Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 33

Temat: deszcz, mgła wilgoć-nie odpala

  1. #11
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeżeli masz uszkodzony przewód od podciśnienia to go wymień bo niedługo będziesz miał problemy ze wspomaganiem hamulców. Nieszczelności tego przewodu objawiają się twardym pedałem hamulca i nie słyszałem żeby wpływały na cokolwiek innego. Sprawdź jeszcze masę od przewodów W/N cewek. Może być kiepski styk. Jest to przewód z końcówką oczkową przykręcony śrubą między 1 a 2 cewką po lewej stronie pokrywy głowicy.
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  2. #12

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    W przyszłym tygodniu wymienie ten przewód i popatrze też na inne podciśnieniowe, co do masy to już ją przeczyściłem bo była nieco zaśniedziała, wydaje mi się że celuje w dobrą strone, ale nie dokładnie w cel, bo po moich zmaganiach samochodu nie muszę kręcić długo żeby odpalił, lecz sporadycznie zdarzy sie że odpali, pochodzi na obrotach rzędu 300-400 obr "potelepie" całą budą i zgaśnie, a po kolejnym przekręceniu kluczyka jest już ok.

  3. #13
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Też miałem coś w tym stylu przed wymianą wiązki cewek. Po odpaleniu chodził na trzech garach, zawieszał się czyli nie reagował na gaz. Po wyłączeniu i ponownym odpaleniu chodził już normalnie. Działo się to na jesieni i sporadycznie w zimie jak było mokro. Sprawdziłbym jeszcze świeczki oraz komplet cewek od kogoś pożyczył. Może tam coś nie funguje
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  4. #14

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EOP
    Auto
    Audi A3 Benzyna\LPG
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam!
    Podepnę swój problem w tym poście.
    Przy wilgotnym powietrzu bardzo słabo odpala,a jak odpali to auto w ogóle nie reaguje na gaz
    Słabo się zbiera i nie ma mocy.Z jedynki wolno rusza a na dwójce przy wciśniętym pedale do dechy w ogóle nie chce iść.
    Dopiero po 3tys. obrotu dostaje nagle mocy.Natomiast przy ponownym odpaleniu,zapala bez problemu i moc powraca.
    Ostatnio przy -8 odpalił od ręki,a przy wilgotnym powietrzu -1 czy 2 C był już problem.
    Przepływomierz był czyszczony i przepustnica,wyczyszczono masy,wymieniono czujnik położenie wałka rozrządu. Komputer nie pokazał żadnego błędu.

    Mechanik twierdzi,że to od gazu,że komputer po letniej jeździe na gazie zapominał parametry gazu i teraz na zimnym ciężko pali.
    Nie wie m ile w tym jest prawdy sądząc po objawach?

    Dlatego prosił bym o wskazanie kierunku gdzie należny szukać przyczyn takiego stanu.
    pozdrawiam

  5. #15

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam dołącze się do tematu
    Ponieważ mam badzo dziwny problem z odpalaniem po postoju. A mianowicie nic się na desce nie swieci tzn.przebieg data godzina i które drzwi otwarte, check nie swieci. Swieci tylko airbag i akumulator. Co za tym idzie nie odpala kręci rozrusznik ale nie odpala może za pierwszym razem na sekundę odpali po czym gasnie.
    A po wyciagnieciu bezpiecznija nr 15 i ponownym wsadzeniu po czym znowu wyciągnąć to check powraca i reszta kontrolek i samochód odpala. Nie swieci środkowy ekran i przebieg dzienny. Pacjent to Audi a3 8l 2001r. 1,6 AVU

  6. #16

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny 1.9 TDI AXR PD nie pali gdy wilgotno?

    Mam problem z rozruchem silnika po nocy. Z obserwacji wychodzi mi że najczęściej problem pojawia się gdy jest duża wilgotność powietrza. Początkowo myślałem że sie układ paliwowy zapowietrzal, wymieniłem filtr paliwa, uszczelki na podgrzewacz, wstawiłem dodatkowy zaworek zwrotny - nie pomogło. Kiedyś stał tydzień nie ruszany, podchodzę z przekonaniem że nie zapali, kręcę - pali. Jeśli prysne plaka to zagada, ale podczas deszczu nawet z plakiem nie jest go łatwo uruchomić.
    Rozrusznik kręci, czasami mam wrażenie że szybciej niż zwykle, czasami pojawiają się kontrolki ABS, ASR podczas kręcenia....wtedy sięgam po plaka i zapalam.

  7. #17
    ToszToSzok's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podhale
    Auto
    A ł d i
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Kopułka rozdzielacza - aparatu zapłonowego lub uszczelka. Najprawdopodobniej dostała się wilgoć. Koszt takiej pierdołki to jakieś kilkanaście złotych. Wymień i daj znać czy pomogło :]

  8. #18
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ToszToSzok Pokaż post
    Kopułka rozdzielacza - aparatu zapłonowego lub uszczelka. Najprawdopodobniej dostała się wilgoć. Koszt takiej pierdołki to jakieś kilkanaście złotych. Wymień i daj znać czy pomogło :]
    jaka kopulka rozdzielacza aparatu zaplonowego - w 1.9 TDI????hmmm interesujące....kontynuuj-moze czegos ciekawego jeszcze sie dowiemy.

  9. #19
    ToszToSzok's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podhale
    Auto
    A ł d i
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Przepraszam mój błąd nie doczytałem, że chodzi o diesla..

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Teraz podczas ciepłych dni również pojawia się problem, ale tak że przez 2 dni jest problem, a przez kolejne 2 pali na dotyk. Plaka staram się nie używać, więc kręcę długo i w końcu zalapuje.... ale nie mam pojęcia co to może być?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •