Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Tuleje wahacza przód.

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Tuleje wahacza przód.

    Witam. Molestowałem szukajke ale tylko wsykakują mi tematy do 8L.
    Wykręciłem wahacz, ale sworzeń został w zwrotnicy, nakretka lekko ruszyła i dalej nic juz takimi lancami próbowałem że masakra. Ta nakrętka od sworznia normalnie się powinna odkręcić? Jakieś sposoby porady?
    ehhh:/
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 18:06

  2. #2
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja też z tym walczyłem, odkręciłem ile się dało, następnie walczyłem ,żeby go wybić ze zwrotnicy, jak już puścił i mogłem nim ruszać "góra dół" w zwrotnicy to w ruch poszła szlifierka kątowa i przeciąłem sworzeń tuż pod nakrętką...
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Czyli trza krecić dalej okej. Bo poszło dosłownie ciut i dalej nic nie chce sie odkrecic ta nakretka. Bede walczył dalej. Czyli mam rozumiec że bez przecięcia śruby nie da rady?;/

  4. #4
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    spróbuj to opryskać jakimś środkiem penetrującym... za wiele może nie pomóc, ale... jeszcze możesz wyciągnąć przegub, półośkę zawiesić w jakieś bezpieczne miejsce i spróbować potraktować nakrętkę np. palnikiem żeby metal trochę się rozszerzył. Tylko staraj się nie nagrzewać łożyska przy okazji
    Ogólnie od góry sworznia masz miejsce na wsadzenie imbusa/torxa żeby sworzeń się nie obracał - nie pamiętam które, ale jak tak walczysz z nakrętką, to jak już sworzeń "odklei" się od zwrotnicy to w/w narzędzie najnormalniej ukręcisz albo wyrobisz wpust w sworzniu.

    Tak BTW zmień nazwę tematu, bo trochę mija się z tym o czym piszemy
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Temat zaczał sie od demontażu wahacza ale edytowalem, bo go juz zdjąłem. Sluchaj nakretke odkreciłem do maxa po potraktowaniu i odczekaniu rockoilem-polecam ten preparat mega skuteczny. Ale co z tego jak zostaje doslownie z milimetr na śrubie bo przegub blokuje dalsze krecenie. Sworzen po traktowaniu młotkiem ani drgnie w dół. Powiedz mi jak utne ta śrube i nakretke to jak pozniej wybić ten shit ze zwrotnicy? Bo on ani rusz dół a dostał otro,bo próbowałem go wybijać z poł h. Ehhh ogólnie wydaje mi sie ze od nowsci był nie wymieniany bo naprawde nawet śladów nie było na nakrętkach.

  6. #6
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    najpierw wybij(z nakrętką) potem odetnij, w przeciwnym wypadku bez zdjęcia całej zwrotnicy może się nie obyć. U mnie też musiałem powalczyć, ale patent na 2 młotki zdał egzamin(nie miałem żadnego ściągacza), jednocześnie jednym tłuczesz z lewej, drugim z prawej. Mówię Ci pozbądź się przegubu,bo przy tłuczeniu możesz jeszcze uszkodzić osłonę gumową albo sam przegub-jak nie trafisz młoteczkiem ja bym jeszcze spróbował palnikiem,koszt w jakimś sklepie typu obi to +- 30zł za taki palnik z gazem w zestawie.
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Uporałem sie bez ciecia i palników wybiłem dziada po zdjęciu przegubu. Siedział tam tak mocno ze nie mam pytań Dzieki Prze-tec za zainteresowanie tematem
    Teraz jeszcze mnie kusi wymiana łożysk i poduch w amorach bo w lewym juz luz na jakieś 2cm ,oraz puka raz na jakiś czas. Druga sprawa jak po tcyh tulejach i sworznaich musze robić geometrie to juz wole i to miec za sobą za jednym zamachem
    Do ich wyjęcia potrzeba wyjąć cały amor prawda?

  8. #8
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tak, musisz wyjąć całą kolumnę i przyda Ci się jakiś ściskacz do sprężyn, bo o ile z ich wyjęciem nie będzie jako takiego problemu(wystrzelą) o tyle z ich ponownym złożeniem może być gorzej no i fakt geometrie zrób po wszystkich zabiegach
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Bolesławiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz

    Domyślny Tuleja wahacza przedniego od s3, cupra

    Witam
    Czy próbował ktoś z was zainstalować w A3 zamiast standardowej tylnej tulei przedniego wahacza tuleje od S3? Po lewej tuleje z metalowym korpusem S3, prawa strona A3


    Ewentualnie można zamontować samą tuleje od ibizy cupry (numer części 6LL 407 183)


    co wyjdzie niewątpliwie taniej, koszt tulei z cupry ~50zł, cały element z S3 ~200+

  10. #10
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    mam to zrobione, w czym problem bo nie rozumiem?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •