Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: [8L] ASZ - bierze mi olej

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radomsko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny [8L] ASZ - bierze mi olej

    Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem A3 z silnikiem ASZ. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie (według mnie) nadmierne zużycie oleju silnikowego. Musze dolewać ok 1l na 1000km. Pytałem znajomego mechanika i stwierdził że jest to spowodowane zużyciem uszczelnienia turbosprężarki (po prostu turbo przepuszcza).Stwierdził też że ktoś wcześniej nieumiejętnie eksploatował turbo.
    Jak czytałem w niektórych postach, rzeczywiście u mnie też jest olej na łączeniu IC z rurą doprowadzającą. IC jeszcze nie rozbierałem ale sie do tego przymierzam.
    Wiem że przyczyną może być też zużycie silnika (pierścienie) ale przy -10 odpala na półobrotu. Auto ma przejechane 110000.
    Pytanie to bardziej doświadczonych kolegów: czy miał ktoś taki przypadek i jak sobie z nim poradził? Proszę o rady. Pozdrawiam.

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    AUDI & SUZI SV650
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    ciężko jest wyrokować, ale słyszałem że te silniki biorą trochę więcej niż słabsze jednostki, co do IC jak by miało tam tyle oleju iść to raczej by już był zapchany,

    w instrukcji mam napisane:
    Zużywanie oleju przez silnik jest zjawiskiem normalnym i może wynosić do 1l na 1000km.

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radomsko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Co do ilości oleju w IC to nie wiem ale myślę że mało to go tam nie jest bo co rano jest ślad w garażu (nie jest to plama ale kilka dużych kropli). Muszę się wziąć i go rozebrać.

  4. #4
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    posprawdzaj kolego wycieki na silniku,np być może że trochę Ci bierze turbo, trochę cieknie na walku rozrządu, trochę spali silnik ( jak każdy, tak jak pisał akogo to z 1l/1000 km to w 100% prawda, tak piszą nawet w instrukcjach benzyniaków), trochę Ci cieknie pod uszczelką pokrywy zaworów i suma sumarum wychodzi Ci ile wychodzi. Tym bardziej że masz oznaki w garażu, weź pod uwagę że w trasie jeżdżąc autem więcej plamisz niż w garażu i jaki musisz już mieć silnik czysty od spodu.

    Polecam mycie silnika, i szukanie wycieków na kanale oraz przegląd tego turbo jak będzie w niego spory wyciek.

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    1. czy autko dymi jakby paliło olej? (na niebiesko) / jak pada turbo to gotuje olej i puszcza chmury

    2. gdyby padł uszczelniacz to będzie widać / turbo bedzie masakrycznie upocone w oleju

    3. olej w IC to normalka / zalezy jaka ilosc


    Jak zostawisz autko w garazu to podłóz pod auto karton i zobacz gdzie bedzie plama.

    Radziłbym się tym zająć i to szybko, puszczające olej turbo syfi wszystko dookoła, trzeba potem przewody czyścić itd.

    pzdr

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Jak jeździłem na Castrol-u to mi palił z 0,5 litra na 1000. Teraz mam Motul i pali nic. Może masz olej do kitu!!??
    OLIWA ICE HOCKEY TEAM

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radomsko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Matin82, faktycznie na początku miałem wyciek

    i to całkiem spory z króćca przewodu olejowego odchodzącego od filtra oleju (prawdopodobnie przewód do smarowania turbo). Ale zostało to naprawione, silnik od spodu dobrze umyłem i teraz z tego przewodu nie cieknie. Zaraz po Nowy Roku muszę jeszcze raz wjechać na kanał i posprawdzać.

    czapu, dymi może trochę rano po odpaleniu,

    ale teraz przy temperaturze minusowej ciężko wyczuć czy to dym czy para (więc jakoś strasznie nie dymi według mnie). potem po zagrzaniu nie dymi, może tylko jak mu sie wciśnie do dechy to puści lekką chmurkę, ale czytałem że te typy tak mają.
    Dziwne jest to że jak zaglądałem ze 2 tyg temu na kanale to turbo jest suchutkie (jedynie krople oleju na IC).

    kulik#77, kupiłem Audi na AGIP 0W30 ale teraz będę zmieniał. Myślisz, że może być taka drastyczna różnica na oleju ?? Motul znam tylko z Motocykla A na jakim Motulu jeździsz, 5W40?? Zastanawiałem się nad Mobilem ale może faktycznie warto Motul

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kolo lublina
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    kolego u mojego taty w passacie jak kupował to tez miała zalany Agip i olej brał . Ale przeszedł na Mobil i od tamtej pory juz mu nie bierze. Czasami od oleju tez troche zależy ale nie ze 1l tylko nie które mają lepsze mieszanke .
    Audi A3 1,9 TDi AHF 81kW

  9. #9
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ja mam zalany Mobil i za 9 miesięcy i ok 6-7 tys km olej mi na bagnecie zszedł do min. IC na łącznikach też jest umoczone. Ja robie małe przebiegi ok 15km dziennie w korkach po mieście.
    and4tu

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    http://www.allegro.pl/item286975364_...l_f_ra_ec.html

    Mo?e to zbieg okoliczno?ci ale ja widze, ze mniej u mnie pali!
    Wcze?niej mia?em Castrol i nie polecam!!! Zreszta nie bede porusza? juz tematu, kt?ry by? poruszany 10000000000 razy na tym forum i nie tylko.

    Zreszta na forum poczytaj troche o Motul-u jest du?o wypowiedzi. Same pozytywne zreszta!
    OLIWA ICE HOCKEY TEAM

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •