumiem że cena 105 zł jest za termostat z o rinigem i nic więcej mi nie trzeba ...

    Co do tagów to kompletnie zapomniałem bo jestem tu nowy ale następnym razem będę o tym pamiętał . pozdro

  6. #6
    tomekzabrze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZABRZE
    Auto
    AUDI S8 4,2 340
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    deejay2003, 105 to cena serwisowa oryginalu jak bedzies zkupowac zamiennik to polecilbym ci raczej tylko i wylacznie wahlera sam u siebie taki mam i zero problemow.
    ZESTAWY XENONÓW BEZ PRZERABIANIA SPRZEDAM od 129

  7. #7
    deejay2003's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    właśnie słyszałem że za wahlera cena to jakies 40-50zł i że jest to najlepszy zamiennik a w aso też go dostane czy raczej w motoryzacyjnym ? pzdr

    P.S; Czy powinienem wymienic też płyn w chłodnicy czy to nie jest konieczne ?

  8. #8
    Dybcio's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3 1.8T '99 + LPG
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Nie wiem czy jest konieczna wymiana płynu w chłodnicy ale z tego co widzę na fakturze to wymienili nam te płyny (jakieś paraflu i woda destylowana). Ale z tego co widzę (a raczej nie widzę) to nie mam żadnych o-ringów na fakturze. Teraz pytanie: bardzo źle, źle czy nie jest źle skoro nie był wymieniony ten o-ring? No i powiedzcie mi czy 97,5 za tą usługę to dużo? Przy okazji były wymienione drążki i końcówki - cena usługi 130. Podkreślam że to tylko usługi tyle kosztowały - materiały osobno. Coś mi się wydaję że nieźle zdzierają.

  9. #9
    deejay2003's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    z tego co sie zdążyłem zorientowac koszt termostatu-zamiennika waha się pomiędzy 35-50zł a koszt wymiany 40-50zł (dane od znajomego) wiadomo że każdy warsztat ma swoje ceny (niestety) ale skoro doszły płyny to wg mnie cena nie była zbyt wygórowana. O ile mi wiadomo O-ring to nic innego jak uszczelka i wydaje mi się że powinna byc wymieniona na nową wraz z nowym termostatem. pzdr

  10. #10
    Dybcio's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3 1.8T '99 + LPG
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    deejay2003, tak jak napisałem wyżej za usługę serwisową o nazwie "TERMOSTAT WYMIANA" skasowali 97,50. Termostat 25,66, Płyn paraflu up różowe 59,51, woda destylowana 2L 2,5. Wychodz że robocizna + materiały = 185,17 czyli całe 100 złotych więcej niż TUTAJ. Czytam właśnie ten wątek bo szukam nowego mechanika.

    PS. Jeszcze apel o pomoc - zerknijcie do linka co mam w podpisie

Strona 1 z 97 1231151 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •