Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 50

Temat: Ciśnienie doładowania na k03-052

  1. #41
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel-2005 Pokaż post
    Takie auto będzie miało zupełnie inną moc bo zapłon to bardzo istotna kwestia w przypadku mocy. Tak samo jest z afr nie mówiąc już o kondycji silnika.
    za duzo zmiennych więc po przepływie jest takze szacowanie i tyle

  2. #42

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam, mam problem z doładowaniem. Raz mi napompuje 0,2 bara i czuć muła a raz pompuje normalnie 0,5-0,6 i auto śmiga jak powinno. Szczelność sprawdzona, sztanga od wg też, czy to może być n75? 1.8t AGU.

  3. #43

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    ^Sprawdź przepływomierz, miałem to samo, i przewody od n75, odłącz n75 z wtyczki i się przejedź, powinno pompować 0.3 bara.

  4. #44

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Podepne się szybkie pytanie mam a3 1.8t agu k03s fmic tip bez ruszonego softu zamontowalem zegar doładowania i max pokazuje ok 0.45bar czy to normalne czy traktowac to jako dopuszczalny blad zegara auto gauge mechaniczny?

  5. #45
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Najprędzej potraktowałbym to jako nieszczelność jeśli doładowanie jest zaniżone. Nie pamiętam ile w serii ma AGU.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi ...... Quattro

  6. #46

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Jak gwałtownie wcisne gaz to podskoczy do jakiś 0.55bar i bliżej 6 tyś troszkę spada do ok 0.40bar. Postaram soe nagrac filmik jak zachowuje sie doladowanie i ocenicie.A jaki polecacie najlepszy sposób na sprawdzenie szczelnosci? filmik z doladowaniem
    Ostatnio edytowany przez adi13985 - 16-09-17 o 11:09

  7. #47
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adi13985 Pokaż post
    Jak gwałtownie wcisne gaz to podskoczy do jakiś 0.55bar i bliżej 6 tyś troszkę spada do ok 0.40bar. Postaram soe nagrac filmik jak zachowuje sie doladowanie i ocenicie.A jaki polecacie najlepszy sposób na sprawdzenie szczelnosci? filmik z doladowaniem
    może być pęknięte żeliwo przy turbo często spotykane. Odkręć wydech i pooglądaj przy zaworze jak jest w żeliwie zawór upustowy. Seria powinna mieć 0.5-0.55 ale nie przy max obrotach obroty około 3tys do 4,5tys max doładowanie później powinno spadać

  8. #48

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    turbo było po regeneracji także ma ok 15 tyś przebiegu i czy już mogło się uszkodzić ?mi spada doładowanie tak ok 5 tyś. dziś sprawdzę szczelność układu i zobaczymy może akurat coś znajdę . ale jeszcze mi przyszło do głowy jedno ze jak montowałem zegar doładowania to był w zestawie trójnik z jednej i z drugiej pełny wlot wylot a ten po środku co idzie do zegara był z takim jakby zaworkiem podejrzewam ze jest on po to aby wskazówka nie skakała ale czy to nie może zakłamywać odczytu?

  9. #49
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adi13985 Pokaż post
    turbo było po regeneracji także ma ok 15 tyś przebiegu i czy już mogło się uszkodzić ?mi spada doładowanie tak ok 5 tyś. dziś sprawdzę szczelność układu i zobaczymy może akurat coś znajdę . ale jeszcze mi przyszło do głowy jedno ze jak montowałem zegar doładowania to był w zestawie trójnik z jednej i z drugiej pełny wlot wylot a ten po środku co idzie do zegara był z takim jakby zaworkiem podejrzewam ze jest on po to aby wskazówka nie skakała ale czy to nie może zakłamywać odczytu?
    Nie wiem czy zakłamuje musi ktoś inny na to Ci odpowiedzieć a co do żeliwa to jak miałeś regenerowaną a jakie żeliwo dali używane czy nowe bo z tego co wiem jak jest używka to możne bardzo szybko pęknąć tak było u mnie dlatego żeliwo poszło nowe i już jeżdżę 2 lata i spokój a doładowanie nie tylko przez turbo może uciekać intercooler może być nie szczelny posprawdzaj wszystko

  10. #50

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Zrobiłem test na szczelność znalazłem 2 nieszczelności przy kolektorze miejsce wkreconego kroćca wtryskiwaczy lpg.ale mam też pytanie czy podczas pąpowania do układu to powietrze powinno uciekać przez miarę od oleju?A co do nieszczelności to usunięte te znalezione ale doładowanie nadal ok 0.5

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •