Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Montaż uchwytu Isofix i maty zajętości fotela pasażera.

  1. #1
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny Montaż uchwytu Isofix i maty zajętości fotela pasażera.

    Osoby które wożą dzieci w foteliku na przednim siedzeniu może będą zainteresowani jak zamontować uchwyt isofix do fotela. Oczywiście muszą posiadać fotelik z możliwością wpięcia w szynę isofixu oraz wyłacznik poduszki przedniego pasażera bo inaczej nie można przewozić dziecka w foteliku.Natomiast mata zajętości siedzenia jest tylko uzupełnieniem i bardziej spełnia ona rolę informacyjną że jak sensor wyczuje obciązenie na fotelu to wtedy sygnalizuje że są pasy nie zapięte. Ja u siebie w aucie posiadałem zapięcia tylko w tylnej kanapie natomiast na przednim fotelu już nie a córka praktycznie w większości siedzi na fotelu pasażera.
    Do samego montażu potrzebujemy następujących części:
    Uchwyt isofix- 1K0 881 545 i śrubki do jego zamontowania N 106 227 01 – 2szt.
    Click image for larger version. 

Name:	2012-10-29 13.09.00.jpg 
Views:	1328 
Size:	101.9 KB 
ID:	9816
    Osłony na uchwyt – 8P0 887 233 i w zależności od koloru tapicerki musicie dobrać sobie ich kolor- 2szt.
    Click image for larger version. 

Name:	2012-10-29 13.09.26.jpg 
Views:	805 
Size:	98.6 KB 
ID:	9817
    Będą też potrzebne 2szt. plastikowych nitów (zatrzasków)-8E0 881 500 do osłony fotela bo podczas rozbierania lubią się uszkodzić
    Click image for larger version. 

Name:	2012-10-29 13.11.27.jpg 
Views:	602 
Size:	83.6 KB 
ID:	9818
    Klamry sprężyste do tylnej osłony fotela 4szt.-4B0 867 276A, ja u siebie wymieniałem bo wcześniej jak montowałem maty podgrzewanych foteli to już się trochę odkształciły więc za drugim razem mogły by się całkowicie połamać.
    Click image for larger version. 

Name:	2012-10-29 13.12.06.jpg 
Views:	674 
Size:	82.5 KB 
ID:	9819
    Natomiast ktoś kto będzie chciał jeszcze montować matę zajętości fotela pas. Potrzebuje jeszcze:
    Wiązkę sygnalizacji nie zapiętych pasów i zajętości fotela – 8P0 972 051A(wiązkę też można zrobić samemu kupując same wtyczki,jak ktoś będzie zainteresowany mogę napisać)
    Click image for larger version. 

Name:	2012-10-29 13.09.53.jpg 
Views:	659 
Size:	109.0 KB 
ID:	9820
    Matę rozpoznawania zajętości fotela – 8P4 963 553B

    Uchwyt zapinania pasów z kontrolką ich zapięcia(najlepiej poszukać na szrocie foteli od anglika)

    Wtyczki do podłączenia wiązki od fotela do sterownika poduszek - 4F0 973 805 i 3szt. pinów 000 979 012EA(pin męski- można na allegro dobrać). Ja u siebie akurat tą wiązkę od sterownika miałem więc warto wcześniej sprawdzić czy takową posiadacie. Akurat ja tego nie sprawdziłem i byłem miło zaskoczony bo odpada nam wtedy podłączanie do sterownika.

    Jak już wszystko mamy zabieramy się do demontażu fotela jak i jego tapicerki dolnej i tylnej osłony fotela tego nie będę opisywał bo istnieją inne tematy w warsztacie gdzie jest to zrobione.
    Aby zamontować uchwyt musimy roznitować dolny stelaż fotela, po roznitowaniu zakładamy uchwyt i go przykręcamy a następnie wszystko ponownie nitujemy.


    Następnie robimy rozcięcie w dolnej tapicerce fotela tak aby uchwyty przez nie przeszły, warto też je obszyć u tapicera aby nam się tkanina nie rozrywała dalej.

    Następnie wkładamy matę zajętości fotela i zmieniamy uchwyt zapięcia pasów.

    Potem zakładamy już tapicerkę fotela zakładamy osłony uchwytów i podłączamy wspomnianą wiązkę do maty i klamry zapięcia pasów.


    Po złożeniu wszystkiego montujemy fotel i podpinamy wszystko ze sobą. Ci co nie mają wiązki do sterownika poduszek muszą pociągnąć trzy przewody od wiązki zajętości fotela i tak:
    Pin 2 – masa
    Pin4 - do sterownika J234 wtyczka 75pinowa do pinu 6
    Pin5 – do sterownika pin57.

    Teraz przystępujemy do kodowania zamontowanej maty zajętości siedzenia oraz sygnalizacji zapięcia pasów pasażera.
    W pierwszej kolejności kodujemy zapięcie pasów w grupie 17(instrumenty).
    Wchodzimy do zegarów i kodowanie(07) i tam zmieniamy przedostatnią cyfrę na 4,5 lub 6 (w zależności jak długi ma być sygnał ostrzegający o nie zapiętych pasach), Akceptujemy poprzez Do it i wychodzimy z zegarów.

    xxxxx?x: Seat Belt Warning
     0 = No Seat Belt Warning
     1 = Europe-NCAP (permanent visual warning and acoustic warning active for 91 seconds)
     2 = USA and Canada OLD (visual and acoustic warning for 6 seconds)
     3 = USA and Canada NAR-NEW (permanent visual warning and acoustic warning active every 30 seconds)
     4 = Europe-NCAP (including passenger - permanent visual warning and acoustic warning active for 91 seconds)
     5 = USA and Canada OLD (including passenger - visual and acoustic warning for 6 seconds)
     6 = USA and Canada NAR-NEW (including passenger - permanent visual warning and acoustic warning active every 30 seconds)

    Następnie wchodzimy do sterownika Airbag(15) i zmieniamy kodowanie wchodząc w okno (07), tutaj zmieniamy nasze kodowanie tak aby sterownik obsługiwał naszą matę i zapięcie pasów poprzez zmianę czwartej cyfry od lewej na 4 oraz drugiej od prawej na 2, teraz akceptujemy i wszystko zaczyna nam działać.
    0xx?xxx: Options
     0 = without Passenger Airbag Shut-Off (PR-4UE+9P0/9P1)
     0 = without Passenger Seat Occupation Detection (PR-4UB+9P1)
     1 = with Passenger Airbag Deactivation Key Switch with/without Belt Warning Driver Side (PR-4UF+9P0/9P1)
     2 = with Passenger Seat Occupation Detection and Airbag Disabled Warning Light (PR-4UB+9P5)
     3 = without Passenger Airbag Shut-Off and with Belt Warning Driver & Passenger Side (PR-4UE+9P3)
     4 = with Passenger Airbag Deactivation Key Switch and with Belt Warning Driver & Passenger Side (PR-4UF+9P3)
    0xxxx?x: Belt Inquiry
     0 = North America (USA/Canada)
     0 = Rest of World (RoW) & 2-Door: without Belt Inquiry Driver's Side (PR-9P0)
     1 = Rest of World (RoW) & 2-Door: with Belt Inquiry Driver's Side (PR-9P1)
     1 = Rest of World (RoW) & 4-Door: with/without Belt Inquiry Driver's Side (PR-9P0/9P1)
     2 = Rest of World (RoW): Belt Inquiry Driver's & Passenger Side (PR-9P3)


    Uwaga!!!
    W starszych modelach 8P z RM 04 i 05 należy sprawdzić jaki mamy zamontowany sterownik bo występują inne podłączenia zwłaszcza w wersji 3D czasami w starszych wersjach sterownika nie ma możliwości jej montażu, w wersji 5D i wszystkich od RM 06 nie ma już rozgraniczenia i podłączenia są takie same.

    Niestety, po kilku dniach użytkowania sygnalizacji kazali mi ją wyłączyć bo trochę denerwowała bo nawet pusty fotelik obciąża matę co aktywuje sygnalizację He He He a człowiek tyle się starał.

    Po kilku zapytaniach o działanie tej maty chciałem wytłumaczyć co to za mata i jak ona działa.
    U mnie zastosowałem matę zajętości fotela pasażera G-128 pod wyposażenie PR-9P3 czyli rozpoznawanie siedzenia ale nie dotyczy ona rynku amerykańskiego(PR-9P5). Czujnik zajęcia siedzenia przedniego pasażera reaguje na siłę nacisku i jeżeli czujnik zajęcia siedzenia -G128- zostanie obciążony ciężarem większym niż 5 kg, komputer sterujący poduszką bezpieczeństwa rozpoznaje stan „siedzenie zajęte“ i włącza sygnalizację zapięcia pasów. Czyli jak przewozimy dziecko na przednim fotelu to i tak musimy ręcznie wyłączyć poduszkę pasażera. Natomiast w wyposażeniu na rynek amerykański auta wyposażane są w matę ciśnieniową pasażera G-452 oraz sterownik zajętości siedzenia J706 który dodatkowo rozróżnia wielkość nacisku na matę i jeśli obciążenie jest mniejsze niż 25kg rozpoznaje że na fotelu zamontowany jest fotelik dziecięcy i sterownik automatycznie wyłącza poduszkę przedniego pasażera ale włącza sygnalizację pasów, jeśli zaś fotel jest obciążony większym ciężarem sterownik wysyła sygnał o zajętości fotela przez osobę dorosłą i aktywuje stan poduszki.


    W przypadku jakiś pytań pisać, postaram się odpowiedzieć, jeśli ktoś ma jakieś lepsze rozwiązania proszę dopisywać uwagi.

    Chciałem także zaznaczyć że każdy dokonuje napraw i modyfikacji w swoim samochodzie na własną odpowiedzialność









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=87546...3c0a93cdc15ea0
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 19-07-15 o 11:24 Powód: Dopisanie tekstu.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •