Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: Kontrolki ABS i ESP zapalają sie podczas rozruchu

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam,

    Ja w swojej mam podobnie z tym że nie mam esp tylko ABS, który to kontrolka zapala się gdy zakręce silnikiem po czym po uruchomieniu gaśnie. Cały osprzęt jest ok, kumpel ma tak samo w golfie i parę innych osób, więc raczej nie jest to wina wymienianych przez was elementów. Po prostu tak jest. Prąd w rozruch możesz sprawdzić, ale to nie powód żeby kupować akumulator

    Pozdro

  2. #12
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez martjin82 Pokaż post
    Witam,

    Ja w swojej mam podobnie z tym że nie mam esp tylko ABS, który to kontrolka zapala się gdy zakręce silnikiem po czym po uruchomieniu gaśnie. Cały osprzęt jest ok, kumpel ma tak samo w golfie i parę innych osób, więc raczej nie jest to wina wymienianych przez was elementów. Po prostu tak jest. Prąd w rozruch możesz sprawdzić, ale to nie powód żeby kupować akumulator

    Pozdro
    Rozumię, chcesz nam udowodnić że tak jest fabrycznie A tak dla twojej informacji to prawidłowe wskazania kontrolek na zegarach jest takie że po załaczeniu zapłonu ABS, ESP wyłączają się jeśli test tych urządzeń przeszedł prawidłowo i jeśli w momencie rozruchu pojawią się one ponownie to oznacza że komp. odciął od nich zasilanie aby zwiększyć prąd rozruchowy a przyczyn zaistniałej sytuacji może być kilka jedna z nich to właśnie aku.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  3. #13
    arturpl1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CSW
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez martjin82 Pokaż post
    Witam,

    Ja w swojej mam podobnie z tym że nie mam esp tylko ABS, który to kontrolka zapala się gdy zakręce silnikiem po czym po uruchomieniu gaśnie. Cały osprzęt jest ok, kumpel ma tak samo w golfie i parę innych osób, więc raczej nie jest to wina wymienianych przez was elementów. Po prostu tak jest. Prąd w rozruch możesz sprawdzić, ale to nie powód żeby kupować akumulator

    Pozdro
    Chyba kolego nie wiesz co mówisz... Tutaj takich bajeczek nikt ci nie kupi. A jak ten twoj kolega odpala samochód latem to też tak ma ???

    Ps. U mnie dziś rano (po 48h postoju na mrozie pod chmurką) działo sie to samo co koledze. Dla mnie diagnoza jest jasna: BATERIA. chyba ze kolega martjin82 wymyśli coś innego.

    PZDR
    Copyright by Artef!x
    4,2 l / 100 km

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...efix&p=1011589

    ... lord of the rings ...

  4. #14

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Diagnoza z wymianą akumulatora nie jest jasna i jednoznaczna. Na pewno świadczy to o dużym spadku napięcia podczas rozruchu. Akumulator najlepiej sprawdzić podłączając inny sprawny. Miałem to samo i wszystko wskazywało na słaby akumulator ale aku miał rok i był dobry. Pomogła wymiana szczotkotrzymacza, tulejek i nasmarowanie rozrusznika i teraz przy odpalaniu nie zapalają się kontrolki. Ale może być też choćby zaśniedziała klema akumulatora, znajomy miał takie objawy przy częściowo przegniłym kablu masy do silnika, po wymianie kabla pali jak nowy. Należałoby sprawdzić połączenie masy i sam kabel też, może któryś kabel przy rozruszniku nie łączy...

  5. #15
    arturpl1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CSW
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pafcioo Pokaż post
    Diagnoza z wymianą akumulatora nie jest jasna i jednoznaczna. Na pewno świadczy to o dużym spadku napięcia podczas rozruchu. Akumulator najlepiej sprawdzić podłączając inny sprawny. Miałem to samo i wszystko wskazywało na słaby akumulator ale aku miał rok i był dobry. Pomogła wymiana szczotkotrzymacza, tulejek i nasmarowanie rozrusznika i teraz przy odpalaniu nie zapalają się kontrolki. Ale może być też choćby zaśniedziała klema akumulatora, znajomy miał takie objawy przy częściowo przegniłym kablu masy do silnika, po wymianie kabla pali jak nowy. Należałoby sprawdzić połączenie masy i sam kabel też, może któryś kabel przy rozruszniku nie łączy...

    Kolego... dla mnie jest jedna, a już Ci tłumaczę czemu:

    1. rozrusznik robiony pół roku temu...
    2. Alternator wymieniany podczas "wakacji" w Lesko 05.10.2012
    3. Do tej pory bylo all OK (jak było ciepło)
    4. Bateria (Centra FUTURA 72Ah / ok. 650 czy 700A rozruch) ma 4 lata.

    Nigdzie wiecej prąd mi nie spierdziela (czyt. masa sprawdzona - jest 100% przejście)

    Zobaczę jak bedzie pojutrze. Napewno opisze.
    Copyright by Artef!x
    4,2 l / 100 km

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...efix&p=1011589

    ... lord of the rings ...

  6. #16

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ok. U Ciebie raczej tak, ale inni szukający rozwiązania tego problemu przeczytają i może zanim wymienią akumulator sprawdzą parę innych możliwych miejsc powodujących takie objawy. Mój rozrusznik też był naprawiany, szczotki wydawały się dobre, a po zmianie na nowe rozrusznik kręci jak nowy i nie zapalają się kontrolki.

  7. #17
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Dalej nie rozumię tej dyskusji która praktycznie nic nie wnosi do tematu, zostały już wymienione wszystkie rzeczy które można sprawdzić aby usunąć ten problem, wystarczy tylko przeanalizować przemyśleć i chyba jest logiczne że jedną z pierwszych czynności będzie sprawdzenie aku, prąd ładowania a dopiero jak te okażą się sprawne rozrusznik- odwrotnie mija się z celem bo na słabym aku, rozrusznik będzie się podobnie zachowywał jakby się przycinał. Powyższe problemy czy to z aku, alternatorem,utratą masy czy rozrusznikiem były opisywane na forum wystarczy poszukać (fakt że szukajka ma dużo do życzenia ale da radę)
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  8. #18
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    U mnie też się zawsze zapalała kontrolka od ABS'u, po odpaleniu gasła. Wymieniłem aku i ABS się nie świeci.

  9. #19
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    I chyba zostalo powiedziane wszystko w temacie.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •