Strona 97 z 97 PierwszyPierwszy ... 4787959697
Pokazane rezultaty 961 do 966 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #961

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    audi a 3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Zawsze można wyrzucić oryginalny termostat a założyć normalny w innym miejscu . Można założyć jak jest w np. akl . U mnie podczas wymiany słupka silnika założony był słupek od bgu albo bse i koleś montując założył dwa termostaty co spowodowało brak ogrzewania do czasu aż silnik osiągał 87 st . Nie wiem tylko czy trzeba by inaczej puszczać płyn aby przy zamkniętym termostacie był mały obieg .

    Można założyć sam termostat bez obudowy z czujnikiem o ile obudowa i czujnik są dobre . Nie ma co wierzyć w bajki że wymiana tylko w komplecie .

  2. #962

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W przypadku AUDI A3 (8L) 1.6 (102 KM /75 KW, BFQ/AVU) z automatyczną skrzynią biegów można wymienić sam środek chłodzący czy trzeba kupić cały komplet?
    Podobno w przypadku automatu, termostat jest troszkę inny niż w modelu ze skrzynią manualną?
    pozdrawiam

  3. #963

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NS
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    17700 - Termostat zaprogramowanego chłodzenia silnika (F265)
    P1292 - 35-00 - przerwa

    Auto wydaje mi się że auto nagrzewa się tak jak przed błędem. Po nagrzaniu trzyma 90st C na zegarze. (jakie kanały posprawdzać żeby zweryfikować temp.)
    Nie dawno mechanik wymieniał rozrząd+pompę wody ale nie sprawdziłem błędów przed oddaniem więc nie wiem czy był z tym problem wcześniej.
    Co posprawdzać vagiem? I jakie elementy zmierzyć miernikiem?

  4. #964

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NS
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Jakiej firmy wybrać termostat 06A121114 ? (Do BFQ)

  5. #965
    szymens8's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Odkopię temat. Pojawiła mi się kontrolka silnika i błąd 17700 Map Controlled Engine Cooling Thermostat (F265) open circuit, P1292 -35-00--.
    Zacząłem obserwował kanał 49 na climatronicu i zauważyłem że temperatura rośnie do 115c i nie opadała do 105c podczas przyspieszania tak jak to było wcześniej podczas upalniejszych dni w poprzednich latach. Przy kolejnej jezdzie włączyłem ogrzewanie na full i dmuchawe i temperatura również podchodziła pod 115c i nie bardzo chciała maleć a wiec zakończyłem testowanie. Na kanale 49 w climatronicu przy zimnym silniku 30c, i rośnie po nagrzewaniu sie(również na vagu na kanale 17 to sie pokrywa i rośnie tak jak na climatronicu), na kanale 51 na zimnym 30c i dochodzi do 75c i stoi. Na kanale 01 temperatura równiez rosła tylko nie wiem czy tez doszła do takich wysokich wartosci. Wentylatory chodzą tylko nie wiem od jakiej temp się załączyły. Czy winowajcą może być czujnik lub wiązka przy temostacie czy sam termostat a może jeszcze cos innego?

  6. #966

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zagrody
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam mam problem z temperaturą max 65 stopni wymienilem termostat czujnik temperatury na oryginalne. W vagu temperatura taka sama jak na climatronicu i liczniku króciec w środku ma połamane zatrzaski czy może być tego wina ? Pozdrawiam

Strona 97 z 97 PierwszyPierwszy ... 4787959697

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •