Strona 54 z 97 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 531 do 540 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #531
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karooolek Pokaż post
    witam mam takie pytanie w mojej a3 1.6 jakis czas temu jak było nawet - 14 stopni to auto ładnie łapało temperature po jakiś paru km... łapało 90stopni bez problemu a teraz od jakiś paru dni nawet jak jest już Cieplej na dworze , to łapie do 80 max 85 i jak jadę to opada troszkę... czego to wina?
    w ciemno wymieniaj termostat

  2. Podziękowania dla qba29dm za pomoc w problemie

    karooolek (28-12-12)

  3. #532

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam ja po wymianie termostatu na wahlera mam problem bo silnik osiaga 90 stopni a dolny wąż od chlodnicy jest zimny Dlaczego jest tak ???

  4. #533
    arturpl1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CSW
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    bo to jest duży obieg i bedzie ciepły kiedy termostat sie otworzy i płyn bedzie krążył przez chłodnice. Zimą?? rzadko osiągalne zeby dolny wąż sie zrobił ciepły.

    Słowem: to normalne...

    Jezusie... troszke pomyślunku...
    Copyright by Artef!x
    4,2 l / 100 km

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...efix&p=1011589

    ... lord of the rings ...

  5. #534
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez arturpl1986 Pokaż post
    bo to jest duży obieg i bedzie ciepły kiedy termostat sie otworzy i płyn bedzie krążył przez chłodnice. Zimą?? rzadko osiągalne zeby dolny wąż sie zrobił ciepły.

    Słowem: to normalne...

    Jezusie... troszke pomyślunku...
    nie wymagasz zbyt wiele? co drugi user tego forum nie wie ile zaworów ma jego auto a dziwisz się, że zadają takie pytania?

    P.S. właśnie dostałem na priv pytanie gdzie w A3 8L 1.6 8V jest pompa paliwa? kolega tłumaczy się, ze nie ma nigdzie takiego info na forum

  6. #535

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Jacy wy jestescie mądrzy myślałem ze forum służy do zadawania pytan i odp są bez krytyki i głupich dopisków no ale dzieki za odp

  7. #536
    arturpl1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CSW
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Forum jest do zadawania pytań i uzyskiwania odp, ale jezeli coś juz jest wyjaśnione to po co zadawać pytanie... -> szukajka

    Ps. dziękuje - łapka w góre ;P
    Copyright by Artef!x
    4,2 l / 100 km

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...efix&p=1011589

    ... lord of the rings ...

  8. #537
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez druzyn123 Pokaż post
    myślałem ze forum służy do zadawania pytan
    tak, kiedy wykorzystane są wszystkie dostępne źródła i nie znaleziono odpowiedzi gdybyś poszukał na forum to byś znalazł dlaczego wąż jest zimny, poza tym to, że masz konto na forum nie zwalnia Cię z myślenia. D

    Doszedłbyś do tego sam odpowiadająć sobie na pytanie: wymieniłem termostat żeby dogrzany był silnik czy chłodnica?

    nie zrobiłeś ani jednego ani drugiegi i dziwisz się, że Cię pojechaliśmy...:/

  9. #538

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam, moja sprawa jest dość dziwna. Opisze od początku.

    1. Skacząca temparatura, w trakcie jazdy błyskawicznie temperatura z 60 stopni spadła na 90, za chwile znów podniosła się na 90. potrafiła też zatrzymywać się na 70 stopniach.

    - Wymieniłem czujnik temperatury

    2. Efekt taki, że wskazówka wcale nie podnosiła się z 60 stopni, poza kilkoma przypadkami gdy doszła max do 65 stopni.

    - Wymieniłem termostat

    3. Samochód nagrzewa się dość długo, temperatura w trakcie jazdy mozolnie dochodzi do 70 stopni, na postoju po kilkuminotywm przegazowaniu zatrzymuje sie na 80 stopniach.

    Dziś zrobiłem próbę: przejechałem w trakcie 20 minut dystans około 8km, później około 5 minut przegazowywałem go na postoju - temperatura osiągnęła 80 stopni, dolny wąż gorący, chłodnica ciepła ale nie gorąca

    Co teraz? co jest temu winne i jak sprawdzić czy silnik wogole sie nagrzewa? Nie mam kabla VAG ani dostępu w swojej okolicy do niego.

  10. #539
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mlykopolska Pokaż post
    Witam, moja sprawa jest dość dziwna. Opisze od początku.

    1. Skacząca temparatura, w trakcie jazdy błyskawicznie temperatura z 60 stopni spadła na 90, za chwile znów podniosła się na 90. potrafiła też zatrzymywać się na 70 stopniach.

    - Wymieniłem czujnik temperatury

    2. Efekt taki, że wskazówka wcale nie podnosiła się z 60 stopni, poza kilkoma przypadkami gdy doszła max do 65 stopni.

    - Wymieniłem termostat

    3. Samochód nagrzewa się dość długo, temperatura w trakcie jazdy mozolnie dochodzi do 70 stopni, na postoju po kilkuminotywm przegazowaniu zatrzymuje sie na 80 stopniach.

    Dziś zrobiłem próbę: przejechałem w trakcie 20 minut dystans około 8km, później około 5 minut przegazowywałem go na postoju - temperatura osiągnęła 80 stopni, dolny wąż gorący, chłodnica ciepła ale nie gorąca

    Co teraz? co jest temu winne i jak sprawdzić czy silnik wogole sie nagrzewa? Nie mam kabla VAG ani dostępu w swojej okolicy do niego.
    Wg mnie należało od razu wymienić termostat a nie czujnik! Z tego co piszesz po wymianie czujnika temp szła na max 65* a przed wymianą pływała pomiedzy 60* a 90* (objawy padniętego termostatu)

    Moja rada jest taka: załóż ten czujnik co miałeś i sprawdź wtedy jak wyglądają wskazania, wg mnie ten czujnik nowy co wrzuciłeś jest o kant dupy potłuc

  11. Podziękowania dla qba29dm za pomoc w problemie

    mlykopolska (03-01-13)

  12. #540

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez qba29dm Pokaż post
    Wg mnie należało od razu wymienić termostat a nie czujnik! Z tego co piszesz po wymianie czujnika temp szła na max 65* a przed wymianą pływała pomiedzy 60* a 90* (objawy padniętego termostatu)

    Moja rada jest taka: załóż ten czujnik co miałeś i sprawdź wtedy jak wyglądają wskazania, wg mnie ten czujnik nowy co wrzuciłeś jest o kant dupy potłuc

    Szczerze mówiąc, nie jestem specem od aut, raczej typem kierowcy "wsiadam i jadę". ale poszukałem w necie kody climatronika i włączyłem sobie w nim podgląd temperatury - jest on kompletnie sprzeczny z tym co pokazuje wskaznik na desce.

    na wskazniku wskazowka zaczyna sie podnosic dopiero gdy climatronik wyswietla 75 stopni
    na wskazniku okkolo 68 c - klimatronik pokazuje 90

    wedlug klimatronika szybko nagrzewa sie do 90 i utrzymuje ta temperature podczas jazdy jak i postoju.

    czyli moge wykluczyc, ze zakupilem niesprawny termostat? i problem lezy na 100% w czujniku badz wskazniku?

Strona 54 z 97 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •