Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: deszcz, mgła wilgoć-nie odpala

  1. #1
    piter85ZG's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny deszcz, mgła wilgoć-nie odpala

    Witam
    Auto stało 2 dni pod chmurka i do tego padało. Wczoraj wieczorem wsiadam do auta odpalam i zonk- silnik kręci nawet cos łapie ale nie chce zapalić pokreci pokreci i na końcu strzał chyba w tłumiku. Podnosze maskę, żona za kierownicą - odpala i co widze... iskry w okolicy modułu zapłonu(cewki?).
    W koncu po jakims czasie odpalił, pod maska dyskoteka troche na kablach(wymienione w styczniu Sentech) i w miejscu gdzie kable wchodzą do modułu, silnik bardzo nierówno pracuje.

    Dzisiaj łądna pogoda wsiadam i odpala bez problemu, iskier nie widac (moze dlatego ze brak wilgoci), ale silnik pracuje tak jak wczoraj bardzo nierówno.
    Teraz pytanie czy to wina tylko kabli czy cewka juz padła. I co ogólnie mozecie powiedziec o tym przypadku.

    Dodam ze wczesniej jak padał deszcz odpalal bez problemu ale w czasie jazdy zanim osiagnął temperaturę to strasznie przerywał

    PS. przeczytałem wczoraj formun na wskroś ale interesuje mnie ten konkretny przypadek.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 20-12-16 o 14:33

  2. #2
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Prosze poprawic tytul tematu wstawic tagi jakiego auta to dotyczy

    Kable nowe nie oznacza ze dobre. Popsikaj je spray kontaktem byc moze pomoze jak nie to wymiana.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kable do wymiany i tyle filozofii. Wiekszosc to chinskie podroby podrob i niestety teraz tak ze wszystkim jest. Może warto się pokusić o zakup kabli w ASO ? Zapewniam że będą lepsze od tych zamiennikow.

  4. #4
    piter85ZG's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Czyli rozumiem ze cewke moge wykluczyc?

  5. #5
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Nie od dziś wiadomo, że kable Sentecha to kicz.. Jeśli już to kupuj NGK bądź ori, choć zapewne będą dużo droższe. W każdym razie na 99% przyczyną są kable W/N.

  6. #6
    piter85ZG's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No wiec dzisiaj zabrałem sie za wymiane kabli i przy okazji obejrzałem cewkę i moim oczom ukazało sie pęknięcie w miejscu gdzie zaznaczyłem na zdjęciu. Czy to ma jakieś znaczenie?



    PS jak wyjąc tą wtyczkę z cewki bo sie męczyłem i za cholere nie moge

  7. #7
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    No to sam widzisz, prawdopodnie wilgoć się tą szczeliną dostaje i robi się "zwarcie". Co do wtyczki to pewnie trzeba nacisnąć na jakiś zatrzask bądź zdjąć jakieś zabezpieczenie i wtedy zsunąć wtyczkę. Popróbuj i się uda.

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam mam problem z odpalaniem mojego Audi. Na zimnym silniku trzeba go wiele razy kręcić i dopiero po kilku próbach odpala. Problem pojawia się głównie po deszczu lub gdy jest wysoka wilgotność powietrza. Wydaje mi się że pompa paliwa pracuje normalnie. Trudno jest cokolwiek stwierdzić przy pomocy komputera, ponieważ ilekroć go odpale i pojade podpiąć do znajomego to nic nie wykrywa... Dodatkowo sporadycznie zaświeca mi się ładowanie akumulatora. Problemem był przede wszystkim słaby styk masy na obudowie skrzyni i na budzie, przeczyściłem wszystko i jest o niebo lepiej, ładowanie zaświeca się dużo rzadziej. Proszę o wszelką pomoc ponieważ to już ostatnia rzecz do zrobienia na już w mojej Audioli... po wielu próbach i po odpaleniu nie czuć nadmiernego zapachu benzyny ani nie ma strzału związanego z dopalaniem nadmiaru mieszanki

  9. #9
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Właśnie koledzy piszą o uszkodzonej izolacji przewodów dochodzących do cewek wysokiego napięcia. Jest to częsta przypadłość starszych autek. Radzę ściągnąć górną osłonę silnika i zerknąć na wspomniane przewody. Też miałem cuda z silnikiem przy takiej pogodzie. W zeszłym roku wyrwałem uszkodzone przewody, podlutowałem nowe i jak ręką odjął....spokój nastał .
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam zastosowałem się do porad Kaktusa, kable przy cewkach wyglądały przyzwoicie więc je jedynie zaizolowałem, niestety w trakcie tej zabawy ustaliłem 2 inne usterki
    1. przy trójniku od płynu chłodzącego (tam gdzie czujnik temperatury) zauważyłem wyciek. Płyn kapie na wlasnie kable od cewek... jutro to uszczelnie a dziś zaizolowałem maksymalnie wiązke.
    2.kiedy wszystko poskładałem kilkakrotnie odpaliłem i zgasiłem auto. Zastanawiało mnie syczenie pod maską więc zacząłem szukać winowajcy, okazał się nim lekko pęknięty przewód od podciśnienia (przewód od serwo mechanizmu do kolektora ssącego). myslicie że to może być winowajca ?
    ponizej foto przewodu, podczas poruszania nim syczenie wzrastalo i ustawało


Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •