Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 56

Temat: spalanie w audi a3 2.0 tdi 8p

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny spalanie w audi a3 2.0 tdi 8p

    witam..ten samochod jest moim pierwszy autem z silnikiem diesel'a, chcialbym sie od Was do wiedziec jak najlpiej jezdzic na takim silniku zeby mialo ekonomiczne spalanie ale jednoczesnie dawalo przyjemnosc z jazdy (ten silnik zostal w koncu uznany najekonomiczniejszym na swiecie a mi pali w miesci okolo az wstyd przyznac 11,5l) i jak jezdzic zeby dobrze przyspieszalo... przy ilu obratach ma najlpeszy moment etc..







    mod: tagi
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-07-15 o 11:24

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    AUDI & SUZI SV650
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    coś u ciebie nie tak, pewnie coś jest to wymiany albo przeczyszczenia,
    ja jeżdze w zakresie 1800-2500obr. tak jak zaczyna się max moment obrotowy,

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    tematow o spalaniu jest juz nascie, ale...
    zobaczymy co z tego wyniknie, tylko prosze o nie wypowiadanie sie posiadaczy z silnikiem 1.9 w 8L bo to inna bajka, ze mi pali 4.6 a mi wogole a nawet jeszcze sprzedaje, silniki te pracuja w innym zakresie obrotow itd.
    2.0TDI to w wiekszosci 16V

    Wiec tak, mi BKD pali okolo 8l a mama naprawde ciezka noge, jazda mieszana
    z tego co wiem i bylem na diagnozie mam troche juz wypalone wtryski 2 i 4, gdybym mial nowe to pali mniej
    11.5 to zdecydowane za duzo, musisz sprawdzic, moze cos jest nie tak ?
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    AUDI & SUZI SV650
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro
    tylko prosze o nie wypowiadanie sie posiadaczy z silnikiem 1.9 w 8L bo to inna bajka, ze mi pali 4.6 a mi wogole a nawet jeszcze sprzedaje, silniki te pracuja w innym zakresie obrotow itd.
    nie wiem do czego pijesz, nic nie pisałem o spalaniu u mnie, tylko że u niego to za dużo - biorę poprawke że te silniki po mieście łykają po 8l a nie jak 1,9(co niektórym nic nie pali)
    silnik diesla to silnik diesla(jedynie po chipie zmienia się charakterystyka), przeszukaj fora to wszędzie znajdziesz instrukcje typu jeździć w zakresie między max momentem obrotowym a max mocą (ale im wyżej się kręci tym większe spalanie)

  5. #5
    bazzyliusz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jazda ekonomniczna czyli taka normalna bez deptania to mi pali:
    trasa 4,9
    miasto 6,9
    cykl mieszany 5,9
    (według wskazań komputera)

    Jazda dynamiczna, taka z deptaniem ale bez dużego przeciągania to wówczas pali:
    trasa ok 6,2
    miasto ok 9,3
    cykl mieszany ok 7,4

    Ps. spalanie orientacyjne, wszystko zależy od ciężkiej nogi.

  6. #6
    majcher's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Cupra Formentor VZ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Mój sportback właśnie tyle pali benzyny po mieście, także na pewno coś nie tak. Chyba że robisz krótkie odcinki na zimnym silniku to było by to możliwe.

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    akogo, jak pisalem posta to nie widzialem twojego,
    chodzilo mi o unikniecie niepotrzebnej dyskusji bo tematow o spalaniu jest juz u nas kilka i wystarczy. zaraz by sie zaczelo ze : mi ALH pali 3.87 a mi AHF wogole nic i sprzedaje nadwyzki Jesli temat zboczy to poleci do kosza

    A co do stylu jazdy, charakterystyki pracy to uwierz 2.0 TDI 16V jezdzi sie inaczej niz AGR ktorym jezdzilem 5lat najpierw zwyklym a potem z chipem i zrobilem ponad 100ty km.



    pozdrawiam
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny

    ała...nie dość że czeka mnie przeglad na 120k to jeszcze mnie straszycie ze mozliwa bedzie wymiana jakis czesci..no coz spodziewalem sie wydatkow kupujac taki samochod..teraz juz wiem ze na bank za duzo mi pali ale chcialbym sie dowiedziec jak jezdzicie...podobno w dieselach nie nalezy szybko dusic gazu tylko stopniowo, powoli bo inaczej silnik dostaje za duzo paliwa ktorego i tak nei jest wstanie wykorzystac czy to prawda?(powiedzial mi to typ w carmenie wiec nie wiem czy wierzyc)...aha i jeszcze jedno juz niedotyczace tematu nie moglem tego znalezc na forum...kiedys uslyszalem ze zanim sie ruszy a3 w tdi nalezy chwile odczekac zeby turbina sie rozmachala i tak samo zanim sie wylaczy silnik nalezy odczekac..jezeli to prawda powiedzicie jak dlugo powinienem to robic..dzieki za odpowiedzi

  9. #9
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    loggini, przed każdym wyłączeniem silnika odczekaj z 30 sek - minutę. Olej musi ostygnąć, żeby nie zapiekał się w turbinie... A zanim silnik się nagrzeje, to nie kręć silnika wysoko. Jak te dwie rzeczy wcielisz w życie silnika nie zajedziesz. I należy to stosować do każdego silnika z turbo.

    To z tym gazem to brzmi jak odyseja kosmiczna... Hamuj silnikiem - tj. redukuj bieg i nie wciskaj gazu - wtedy pobór paliwa = 0 - mniej spalisz... Jak masz fis to łatwo to sprawdzić - ustaw sobie spalanie chwilowe i obserwuj.

    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    AUDI & SUZI SV650
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez loggini
    ...podobno w dieselach nie nalezy szybko dusic gazu tylko stopniowo, powoli bo inaczej silnik dostaje za duzo paliwa ktorego i tak nei jest wstanie wykorzystac czy to prawda?
    bzdura, przy wpełni sprawnym silniku (czy to benzyna czy diesel) na ciepłym nie ma prawa marnować się paliwo przy 100% wciśniętym pedale gazu, steruje tym komputer, który według danych które ma wgrane oraz tych z czujników wie jaką dać dawkę paliwa by osiągnąć pożądane przyspieszenie bez marnowania paliwa

    w starych silnikach benzynowych z gaźnikiem otwierałeś przepustnice i jedynym ograniczeniem dla spalania paliwa była przepustowość gardzieli, diesel zawsze był wtryskiwany pod ciśnieniem i można było wyregulować pompę tak by marnowanie paliwa było minimalne nawet przy max wciśniętym pedale gazu

    jak wcześniej pisałem każdy silnik najefektywniej przyspiesza w zakresie między max momentem obrotowy a max mocą, więc butować powinno się w zakresach obrotowych między tymi wartościami - wtedy silnik najlepiej wykorzystuje paliwo (czyli najmniej traci mocy na prace własną, oraz najlepiej się wkręca na obroty)

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •