Strona 46 z 97 PierwszyPierwszy ... 3644454647485696 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 451 do 460 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #451

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wychodzi na to ze padl mi termostat. Jaki najlepiej kupic i z jakimi kosztami mam sie liczyc? Czy wymiana tego na podworku jest dobrym pomyslem czy kinieczny jest mechanik?

  2. #452

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BodzioA3 Pokaż post
    Wychodzi na to ze padl mi termostat. Jaki najlepiej kupic i z jakimi kosztami mam sie liczyc? Czy wymiana tego na podworku jest dobrym pomyslem czy kinieczny jest mechanik?
    przejrzyj ostatnich 5stron tego tematu
    wszystko o firmach jest opisane co i jak
    wymiana też jest opisana w tym temacie i nie jest trudna tylko przydałoby się spuścić płyn chłodniczy bo tak to wycieknie

  3. #453

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dziekuje za Pomoc. W moim przypadku pomogla wymiana termostatu. wymienilem tez czujnik jak sie okazalo nie potrzebnie, i mam na sprzedaz oryginalny uzywany, jesli ktos jest zainteresowany porsze pisac meila

  4. #454
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez panus1 Pokaż post
    jakością nie odbiega od Ori a po co przepłacać?
    vernet też nie odbiega jakością od ori a kosztuje 24pln

  5. #455
    Meduza's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Question termostat z grzałką - silnik AVU

    Witam.
    Mam pro?b? o pomoc, z pewno?ci? nie dzia?a termostat, silnik nagrzewa si? do 60-80 stopni, zale?nie od tem. zewn?trznej i klimatyzacji (w??cz/wy??cz); temperatury s? zgodne miedzy zegarem a klimatronikiem (kana? 49) w zakresie temp. 60-80 stopni; gdy na zegarze jest powy?ej 80 (sporadycznie, gdy auto po trasie postoi chwil? na w??czonym silniku; jak na zegarze jest 90 to wentylatory te? g?o?niej chodz?), to i tak klimatronik maksymalnie pokazuje 81 stopni, dlatego zastanawiam si?, czy kt?ry? czujnik temperatury nie dzia?a. Dodam, ?e auto ma instalacj? LPG od ok. 9ty?. km.
    Ponadto u mnie przy silniku AVU (podobnie BQF i APF) jest termostat z grza?k? 06A 121 114 , z temp. otwarcia 105, w ASO kosztuje 280z?; wygl?da tak: http://motoplatforma.com/index.php?d=produkt&id=1916
    na tej stronie maja te? termostat firmy BEHR i podaj?, ?e by? stosowany na pierwszy monta?, orientuje si? kto?, czy tak rzeczywi?cie by?o:
    http://motoplatforma.com/index.php?d=produkt&id=2751 koszt 175z?
    tu kto? podaje, ?e na pierwszy monta? by? Vemo Germany: http://allegro.pl/termostat-audi-a3-...iza-leon-1-6-i 2507676107.html
    Poza tym na ASO trzeba uwa?a?, jak zapyta?am o termostat do mojego auta podaj?c nr VIN, podali mi cen? 430z?, my?l? ?e chcieli mi sprzeda? cz??? z nr 06A 121 111 -termostat z obudow?; jednak?e na termostacie mam podany wyra?nie nr 06A 121 114 i t? cze?? mo?na kupi? osobno.
    Meduza (gr. Μέδουσα Medusa)była najmłodszą z trzech Gorgon i najgroźniejszą. Zamiast włosów miała węże, a jej spojrzenie zamieniało żywe istoty w kamień.

  6. #456
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Niestety w ASO nie kupisz samego termostatu bo jest wyszczególniony w Etce jako "brak części zamiennej" i można go dostać tylko w komplecie z obudową,natomiast numer który podałaś dotyczy króćca rurowego, jak wiadow w zamiennika można go dorwać ale znowu występuje ryzyko czy będzie działał prawidłowo.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  7. #457

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa, woj. Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Witam
    Mam silnik 1.8 AGN i mam takie pytanie czy podczas wymiany bedzie bardzo leciał płyn chłodniczy i czy potem trzeba cały układ odpowietrzać??

  8. #458

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Podczas wymiany termostatu na pewno będzie leciał płyn więc lepiej od razu go spuścić z układu niż później w panice szukać jakiegoś pojemnika
    Przy wymianie czujnika temperatury G62 płyn niekoniecznie będzie leciał - jeśli auto jest zupełnie zimne to uda się go wymienić bez ubytku płynu.
    Sprzedam przekaźnik OMRON G8N1 - element modułu kierunkowskazów i awaryjnych

  9. #459
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Dodając do przedmówcy,po wymianie termostatu należy odpowietrzyć układ, natomiast czy wymianie czujnika nie- jak zrobisz to szybko i w miarę sprawnie to będzie ubytek koło setki a nawet i nie.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  10. #460

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa, woj. Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Dzisiaj zaobserwowałem taką sytuacje wracając do do domu z pracy ok 15 km wskazówka od temperatury nieznacznie się podniosła (temp. na zewnątrz ok 12 stopni) jak zajechałem na parking to chwile postałem i temperatura podskoczyła do kreski przed 90 stopniami więc postanowiłem się przejechać aby się dogrzał do 90 stopni i tu nagle temperatura zamiast wzrosnąć spadła, czy jest to jednoznaczna oznaka padniętego termostatu czy może to być coś innego???

Strona 46 z 97 PierwszyPierwszy ... 3644454647485696 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •