Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: Zapala i gasnie na zimnym silniku

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Zapala i gasnie na zimnym silniku

    Witam!posiadam audi a3 rok 97 silnik 1.6 auto gaśnie jezeli dodam gazu po prostu na swiatlach stoje dodam gazu obroty sie cofaja i auto gasnie a jak dodam leciutko gazu to jest ok !to co jeszcze zauwazylem to strasznie wolno sie rozpedza traz chodzi ok a raz jak dodaje gazu jakbym wbijal pedal np w masło jak mozna tak to określić! nie wiem co jest rpzyczyną!wiem ze cos nie tak z wydechem bo jak jade to tak chodzi głośno jak jakis trampek!;(ale to chyba nie przyczyna! ogolnie to 2 wady ze wolno sie rozpedza! a drugi ze jak tak dodam gazu mocniej to obroty sie cofaja i gasnie! nie wiem co zrobic
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 17-11-18 o 12:32

  2. #2
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Obstawiam na 99% brudną przepustnicę No i zależy co z tym wydechem bo jeśli tak jak u mnie katalizator pierdzi bo jest pusty to może być jeszcze sonda labda. Ale zaczoł bym od wyczyszczenia przepustnicy

  3. #3
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    mayday_time, mimo upomnienia nadal nie zastosowales sie do regulaminu - zamykam do czasu poprawy

    odblokowany
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Mam podobny problem jak autor tematu. Parę dni temu podczas jazdy autko po dodaniu gazu zamiast przyspieszać zachowywało się tak jakby nie dostawało paliwa (drgało). Po zatrzymaniu, na luzie silnik chodził ok. Przy próbie jazdy znowu te same objawy - silnik jakby chciał zgasnąć. Parę dni wcześniej autko zapaliło dopiero po 3 próbie i parę razy po drugiej. Zależało mi na dojechaniu do domu więc mimo problemów z rozpędzaniem w końcu udało sie dojechać. Dzień później pojechałem do mechanika a po drodze te same objawy i kilkukrotne problemy ze zgaśnięciem silnika. Po wizycie u mechanika komputer pokazał komunikaty, że coś z przepustnica i przepływomierzem powietrza. "Przepływka" wymieniona na "nówkę" ale autko po zapaleniu szybko gaśnie a komputer po zresetowaniu błędów nie wykazuje żadnych problemów. Sprawdzili katalizator i jest ok. Jutro zasugeruję im przeczyszczenie przepustnicy. Pilnie szukam rozwiązania problemu...

  5. #5
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    bolas, a probowales odpiac przeplywke i jezdzic z odpieta? zobacz czy to cos pomoze
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    bolas, a probowales odpiac przeplywke i jezdzic z odpieta?
    AGU nie pojedzie z odpieta przeplywka, mechanicza przepustnica + stary komp nie potrafi tego wysterowac bez sygnalu z przeplywki - sprawdzone

  7. #7
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    bolas, a probowales odpiac przeplywke i jezdzic z odpieta?
    AGU nie pojedzie z odpieta przeplywka, mechanicza przepustnica + stary komp nie potrafi tego wysterowac bez sygnalu z przeplywki - sprawdzone


    zasugerowalem sie pewna ibiza cupra w ktorej taka jazda nie byla problemem
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  8. #8
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mach, jak to nie - ja tak jezdzilem i to sporo czasu
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja tez jezdzilem z odpieta przeplywka bo stara byla zepsuta, i z odpieta jezdzil lepiej sorry za OT
    co do tematu to wydaje mi sie ze przepustnica lub przeplywka, mialem tak po odpieciu AKU, dopoki komp sie nie dostosowal.

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bolas
    Mam podobny problem jak autor tematu. Parę dni temu podczas jazdy autko po dodaniu gazu zamiast przyspieszać zachowywało się tak jakby nie dostawało paliwa (drgało). Po zatrzymaniu, na luzie silnik chodził ok. Przy próbie jazdy znowu te same objawy - silnik jakby chciał zgasnąć. Parę dni wcześniej autko zapaliło dopiero po 3 próbie i parę razy po drugiej. Zależało mi na dojechaniu do domu więc mimo problemów z rozpędzaniem w końcu udało sie dojechać. Dzień później pojechałem do mechanika a po drodze te same objawy i kilkukrotne problemy ze zgaśnięciem silnika. Po wizycie u mechanika komputer pokazał komunikaty, że coś z przepustnica i przepływomierzem powietrza. "Przepływka" wymieniona na "nówkę" ale autko po zapaleniu szybko gaśnie a komputer po zresetowaniu błędów nie wykazuje żadnych problemów. Sprawdzili katalizator i jest ok. Jutro zasugeruję im przeczyszczenie przepustnicy. Pilnie szukam rozwiązania problemu...
    Witam!
    Również mam ten sam problem. Autko po dodaniu gazu zamiast przyspieszać, zaczyna lekko szarpać, przy lekkim dodaniu gazu jest ok, ale jak się mocniej wciśnie pedał gazu wtedy jest niedobrze. Jeżeli ktoś już będzie wiedział w czym leży problem niech napisze w tym miejscu.


    Edit/

    W moim przypadku pomogło dokładnie wyczyszczenie i umycie przepustnicy. Autko już nie gaśnie i nie muli tak jak wcześniej.Może jeszcze nie jest tak jakbym chciał ale jest na pewno lepiej.Będę miał jeszcze czas to wyczyszczę filtr paliwa.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •