Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: Przeciwmgielne tyl...

  1. #11

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wieliczka
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MarekB Pokaż post
    kukurydza jeśli masz przedlifta i masz włacznik do przeciwmgl. to masz je zintegrowane z lampami,
    czyli mam tylko założyć żarówki i mimo że jest brak jakich kolwiek kabelków będą działać...sorki że tak męcze ale jakoś ciężko kapujacy chyba dziś jestem...pzdr
    kukurydza

  2. #12
    piterSSon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TKN
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam. Ja mam problem wprost przeciwny do kolegi z pierwszego postu.
    Kiedy kupiłem auto po wyciągnięciu włącznika przeciwmgielne w ogóle się nie włączało bo nie było żarówki. Kiedy takową kupiłem okazało się że została wyciągnięta nie bez powodu.

    Okazuje się ze światło przeciwmgielne świeci się cały czas nie zależnie czy przełącznik jest włączony czy też nie. Na włączniku natomiast symbol przeciwmgielnych podświetlony jest cały czas.
    Czyżby popsuty przełącznik???
    Ostatnio edytowany przez piterSSon - 15-04-10 o 17:29

  3. #13
    pezex's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    BMW E91 LCI 2.0xd
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piterSSon Pokaż post
    Witam. Ja mam problem wprost przeciwny do kolegi z pierwszego postu.
    Kiedy kupiłem auto po wyciągnięciu włącznika przeciwmgielne w ogóle się nie włączało bo nie było żarówki. Kiedy takową kupiłem okazało się że została wyciągnięta nie bez powodu.

    Okazuje się ze światło przeciwmgielne świeci się cały czas nie zależnie czy przełącznik jest włączony czy też nie. Na włączniku natomiast symbol przeciwmgielnych podświetlony jest cały czas.
    Czyżby popsuty przełącznik???
    Może coś jest źle podłączone?
    www.SzkoleniaMalopolska.pl
    Kompleksowa obługa BHP i PPOŻ. # Serwis gaśnic

  4. #14

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim/Kraków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny Światła przeciwmgielne tylne

    Witam,

    Chciałbym zapytać o czym może świadczyć, że po włączeniu świateł przeciwmgielnych tylnich świeci się tylko po prawej stronie? Uwagę zwrócił mi na to diagnosta podczas badania technicznego. Po lewej stronie była zaślepka w obudowie. Czy trafiłem na anglika? Na stronach, gdzie można sprawdzić kilka informacji o samochodzie po vinie jest wypisywane jako, że zjechało z niemieckiej fabryki.

    Pozdrawiam i dziękuję za informacje

  5. #15
    Burz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie świeci się tylko z tylu po stronie kierowcy,z drugiej strony tez jest żarówka ale nie działa,ostatnio wymieniałem lampę na używana i tez był zaślepiony otwór na górna żarówkę i musiałem wydłubywać dziurę.

  6. #16
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Diagnosta raczej nei widział co mówi. Ustawa 217 Prawo o ruchu drogowym doskonale opisuje w jakie oświetlenie musi być wyposażony pojazd dopuszczony do ruchu i widzimy np:
    " Tylne (obowiązkowe[4]), barwy czerwonej – mogą być stosowane wyłącznie wtedy, gdy widoczność spadnie poniżej 50 m.
    Samochód może mieć dwa (rozmieszczone symetrycznie[5][6]) przednie i jedno lub dwa tylne światła przeciwmgłowe."

    Światła przeciwmgłowe tylne umieszczane są niekiedy jako jedna dodatkowa lampa na tylnym zderzaku[9], częściej jednak znajdują się one w zespole lamp tylnych, nie bliżej niż 10 cm od świateł "stop", nie niżej niż 25 i nie wyżej niż 100 cm nad jezdnią. Zazwyczaj stosowane są do tych świateł żarówki P21W.

    Pozdrawiam.

  7. #17

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim/Kraków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Widzę, że wg prawa jest ok. Diagnosta mówił tak: jeżeli jeśli jest jedno przeciwmgielne to powinno być po lewej stronie. A u mnie świeciło się tylko to po prawej stronie. Dodatkowo, gdy wybiłem tą zaślepkę po lewej stronie, włożyłem żarówkę i włączyłem przeciwmgielne to dalej tylko ta po prawej się świeciła.

    Bardziej mnie zastanawia, czy nie jest to przesłanka, że coś było kombinowane przy aucie.
    A wy po której stronie macie przeciwmgielne?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •