Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 26

Temat: Silnik 1.6 wymiana czy remont?

  1. #11

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchedniów
    Auto
    VW New Beetle
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    @mivw: Ja osobiście nie będę go wymieniał tylko mechanik, ja po prostu chcę wiedzieć jak najwięcej. Z doświadczenia już wiem, że co inny mechanik to inna teoria więc zasięgam opinii innych osób.

  2. #12
    mivw's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków - okolice
    Auto
    Coś z VAGa:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Rozumiem, więc tak jak napisałem AEH oraz AKL to praktycznie bliźniacze konstrukcje.

  3. #13

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchedniów
    Auto
    VW New Beetle
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi, teraz orientuje się mniej więcej co i jak. U mnie akurat pośpiechu nie ma bo silnik jeździ bardzo dobrze, jedyne co mnie wkurza to ten pobór oleju i spadające obroty przy próbie dynamicznego ruszenia. Więc jak coś fajnego trafię to kupuję.

  4. #14
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Lazer17 Pokaż post
    spadające obroty przy próbie dynamicznego ruszenia
    Możesz to jakoś rozwinąć ?

  5. #15

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchedniów
    Auto
    VW New Beetle
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Już rozwijam. Gdy dotykam pedał gazu obroty spadają i silnik prawie gaśnie, po chwili obroty rosną do ponad 1tys. obrotów i wtedy można spokojnie ruszyć. Chyba, że dodam gazu bardzo powoli, wtedy obroty idą normalnie w górę i mogę ruszyć. Problem jest największy na zimnym silniku, jak się zagrzeje praktycznie wszystko jest ok. Przy zmianie biegów też trochę szarpie, ale na ciepłym też to raczej znika. Ten temat przerabiam już dłuższy czas. Wymieniłem cewkę, sondę lamba, świece, kable. Sprawdzany był dolot, przepływka, przepustnica, katalizator. Wszystko było w porządku. Ostatecznie pojechałem do speca od kompa i on stwierdził, że trzeba zacząć od remontu silnika. Mówił, że olej wzbogaca mieszankę paliwa i sonda głupieje. Jest też błąd sondy na VAGu. Sprężanie na jednym cylindrze jest mniejsze od reszty.

  6. #16
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Aaa, n oto faktycznie kiszka, bo ja właśnie słyszałem, że te spadki obrotów często spowodowane są uszkodzonymi uszczelkami kolektora dolotowego między głowicą a dolotem. Ale skoro piszesz, że tyle rzeczy sprawdzone było i w ogóle to raczej wątpliwa diagnoza.

  7. #17
    Domic89's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dębica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Odświeżę kotleta w tym temacie. Miałem podobny problem od półtora roku męczyłem się z spalanym olejem. Mój wóz audi a3 8l 1999r 1.6 AKL 74KW 101 KM. Spalał coraz większe ilości oleju, aż do momentu kiedy na trasie Dębica-Kraków-Dębica (372 km łącznie) spalił 1.5 litra oleju. Silnik wydarłem z auta i zrobiłem przeszczep na zdrowy silnik, głowica po totalnym remoncie, blok używane tłoki w stanie bdb, wał po remoncie. Nowe panewki, pierścienie, uszczelki itd. Teraz silnik jest na dotarciu po 1000 km wymiana oleju filtra paliwa i G12. Łączny koszt wszystkiego wyniósł mnie ponad 5000 zł. Ale jeśli mam być szczery warto było bo auto będzie mi służyć póki nie stanie. Pozdrawiam.

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi a3, passat b5
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    hmmm, również mam akl-a przejechane 300000 ( wywróżone z licznika ) i powiem szczerze że 5000 nie dał bym na remont , bo za swoją audiczkę z 2000 r tyle dałem , ( razem z gazem) , który na trasie łyka 7,5 lpg , równo w miarę pracuje itd , za 5000 to szczerze mówiąc wolałbym kupić silnik 1.8 T . Bo akl mało żwawy , awaryjny i rozciekają się skrzynie , więc 2 razy wchodzic do tej samej rzeki - hmmmm dla mnie nie ma sensu . Ale to tylko moje zdanie

  9. #19
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Za 5tys co prawda można zrobić SWAPa na 1.8T ale jeśli nie chodzi o przyrosty mocy a jedynie o działanie samochodu to czemu nie. Najważniejsze aby właściciel był zadowolony.

  10. #20

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Działoszyn
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Właściwie mieć 1.6 w rewelacyjnym stanie, a mieć 1.8t w nieznanym stanie... ciężka sprawa. Tym bardziej, że te 1.6 wcale nie są złe na takie lekkie auto, zwłaszcza dla ludzi, którym auto ma służyć i niekoniecznie zapewniać przy tym jakieś emocje. W moim przypadku licznik wyświetla blisko 300k km, a poprzedni właściciel poinformował mnie o korekcie licznika i powypadkowej historii. Silnik pozbywa się oleju, dusi się, nie potrafi równo utrzymać obrotów, przy ujemnych lub bliskich zera temperaturach ciecz chłodząca znika. Buda drży, plastiki buczą, lakier schodzi z dachu (może od prędkości ), wydech pierdzi. O jakimkolwiek remoncie nie ma szans, a gdyby nie to, że auto przy spokojnej jeździe spali mniej niż 7 litrów benzynki i lekko ponad 8 litrów LPG to już dawno byłby na złomie. A tak dupę mi wozi już 70k km i jeszcze sporo powozi. Mając auto utrzymane w dobrym stanie zewnętrznym i wewnętrznym nie żałowałbym 5k zł na remont jakiejkolwiek jednostki czy na wymianę silnika. Tak właściwie to wszystkie silniki w tych autach są dobre.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •