Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 62

Temat: Prośba o analizę logów [1.8 AGN]

  1. #21
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    sonda i przeplywka dziala jak złoto, ja daej obstawiałbym problem z czujnikiem polozenia wału bo się gubi komputer

  2. #22
    zdk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koronowo
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    "czujnik położenia wału korbowego" tak? ok.. ale czy w tym przypadku nie miałbym problemu z odpalaniem ? ogólnie czytam problemy ludzi z tym czujnikiem i nie mówią nic o spadku mocy i większym spalaniu.. za co wgl ten czujnik odpowiada??

  3. #23

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Sprawa podchwytliwa i można się łatwo zmylić.

    Sonda działa, a przepływomierz zaniża mocno wskazania przez co silnik pracuje na ubogiej mieszance, praca silnika na ubogiej mieszance powoduje spalanie stukowe , czego efekem są błędy które odcztałeś , a ponadto zmniejszenie wyprzedzenia kąta zapłonu silnika. Efekt taki jak opisujesz - auto nagle przestaje przyspieszać a nawet lekko zwolni w ekstremalnym przypadku.
    Dwa , komputer na 3 biegu zauważył już ze jest mega ubogo i wystepuje stuk, dlatego dolal +25% paliwa w oparciu o korekte sondy lambda, jednak jako że przepływomierz jest trupem 25% to nadal zbyt mało paliwa i stuk nadal występuje, a auto nie jedzie, na lpg będzie tak samo, bo komputer lpg mapuje komputer pb i sytuacja jest identyczna.

    Podsumowując przepływomierz do wymiany (ew może ktoś z forum zgodzi się na podmiankę , poszukaj popytaj ludzi ) , dobrze by było również przeglądnąć dolot czy nie ma jakiś nieszczelności za przepływomierzem, czy aby czasami silnik nie ciagnie lewego powietrza (w ten sposob ze czesc powietrza idzie przez przeplywke a czesc omija ja , przez co wskazanie przeplywki jest mniejsze ).
    Jak nie ma nieszczelności to moim zdaniem przepływomierz zaniża powodując spalanie stukowe.

    PS. tutaj log przeplywki AGN z passata http://vaglog.rtnet.pl/kamil17932_37850.html średnio 10g/s wiecej , to jest bardzo duza roznica.
    3000rpm u Ciebie 37g/s w linku 45g/s
    3500rpm 45 57g/s
    4100rpm 53 68g/s

  4. #24
    zdk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koronowo
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    to mnie zaskoczyłeś, tylko tak jak pisałem wczoraj byłem na podmiance przepływomierza.. auto chodziło tak samo jak na moim tyle że.. nie skasowałem błędów po założeniu tego na przemianke:/ i teraz czy to że nie wykasowałem błędów mogło mieć takie znaczenie że auto chodziło tak samo czy pomimo to że nie skasowałem błędów a przepływomierz do przemianki był dobry powinno być lepiej??

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    przepraszam ze sie wcinam ,ale moze warto by było podac kody błedów jakie ci sie zapisuja w sterowniku .Grzesiu co do teori z cofanim zapłonów nie jestem za bardzo przekonany bo nawet nie ma logu z bloku 13 .predzej bym sie skłaniał w kierunku zapchanego katalizatora .
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  6. #26
    zdk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koronowo
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    oto błędy, wrzucałem już w innym temacie:

    18259 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
    P1851 - 35-00 - -
    16716 - Knock Sensor 2 (G66): Signal too Low
    P0332 - 35-00 - -
    16711 - Knock Sensor 1 (G61): Signal too Low
    P0327 - 35-00 - -

  7. #27

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    2 ostanie błedy tłumacza spadek mocy w twoim aucie . masz tu link do opisu tych błedów i przyczyn jego powstania http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16711/P0327 . dopiero jak pozbedziesz sie tych błedów na stałe to mozna sie zabrac za diagnozowanie przepływki i sondy . mozesz jeszcze zrobic log z bloku 13 bo moze duzo wniesc do znalezienia usterki .
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  8. #28
    zdk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koronowo
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    z tego co się w ostatnim czasie dowiedziałem to te błędy mogą występować z różnych przyczyn.. dlatego też błędy o stukowym mogą mi wywalać ponieważ przepływka nawala lub inna część/czujnik.. to że są te błędy nie oznacza że winę mają czujniki stukowe..

    jeśli się mylę to sry ale do tej pory wydawało mi się że tak właśnie jest:]

    więc właśnie koledzy tutaj próbują pomóc i odnaleźć przyczynę czemu są i doprowadzić do ich usunięcia na stałe

  9. #29

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    te akuratnie błedy sa powodowane przez same stukowce lub ich instalacie .a zeby byc tego pewnym to zrób logi z bloku 13 dynamicznie .
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  10. #30

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Spoko spoko nic się nie wcinasz , wal śmiało jak masz jakieś ciekawe pomysły
    z teorią o cofaniu zapłonów nie byłeś przekonany bo kolega nie zamieścił błędów , ja je widziałem wcześniej dlatego nie przyszło Ci to do głowy.

    Nie wiem czy ten sterownik ma taką opcje bo nie miałem okazji tego sprawdzić, ale jak dobrze poszukasz w tym sterowniku to możliwe że uda Ci się zrobić test obwodu czujników spalania stukowego - ecm sam przeprowadzi test.

    Jesli nie masz możliwosci podmianki przepływki , to możesz dla potwierdzenia po prostu zamieścić loga z odczytem korekcji stuku tak jak german napisał, normalny log 002+013 na 3 biegu. Jesli masz tam stuk to potwierdzi to moją teorie że sterownik opóźnia Ci zapłon i przez to takie jaja masz z silnikiem. A powodem oprócz teog co masz na ross tech czyli zle przykrecenie czujników (maja byc na 20Nm przykrecone) moze byc uszkodzenie wiazki , badz wlasnie to co pisalem zanizajacy przeplywomierz.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •