Strona 96 z 97 PierwszyPierwszy ... 468694959697 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 951 do 960 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #951

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kęty
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam Panowie u mnie tez temperatura wariuje. Rozrząd z pompą wymieniony 3 miesiące z nawiewu leci ciepłe powietrze. Termostat również wymieniłem cały z obudową i czujnikiem 4 pinowym. Mam kod silnika AVU. Mój problem polega na tym że termostat się nie otwiera górny wąż gorący dolny co idzie od termostatu zimny. Po odpięciu czujnika 4 pinowego wentylatory się załączają. Wie ktoś może jakie ma być napięci na tym podgrzewaczu co idzie do termostatu? bo sprawdzałem miernikiem i napięciu pulsuje mi na wyświetlaczu od 0,5 do 2,5V. Wie ktoś może jaki tam powinno się pojawić napięci i kiedy? Sprawdzałem na zimnym i ciepłym silniku. Wydaje mi się że on nie dostaję napięcia przez co podgrzewa termostatu i nie otwiera się pomimo że temp dochodzi do 110 stopni.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez r4him Pokaż post
    Witam Panowie u mnie tez temperatura wariuje. Rozrząd z pompą wymieniony 3 miesiące z nawiewu leci ciepłe powietrze. Termostat również wymieniłem cały z obudową i czujnikiem 4 pinowym. Mam kod silnika AVU. Mój problem polega na tym że termostat się nie otwiera górny wąż gorący dolny co idzie od termostatu zimny. Po odpięciu czujnika 4 pinowego wentylatory się załączają. Wie ktoś może jakie ma być napięci na tym podgrzewaczu co idzie do termostatu? bo sprawdzałem miernikiem i napięciu pulsuje mi na wyświetlaczu od 0,5 do 2,5V. Wie ktoś może jaki tam powinno się pojawić napięci i kiedy? Sprawdzałem na zimnym i ciepłym silniku. Wydaje mi się że on nie dostaję napięcia przez co podgrzewa termostatu i nie otwiera się pomimo że temp dochodzi do 110 stopni.
    Tam ma iść takie napięcie ponieważ sprawdzałem w innym samochodzie. Może być nowy termostat walnięty ze nie otwiera ?

  2. #952

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam, posiadam audi a3 8l 1.6 silnik BFQ, jakiś czas temu popsuł mi się termostat, mechanik wymienił mi go na nowy, ale ten nowy otwiera się przy temp. 83s. C, generalnie odnoszę wrażenie że samochód się nie dogrzewa, na kanale 49 temp. dobija do góra 82s. C a na 51 sporadycznie do 75, dodatkowo wydaję mi się że przez to samochód spala za dużo paliwa, obecnie jest to około 13l/100km przy spokojnej jeździe po mieście. Czy w tym modelu termostat nie powinien otwierać się przy 105s. C? I czy te temperatury mogą mieć wpływ na dużo większe/mniejsze spalanie paliwa przez samochód?

  3. #953

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Web1337 Pokaż post
    Witam, posiadam audi a3 8l 1.6 silnik BFQ, jakiś czas temu popsuł mi się termostat, mechanik wymienił mi go na nowy, ale ten nowy otwiera się przy temp. 83s. C, generalnie odnoszę wrażenie że samochód się nie dogrzewa, na kanale 49 temp. dobija do góra 82s. C a na 51 sporadycznie do 75, dodatkowo wydaję mi się że przez to samochód spala za dużo paliwa, obecnie jest to około 13l/100km przy spokojnej jeździe po mieście. Czy w tym modelu termostat nie powinien otwierać się przy 105s. C? I czy te temperatury mogą mieć wpływ na dużo większe/mniejsze spalanie paliwa przez samochód?
    Na kanale 49 powinno być 107 +-2, czujnik temp sprawdź

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez r4him Pokaż post
    Witam Panowie u mnie tez temperatura wariuje. Rozrząd z pompą wymieniony 3 miesiące z nawiewu leci ciepłe powietrze. Termostat również wymieniłem cały z obudową i czujnikiem 4 pinowym. Mam kod silnika AVU. Mój problem polega na tym że termostat się nie otwiera górny wąż gorący dolny co idzie od termostatu zimny. Po odpięciu czujnika 4 pinowego wentylatory się załączają. Wie ktoś może jakie ma być napięci na tym podgrzewaczu co idzie do termostatu? bo sprawdzałem miernikiem i napięciu pulsuje mi na wyświetlaczu od 0,5 do 2,5V. Wie ktoś może jaki tam powinno się pojawić napięci i kiedy? Sprawdzałem na zimnym i ciepłym silniku. Wydaje mi się że on nie dostaję napięcia przez co podgrzewa termostatu i nie otwiera się pomimo że temp dochodzi do 110 stopni.

    - - - Aktualizacja postu - - -



    Tam ma iść takie napięcie ponieważ sprawdzałem w innym samochodzie. Może być nowy termostat walnięty ze nie otwiera ?
    Jak masz kompletny termostat behr to będzie dobry, termostat nie otwiera bo jest niedogrzany albo zapowietrzony, gdzie masz te 110 stopni? Sprawdź kanał 49 lub VAG, może też być licznik walnięty

  4. #954

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez art32 Pokaż post
    Na kanale 49 powinno być 107 +-2, czujnik temp sprawdź
    Problemem okazał się sterownik wentylatora, miałem model 1J0 919 506 K a z tego co udało mi się znaleźć powinien być z literka L, po włożeniu tego z L temperatura jest taka jak być powinna na tym kanale, ale mam jeszcze pytanie odnośnie temperatury na kanale 51. Bo u mnie dochodzi do 75 i już na tylu zostaje, czy tak powinno być? W sumie to na tym starym sterowniku było dokładnie tak samo, różnica jest tylko na kanale 49.

  5. #955

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    audi a 3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    SZukam na forum i nie potrafię ogarnąć ,tyle modeli w każdym inne rozwiązania i pogubiłem się w tym . Problem dotyczy zbyt dużej temperatury . Na panelu kimatronika przy 110 st dolny wąż chłodnicy jest chłodny ,wentylatorów nie słychać a po wylączeniu silnika słychać jakby bulgotanie . Otwarcie korka na zbiorniku powoduje wyrzucenie płynu . Płynu nie ubywa ,jest wlasciwy stan . Moją uwagę zwrócił fakt że w innych autach w miarę rozgrzewania silnika rosła temperatura z nawiewu i przy ok 50-60 st powietrze lecialo wyrażnie cieplejsze . W a 3 1.6 bfq którą kupiłem do ok 90 st na klimatroniku powietrze jest zimne . Wystarczy jednak zwiększyć obroty do 2-3 tyś i zaczyna grzać . Dziś wymieniono rozrząd z pompą wody hepu (mosiężny wirnik ) ale jest to samo . Przy temp na klimatroniku 115st po ok pół godzinie pracy silnika na postoju w końcu dolny wąż chłodnicy zrobił się gorący ale wydaje się że zbyt póżno termostat się otworzył . Co można kolejno sprawdzić by ustalić przyczynę ? Temperatura na zegarach jest 90 st po rozgrzaniu a na zimnym max w lewo i w miarę rozgrzewania silnika wzrasta aż do 90 st . Auto kupiłem z rozbitą miską i wstawiony jest obecnie słupek z 1.6 bgu ( poprzedni zatarty też ktoś założył bgu ) Nie wydaje się aby kod silnika miał znaczenie gdyż wszystko pasuje a osprzęt pozostał z oryginalnego bfq . Silnik przed założeniem miał zmienione pierścienie , zrobiona głowica oraz nowa uszczelka pod głowicą .

  6. #956

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    audi a 3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Okazało się że termostat jest sprawny ,grzałka termostatu uruchamia się w chwili większego obciązenia silnika w okol 4 tyś obr . Wentylatory odpalają wtedy gdy termostat puści płyn w duży obieg i ma na tyle wysoką temperaturę aby czujnik w chłodnicy zwarł styki . Słabe ogrzewanie okazuje się że jakiś magik przewody od nagrzewnicy zamienił miejscami i zasilający podłączył do dolnego kroćca w obudowie termostatu . Jutro to zmienię i jestem niemal pewny że to jedyna przyczyna słabego ogrzewania przy temperaturach silnika 60-80 st .

  7. #957
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jest w tym modelu zawór ogrzewania?
    Coś takiego.


  8. #958

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    audi a 3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Dalej walczę z ogrzewaniem przewody podłączyłem właściwie ale nie ma to aż takiego znaczenia teraz zaczyna cokolwiek grzać przy 70 st ale ledwie odczuwalnie . Mam jeszcze jedno podejrzenie ...w silniku bgu termostat jest obok pompy wody i mechanik być może wcale go nie usunął zakładająć przewody chłodzenia od bfq ale aby dostać się do termostatu trzeba zdjąć pompę powietrza wtórnego chyba cewkę i dopiero można rurę plastkikową biegnącą po bloku odkręcić . Jak znajdę tam termostat drugi to chyba mu garści nakładę . Nie zauważyłem żadnego zaworu przed nagrzewnicą . Sa gumowe przewody ,szybtkozłączki i rurki nagrzewnicy .Przelot przez nagrzewnicę jest bardzo dobry . Przelałem ją wodą z kranu pod ciśnieniem doprowadzająć wąż ogrodowy i nie widać aby nagrzewnica ograniczała przepływ .

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Okazało się że tak jak podejrzewałem podający się za mechanika koleś przekładając silnik założył termostat jak w klasycznym silniku a termostat z grzałką potraktował jako jakiś czujnik zapewne .

  9. #959

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam. Auto które posiadam to audi a3 8l 2003 rok, kod silnika BFQ. Planuję wymienić termostat. Przewody zapłonowe i nagrzewnice. Ceny w serwisie kształtują się następująco:

    Termostat z obudową 564.37 PLN
    06a121111

    Termostat wkładka 359 PLN
    06a121114

    Nagrzewnica (wymiennik ciepła) 790 PLN
    1j0819030a

    Przewody Zapłonowe 449 PLN
    06a905409p

    Zastanawiam się czy można bez problemu założyć sam wkład termostatu do obudowy, czy trzeba kpl. Z obudową brać?

    I czy warto przepłacać za oryginalne czy brać zamiennik?

    Nie wiem czy dobrze przeczytałem ale na wcześniejszych stronach tematu opisane było że oryginalny termostat kosztuje w granicach 100 PLN. Więc nie wiem czemu teraz takie drogie? Czy może szaloną marże narzuca salon.

    Dziękuję za każdą odpowiedź
    Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  10. #960

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A3 8L 1.6
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Co ma licznik do sterowania termostatem w tym silniku ?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lopa Pokaż post
    Witajcie.
    Alusia567 rozwiązała mój problem, naprawa licznika (zimne luty) na liczniku naprawiły problem z odczytem temperatury przez licznik i sterowaniem otwarcia termostatu.
    Dotyczy to oczywiści tylko silników AVU i BFQ.
    Co ma licznik do sterowania termostatem w tym silniku ? Proszę o odpowiedź

Strona 96 z 97 PierwszyPierwszy ... 468694959697 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •