Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 26

Temat: Demontaż turbiny w benzynie

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    raz

    Domyślny Demontaż turbiny w benzynie

    Witam wszystkich,

    Szukając jakiegokolwiek manualu traktujacego o demontażu turbiny w a3 1.8T, silnik ARY, 180 koni, 2001 rok, znalazłem tylko post na forum o przejściu z k03/k03s na k04, który niestety jest słabo dla mnie pomocny ....

    Jestem raczej nowy na forum i mam pytanie ... Czy byłby ktoś w stanie dać mi jakieś wskazówki odnośnie wymontowania turbiny z mojego autka?
    Nie chodzi mi o jakieś wypracowanie potrzebuje rady kogoś kto sie dobrze zna na temacie. Mając wypisane punkty wdl. których powinienem postępować są większe szanse, że niczego nie zepsuje
    Ja mam raczej wiedzę elektryczną jeśli chodzi o auto, mechanika to tylko podstawy eksploatacyjne: wymiana hamulców, amorki ... W silnik nigdy nie wchodzilem.
    Oczywiście uwaga w stylu: "oddaj auto do mechanika jeśli nigdy tego nie robiłeś" tez jest jak najbardziej na miejscu. Ale wydaje mi sie, ze poziom trudności tego zajęcia nie powinien mnie przerosnąć.

    Mam nadzieję, że ktoś pomoże ... No chyba, że nie potrafię używać 'szukajki'
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 26-05-17 o 15:03

  2. #2
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    nie ma tam nic skomplikowanego. Demontujesz wydech od turbo do środka (4 nakrętki), demontujesz dolot (TIP), odkręcasz inpipe ( 1śruba), demontujesz dolot wychodzący z turbo, odkręcasz blachę (osłonę) pokazują Ci się dwa przewody z góry turbo które musisz odkręcić, 3 śruby trzymające turbo do kolektora, na dole odkręcasz przewód wodny idący z bloku i jeszcze jeden przewód gdzieś powinien być przykręcony do turbo. Ściągasz przewód podciśnienia idący do gruszki no i tyle.
    Przy zakładaniu wymień wszystkie oringi.

  3. Podziękowania dla buzz-astral za pomoc w problemie

    Pawelp69i (11-11-12)

  4. #3
    mastiv1990's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TORUŃ
    Auto
    Audi a3 1.8T Quattro 180KM 00 r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Odświerzam zzeby nie zakladac nowego.
    Witam, mam do wymiany turbo to chyba jest K03s, A3 99r AJQ 180KM Quattro, i przyznam sie szczerze ze myslalem ze to bedzie łatwiejsza sprawa. Wymiana dlatego ponieważ po powrocie z jakiejs tam jazdy chyba do sklepy turbo zaczelo wydawac dziwne dziweki, takie chrobotanie im wiecej gazu tym wieksza czestotliwosc, wiec pomyslalem ze przeładowała turbina i wirnik zacząl ocierać sie o scianki. Coż długo nie myslac zwalilem wszystko filtr dolot do Intercooler`a zostala gola turbnka z małymi weżykami, i tu problem
    Pierwszy wąż od płynu chłodniczego od góry montowany na imbus(taka glówka kulista) jakos tam poszedl,
    Drugi wąż zaraz obok tego od łynu chłodniczego był od oleju, taki sam wyglad tez kulisty łaczyl sie z filtrem,
    Trzeci wąz w miare prosto do zdemontowania bbyl u gory miedzy wlotem od filtra a wylotem na spaliny i szedł on do trojnika gdzie weżyki łaczą sie w komorze spalania stukowego
    I tu moje pytanie, został mi jeszcze jakis wąż bo nie moge je wyciagnać przyuszczam ze to wąż ktory odprowaza olej do miski, tylko jak go odkrecic od dołu zupelnie nie ma do niego dojscia, wyczułem reką ze chyba jest mocowany do turbiy na imbus, mozna go odkrecic gdzies dalej? nie przy turbinie? jest bardzo sztywny i przechodzi w rurke??? Pomocy błagam!!!

    Tutaj znalazlem Turbo w rozsadnej cienie a wlasciwie bardzo taniohttp://allegro.pl/turbo-1-8t-180km-k...978038591.html rozmawialem z kolesiem chce za nia 400zł jest w ciaglej eksploatacji jezdzi w leonie, co o niej myslicie? ew moze ktos z forumowiczów ma na sprzedaż ?
    Mam nadzieje ze uda mi sie ją wydobyc, bo to prawdziwe piekło totalny brak dostepu, od dołu nic nie da sie zrobic wszystko demontuje gora.
    i co z kierownica od turbo jak ją ustawić? po zakupie drugiej turbospreżarki?
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowany przez mastiv1990 - 28-01-13 o 13:30 Powód: Przypomnialem sobie o jeszcze jednej rzeczy

  5. #4
    Daniel4's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko Zgorzelca
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    napewno da rade odkrecic trzyma sie na dwóch małych imbysach no ale jak nie dasz rady to spuść olej i odkreć od miski olejowej i po kłopocie!
    a tą małą srubkę która jest równiez na imbusa i jest przykręcona do turbo od rury dorpowadzającej olej do turbiny to ją odkreciłeś?

  6. #5
    mastiv1990's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TORUŃ
    Auto
    Audi a3 1.8T Quattro 180KM 00 r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tak odkreciłem, turbina jest juz poza autem, co prawda kosztowało mnie to wiele pracy ale mam nadzieje, że z montażem pójdzie łatwiej.
    Wiec moiwsz ze ten wąż ktory łaczy miske olejową i turbosprezarke mozna wyciagnac? on nie jest mocowany do bloku silnika? bo odkrecilem go od miski i dalej mialem problem z wyciagnieciem go do gory choć odrobine?

  7. #6
    Daniel4's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko Zgorzelca
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

  8. #7
    mastiv1990's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TORUŃ
    Auto
    Audi a3 1.8T Quattro 180KM 00 r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tak własnie z tym meczylem sie najdłużej, mozna go wyciągnać? nie jest jeszcze mocowany na jakies pierdoły do bloku silnika?
    Tylko on u mnie chyba jest dłuższy siega az do miski wiec musi byc dłuższy bo idzie wzdłuż silnika i pozniej na doł do michy

  9. #8
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    za 400zł to sobie podaruj te turbo, zregeneruj swoją. Ja zregenerowałem swoją k03s i nie żałuję.
    btw mam na sprzedanie k03-053. jak cos to pisz PW

  10. #9
    Daniel4's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko Zgorzelca
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    odradzam! nie regenerować turbiny bo póżniej same problemy

  11. #10
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Daniel4 Pokaż post
    odradzam! nie regenerować turbiny bo póżniej same problemy
    jak ktoś zrobi byle jak, to będzie mieć problemy. Ja pałuję auto dosyć mocno, a turbo dalej jak nowe ;]

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •