Strona 87 z 97 PierwszyPierwszy ... 37778586878889 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 861 do 870 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #861

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    A na kanale 49 ile masz stopni?

  2. #862

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Kanał 49 wskazywał mi TYLKO liczbę: 121. *C znikały gdy włączałem ten kanał. I nawet przy postoju godzinnym ta liczba się nie zmieniła.

    Wg poradnika którym się sugeruję kanał 49 odpowiada za: "licznik błędów odczytu prędkości pojazdu"

  3. #863
    vrinks82's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    A3 1.9 TDI 90KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    może komuś się przyda.. moje przeboje z temperaturą cieczy

    od początku...wracałem z Wysp przed Świętami i wtedy zauważyłem, że temperatura cieczy osiąga maks 72-80 stopni . Jazda autostradami i nie chce iść więcej, przy czym kiedy to 80 stopni to tylko czasami i kiedy wyłączyłem ogrzewanie...pierwsza myśl czujnik albo termostat. Po podłączeniu komputera faktycznie błąd czujnika. Szybka wymiana ( zamiennik dobrej firmy nazwy nie pamietam za okolo 38 złotych) i bez zmian. W końcu umówiłem sie mechanika specjalizującego się w VW i Audi. Dziś odebrałem auto diagnoza: zacinający się termostat. Mechanik go wyciągnął sprawdził w gorącej wodzie i termostat się nie otwierał , zacinał. Dodatkowo czujnik który 2 tygodnie temu wymieniłem przekłamywał temperaturę , i ogólnie też wymiana. Termostat wymieniony na jakiś niemieckiej firmy Hager ( mechanik mówi że wymieniają zawsze na termostaty tej marki) natomiast czujnik wymieniony na oryginał - koszt 100 zł. Po przejechaniu 5 klometrow tempaeratura 90 stopni. wszystko tak jak powinno być. Wniosek dobrej marki termostat i oryginalny czujnik . Facet mówił że nawet jeśli klient przywozi swój czujnik typu zamiennik to oni i tak go nie założą. A goście wiedzą co mówią bo wczesniej wszyscy pracowali w ASO Audi ...pare godzin i auto znowu działa jak powinno. Koszt za całość z czesciami i robocizną + dolany płyn do chłodnicy bo przy wymianie czujnika zawsze ucieka 200 zł...

  4. #864

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez SmileYMaN Pokaż post
    Kanał 49 wskazywał mi TYLKO liczbę: 121. *C znikały gdy włączałem ten kanał. I nawet przy postoju godzinnym ta liczba się nie zmieniła.

    Wg poradnika którym się sugeruję kanał 49 odpowiada za: "licznik błędów odczytu prędkości pojazdu"
    Albo czujnik ,albo licznik do naprawy

  5. #865
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Rozwiązałem swój problem, od razu powinienem tak zrobić .
    Nikogo zapewne nie zdziwie mówiąc, że termostaty oryginały VW z allegro za 50zł i czujniki temperatury za 30zł to fejki. Zamiast kupować te podróbki to lepiej wziąć Wahlera.
    Wymieniłem raz jeszcze termostat i czujnik temperatury cieczy - z ASO - oraz 3 świece od podgrzewania płynu - Boscha.
    Samochód zaczął grzać się idealnie, mimo braku EGRa szybko łapie 90 stopni, nic nie skacze, nic nie spada.

  6. #866

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam,
    Mam dziwny problem ponieważ po przejechaniu 30 km nie otwiera mi się duży obieg układu chłodzenia, górne węże są gorące i twarde (dają się trochę ugiąć), dolny wąż zimny, silnik nagrzewa się do 90 po około 6-7 km i tak trzyma temperaturę przez całą trasę, ogrzewanie chodzi dobrze, ubytków płyny też nie zauważyłem. Dodam,że po zakończeniu trasy, na postoju, kiedy potrzymam na wysokich obrotach 5 min załącza się duży obieg; mam silnik 1,6 benzyna BFQ. Proszę o pomoc, czy możliwe, żeby w zimie przy temp. -5 do 5, samochód nie uruchamiał dużego obiegu po przejechaniu takiej trasy,proszę o pomoc !
    Pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dzisiaj dodatkowo sprawdziłem temperaturę w kilmatronicu na kanale 49 i byłem w szoku, 110 stopni C, a wskazówka na zegarze równe 90, rozumiem że winny jest termostat ?

  7. #867

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez haraksza Pokaż post
    Witam,
    Mam dziwny problem ponieważ po przejechaniu 30 km nie otwiera mi się duży obieg układu chłodzenia, górne węże są gorące i twarde (dają się trochę ugiąć), dolny wąż zimny, silnik nagrzewa się do 90 po około 6-7 km i tak trzyma temperaturę przez całą trasę, ogrzewanie chodzi dobrze, ubytków płyny też nie zauważyłem. Dodam,że po zakończeniu trasy, na postoju, kiedy potrzymam na wysokich obrotach 5 min załącza się duży obieg; mam silnik 1,6 benzyna BFQ. Proszę o pomoc, czy możliwe, żeby w zimie przy temp. -5 do 5, samochód nie uruchamiał dużego obiegu po przejechaniu takiej trasy,proszę o pomoc !
    Pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dzisiaj dodatkowo sprawdziłem temperaturę w kilmatronicu na kanale 49 i byłem w szoku, 110 stopni C, a wskazówka na zegarze równe 90, rozumiem że winny jest termostat ?
    Nie kombinuj wszystko masz ok.

  8. #868

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam,
    Wiem, że w silnikach 1,6 BFQ termostat otwiera się przy 105 stopniach, ale po ostatniej trasie 40 km temperatura na liczniku podniosła się do 110 stopni, na klimatronicu było 115 czy to normalne? Dodam, że wymieniłem kompletny termostat, bo tylko taki jest w sprzedaży w tym silniku, termostat+ obudowa+ czujniki. Nie wiem, jak działa ten termostat ale czytałem że wew. tego termostatu jest grzałka, którą steruje komputer, która przyspiesza otwieranie termostatu podgrzewając go, może to coś z elektryką ?

  9. #869
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  10. #870
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez haraksza Pokaż post
    Witam,
    Wiem, że w silnikach 1,6 BFQ termostat otwiera się przy 105 stopniach, ale po ostatniej trasie 40 km temperatura na liczniku podniosła się do 110 stopni, na klimatronicu było 115 czy to normalne? Dodam, że wymieniłem kompletny termostat, bo tylko taki jest w sprzedaży w tym silniku, termostat+ obudowa+ czujniki. Nie wiem, jak działa ten termostat ale czytałem że wew. tego termostatu jest grzałka, którą steruje komputer, która przyspiesza otwieranie termostatu podgrzewając go, może to coś z elektryką ?
    czuje ze możesz mieć ten sam problem co ja, mi też czasem skacze temp na 49 kanale dochodzi do 112, gdzie kiedyś to 110 było maks,na zegarach dochodzi do 110 jak na klimie pokaże 115-121 i wiecej nie idzie, ale jest to bardzo dziwne ze z 113 potrafi wskoczyć od razu na 121 i wentylatory załączają sie od razu na drugi bieg, wydaje mi sie ze coś jest z elektroniką, bo sprawdzałem vagiem i temp pokazuje od 105 do 109 czyli idealna dla tego silnika

    poczytaj temat

    http://www.umserwis.fora.pl/mechanik...utem,8072.html

    ja mam taki sam problem

Strona 87 z 97 PierwszyPierwszy ... 37778586878889 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •