Strona 86 z 97 PierwszyPierwszy ... 3676848586878896 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 851 do 860 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #851
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pomocnik Pokaż post
    Termostat jest ori VW. Czujnik wydaje się dobry, temperatura na klimatroniku zgadza się z tą na blacie, do tego rośnie, ale po pierwsze, dość wolno, a po drugie tylko do 75*C. Wczoraj po kilku przyspieszeniach 0-100-0 temperatura przeskoczyła 75*C i zaczęła rosnąć, doszła do 82*C, ale musiałem pilnie coś załatwić i musiałem zgasić auto.
    stawiam jednak mimo wszystko na czujnik miałem podobną sytuację, zmieniłem termostat i dalej było to samo. wymiana czujnika rozwiązała sprawę

  2. #852

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Takie pytanko czy to będzie termostat lub czujnik temperatury. Mianowicie silniczki w zegarach od paliwa i temperatury mam zepsute więc odczyt temperatury silnika na kanale 49 wynosi od 103 do 108 *C. Sprawdzałem na Vagu i jest to samo. Na kanale 51 jest cały czas 75 *C. Nie sprawdzałem jeszcze czy wentylatory się załączają. Jakieś pomysły? Wyskoczył mi jeszcze błąd EGR ale nie wiem czy to ma znaczenie.

  3. #853
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez komander Pokaż post
    stawiam jednak mimo wszystko na czujnik miałem podobną sytuację, zmieniłem termostat i dalej było to samo. wymiana czujnika rozwiązała sprawę
    Dzisiaj podłączyłem VAGa, po przejechaniu 30km: Silnik, grupa 007: G81 Fuel Temp 31,5*C, G62 Coolant temperature 72*C. Zegary, grupa 003: Temperatura 73*C. Na kanale 51 w klimatroniku 90, na kanale 49 75/73*C.

  4. #854
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez drumnbass16 Pokaż post
    Takie pytanko czy to będzie termostat lub czujnik temperatury. Mianowicie silniczki w zegarach od paliwa i temperatury mam zepsute więc odczyt temperatury silnika na kanale 49 wynosi od 103 do 108 *C. Sprawdzałem na Vagu i jest to samo. Na kanale 51 jest cały czas 75 *C. Nie sprawdzałem jeszcze czy wentylatory się załączają. Jakieś pomysły? Wyskoczył mi jeszcze błąd EGR ale nie wiem czy to ma znaczenie.
    wszystko masz ok, ten silnik pracuje w takiej temp

  5. Podziękowania dla Rytel za pomoc w problemie

    drumnbass16 (15-01-16)

  6. #855

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pomocnik Pokaż post
    Dzisiaj podłączyłem VAGa, po przejechaniu 30km: Silnik, grupa 007: G81 Fuel Temp 31,5*C, G62 Coolant temperature 72*C. Zegary, grupa 003: Temperatura 73*C. Na kanale 51 w klimatroniku 90, na kanale 49 75/73*C.
    Wygląda na termostat ,ale masz nowy oryginał, a na blacie też masz 73 czy na srodku 90? Dziwne że 51 ma 90

  7. #856
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez art32 Pokaż post
    Wygląda na termostat ,ale masz nowy oryginał, a na blacie też masz 73 czy na srodku 90? Dziwne że 51 ma 90
    Na blacie jest około 80, czyli wszystkie wskazania są poprawne, to znaczy zbieżne ze sobą.
    Tak jak mówiłem, zaraz po montażu, auto na postoju, bez obciążenia, zagrzało się stosunkowo szybko do idealnie 90*C. Później postało 2 tygodnie i od tamtego czasu grzeje się jak wyżej. Podmienię jeszcze czujnik, ale nie sądzę, że to coś zmieni.

  8. #857
    d3vil0's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak zabierałem się do wymiany Termostatu, mój mechanik koniecznie kazał zakupić termostat z MAHLE. Powiedział że testował wiele termostatów i te zdają egzamin. Uzasadniał że termostat w moim TDI, jest zaraz koło pompy wody, co powoduje że termostaty ze słabszą sprężyną za szybko się otwierają. Nie wiem ile z tego prawdy, ale zrobiłem jak kazał (koszt ok 36 zł w sklepie) i działa pięknie. Przy temperaturze w okolicach 0 C, płyn chłodniczy zagrzewa się do 90 po przejechaniu ok 8 km spokojnej jazdy do 2tys obrotów.
    Ostatnio edytowany przez d3vil0 - 14-01-16 o 10:16

  9. #858

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PK
    Auto
    Ałdi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Mam problem z nagrzewaniem się auta (1.9 TDI 90 koni). Wymieniłem termostat (sprawdzany we wrzątku) i żadnej poprawy, stary też był sprawny. Auto wg klimatronika nagrzewa się szybko do 90 stopni (równie szybko temperatura spada po zgaszeniu auta, coś jak odliczanie w dół), ale na wskazówce temp. niestety wskazania są różne, raz 90, za chwilę 60. Zauważyłem, że góra silnika jest ciepła, ale już wąż idący w kierunku dołu chłodnicy jest zimny, nawet po przejechaniu się kilkunastu kilometrów. Co może być przyczyną? Obroty silnika też są lekko za wysokie, może to mieć coś wspólnego z którymś z czujników?

  10. #859
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    czujnik temp cieczy g2/g62

  11. #860

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    A ja mam taki problem: kupiłem aufi a3 8l 2002 rok 5 drzwi 1.8 bez turbo i z podtlenkiem LPG. Pojezdzilem 3 dni wszystko spoko dolałem oleju takiego jak mi napisał poprzedni właściciel czyli mobil 10w40 dla benzyny. Przejechałem na nim z 20 kilometrów wieczorem, rano odpalam jadę krótki odcinek wszystko super zaparkowałem za 2 godziny wróciłem wracam do domu i nagle temperatura silnika 120*C. Oczywiście szybko na najbliższy parking (najbliżej był orlen) no i podnoszę maskę a tam silnik nie paruje, nie jest gorący, nie śmierdzi płyn od chlodnicy nie gotuje się. Odstalem godzinę z otwartą maską a temperatura spadła może do 110*C (patrzyłem na wskazówkę). Znajomy który się na samochodach zna (nie jest mechanikiem ale jakieś podstawy potrafi) wraz z kolegą powiedział mi żebym przyjechał do nich (1 może dwa kilometry od miejsca w którym się znajdowałem). Przyjechałem oczywiście temperatura skoczyła do 120*C i na ekranie między zegarami pojawiła się ponownie kontrolka o temperaturze silnika. Od razu otworzyli maskę zmacali co trzeba i mi powiedzieli, że jakby silnik miał 120* to po 1. Śmierdziałoby 2. Maska byłaby gorąca, a silnika nie dałoby się dotknąć 3. Płyn od chłodnicy by się gotował i nie dałoby się odkręcić korka a oni to zrobili bez problemu. Mówili żebym odstawił do mechanika zmienił płyny i to prawdopodobnie czujnik albo coś z elektroniką. U znajomego mechanika mojego znajomego będę mógł zostawić samochód dopiero we wtorek. Nie ukrywam samochód mi jest potrzebny. I chciałbym naprawić to wcześniej bo jeździć się boję jeżeli nie wiem co jest dokładnie. Wróciłem do domu zostawiłem na parkingu na noc samochód. Rano włączam ZAPŁON a strzałka ciut ciut poniżej 90*C. I teraz moje obserwacje:
    Silnik nie był gorący nawet gdy temperatura pokazywana wynosiła 120*
    Chłodnica na zapłonie chodziła
    Powietrze z silnika było po prostu ciepłe mimo że ustawione na max (takie jak zwykle czyli ciepłe ale nie gorące- mogłem swobodnie trzymać rękę na kratce wentylacyjnej)
    Chyba nie jest to możliwe żeby rano silnik miał ciut mniej niż 90* po tylu godzinach stania?
    I moje pytanie co mogło paść? Jeżeli ktoś jest z Lublina i mógłby obejrzeć ogólnie samochód i ew. coś podpowiedzieć to zapraszam dogadamy się w kwestii wynagrodzenia

    @Edit:
    Na climatronicu temperatura na kanale 51 albo 50 nir pamiętam dokładnie wynosiła 75 stopni. Kanał ten odpowiada za "temperatura chłodziwa silnika" wg poradnika z innej stronki z której się dowiedziałem jak wejść do takiego menu.

    Jeżeli zły temat to bardzo przepraszam ale obstawiam termostat..

Strona 86 z 97 PierwszyPierwszy ... 3676848586878896 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •