Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 131

Temat: Jaki laptop do 3tys?

  1. #121
    kab's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pińczów/Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Moj wybor padl jednak na Asusa R510JK

    dokladnie ten: http://www.x-kom.pl/p/203289-noteboo...n8-gtx850.html

    Jesli ktos szuka laptopa jak ja w okolicach 3000zł to moge go polecic warto troche doplacic.

  2. #122
    bossyGirl3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    OOOO kiedyś, teraz BMW
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Co myślicie o tym laptopie?
    http://allegro.pl/laptop-lenovo-b590...695359353.html
    Wart zakupu?

  3. #123
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    To zależy, do czego będziesz takiego używał. Lenovo generalnie omijam szerokim łukiem. W podobnej cenie znajdziesz coś bardziej renomowanej firmy.

  4. #124
    bossyGirl3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    OOOO kiedyś, teraz BMW
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    głównie net i czasami gierka WOT

  5. #125
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Ta zintegrowana grafika nie dźwignie ci WOT. A jeśli tak, to najniższych detalach przy rozdzielczości 1366 x 768 px uzyskasz max 20 fps. Do neta się nada, ale nic poza tym.

  6. #126
    bossyGirl3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    OOOO kiedyś, teraz BMW
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a coś co dźwignie wota w tej kwocie?
    mało awaryjne.... mam dwa hp i szału nima

  7. #127
    shybby's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gołdap
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Odświeżę temat. Potrzebuję jakiegoś laptopa w kwocie ok 3000 zł. Używany będzie głównie w domu do oglądania filmów, neta i czasem gry. Fajnie żeby miał dobre głośniki i podświetlaną klawiaturę. Możecie coś polecić bo im dłużej szukam tym większy mętlik mam w głowie co wybrać.

  8. #128

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jako z wykształcenia informatyk i serwisant hobbista poleciłbym Ci markę DELL - któryś z modeli tego producenta. Ja kupowałem w karen notebook / komputronik.

    Ja na chwilę obecną mam plastikowego (czyli jednego z tańszych) DELL-a i działa bez zarzutu już ponad 2 lata (kosztował 25 msc temu 1,7k zł). Ma gwarancję 2 lata czyli jest już po GW. (n5050 z prockiem i3 drugiej generacji)

    Czyszczenie sprzętu co 0,5-1 rok jest wskazane oraz wymiana pasty termo przewodzącej i termo padów najwyższej jakości - koszt ok. 50zł za operację - raz na rok starczy - zależy jak używasz sprzętu i czy masz czysto/niezbyt czysto w mieszkaniu.

    http://www.notebookcheck.pl/ - polecam poczytać.

    Dzisiaj zabierałem z serwisu hp 4525s (rebaling BGA i nowy układ grafiki) = -350zł/12msc gwarancji - czyli wylutowanie starego a wlutowanie nowego układu grafiki + koszt układu grafiki - bo się przegrzał/nie wytrzymał próby czasu.

    Rozmawiałem dzisiaj z gościem od serwisu i mówił że też poleca dell-a (rozmowa nic nie kosztuje to sobie pogadam )- najmniej awaryjne. Mówił także że wiadomo że np. acer jest tańszy te 10-15% ale to może się wiązać z późniejszą naprawą - ale kto co woli.

    Przede wszystkim nie urodził się jeszcze taki co by przewidział który lapek wytrzyma 5 lat - także aby go czyścić i użytkować zgodnie z przeznaczeniem. Możesz kupić sobie coś takiego jeszcze jeśli musisz używać laptopa na łóżku - http://www.slashgear.com/gallery/dat...ch-Lapdesk.jpg - koszt do 100zł, ja to kupiłem za 60-70zł grubym fartem na allegro używkę.

    Jeśli czasem zdarza Ci się transportować laptop to też wskazane kupić jest porządną torbę np. targusa czy inną za około 100+ zł - bo te które dają gratis do laptopa to niewiele się różnią od tych z biedronki za 8gr, nie obrażając tych toreb z biedry oczywiście.

    Myśle że za 3k kup coś pokroju dell i7/4-8gb ram/1000GB dysk magnetyczny/gforce 840m - najlepiej bez systemu bądź z linuxem - soft wgrasz sobie sam albo ogarnięty kumpel za 4pak. Możesz także wymienić 1000GB dysk na jakiś SSD - ale ja na razie nie jestem w temacie jaka różnica realna - widziałem tylko coś takiego - porównanie gry assasin cread na dysku magnetycznym i dysku SSD -



    czy wczytywanie systemu szybsze -



    Generalnie SSD na plus ale musiałbyś się ograniczyć do rozsądnego ok. 250GB. Są też delle że masz w jednym lapku SSD i HDD magnetyczny np. zamiast napędu, a napęd masz na USB - co wg. mnie nie jest złym pomysłem.

    Nie mam pewności ale istnieją chyba także konstrukcje SSD + HDD + napęd - ale za takie przyjemności już się płaci więcej.

    Pamiętam także że były także dyski hybrydowe - miały np. 20GB SSD i 500GB HDD magnetycznego - coś takiego

    Niektóre delle mogą mieć po prostu dwie kieszenie na dysk i też jeszcze miejsce na napęd - zwróć na to uwagę bo do odtwarzania mp3 nie jest Ci ssd potrzebny (nie widać różnicy) a do wczytywania systemu może się przydać - system startuje powiedzmy 30-50% szybciej, gry mają wiecęj FPS-ów.

    Podczas studiów koleszka ode mnie ze stancji prowadził serwis z innym koleszą i generalnie dell to była rzadkość - głównie acer/hp i inne do czyszczenia (zajmowali się czyszczeniem/reinstalacją softu/wymianą części (bez rebalingu BGA)).

    Myśle że jak udasz się do np. komputronik to Ci doradzą.

    Ja na wczoraj wybrałem lapka dla brata to mniej więcej coś takiego za 2k+ : http://dell.strefamarek.allegro.pl/l...ffice-365.html

    Ten jest plastikowy i trochę głośniki (wg. notebookcheck) może nie są idealne ale parametry trzyma i ma je bardzo okej. Tą torbę i soft od razu do kosza/na allegro

    Generalnie jak już się zdecydujesz na model i parametry to pokmiń trochę bo można przyciąć w innym tak samo pewnym sklepie za 100zł taniej

    Ja kupując na allegro dostałem tak jakby 4GB ramu więcej za free (niż bym poszedł do sklepu i zamówił normalnie).

    Podsumowując:
    1. Kup della.
    2. W pewnym sklepie najlepiej z 3 letnią gwarancją (dell daje 2 albo 3 lata GW podstawowej).
    3. Jak się boisz o lapa, cena będzie odpowiednia i będzie się opylało to kup GW do 5 lat.
    4. Najlepiej z aluminium i7/8gb ram i jakaś dobra grafa/dysk ssd ok. 250GB albo jak Cię stać dołożyć to i 500GB/bez systemu.
    5. Jak chcesz dźwięk to kup jakiś JBL creature - używki za 150zł - głośniki dosyć mobilne z SUBEM - licytacja od 99zł - http://allegro.pl/jbl-creature-ii-gl...008308798.html + naprawa kleju w tych głośnikach - 15 min roboty i masz głośniki na lata - https://rayholt.wordpress.com/2012/0...re-ii-speaker/
    Ostatnio edytowany przez tuzim57 - 23-01-15 o 17:08

  9. Podziękowania dla tuzim57 za pomoc w problemie

    shybby (23-01-15)

  10. #129
    shybby's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gołdap
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Dzięki za tak wyczerpującą podpowiedź,na pewno ułatwi mi wybór, filmiki przekonały mnie do dysków SSD, jak znajdę jakiś konkretny model to wrzucę tu do oceny.

  11. #130
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Miałem Della i po kilku miesiącach od zakupu przegrzała mi się karta graficzna. Wymiana swego czasu była dość nieopłacalna, więc trzeba było chłodzić laptopa jakimiś śmiesznymi podstawkami. Z czasem było z nim coraz gorzej, a serwis Della nie uznał mi gwarancji, gdyż wg nich laptop był użytkowany w sposób niewłaściwy - nadmiernie eksploatowany - w wyniku czego uszkodziłem układ graficzny. Od tamtego czasu podziękowałem firmie Dell i miałem kolejno 3 laptopy firmy Asus, które gorąco polecam. Obecnie jestem użytkownikiem modelu N56VZ z genialnymi głośnikami Bang & Olufsen i systemem wspomagania Sonic Master. Zestaw w zupełności wystarczający do podstawowych zadań, oglądania filmów, w razie konieczności podłączenia do TV. Wydajny procesor, dedykowania grafika, stylowy wygląd - szczotkowane aluminium. Czego chcieć więcej. Osobiście polecam tą właśnie serię = Asus N.

    PS. Jak będziesz potrzebował konkretnej pomocy, to pisz na PW. Przez 3 lata pracowałem jako tester laptopów na potrzeby redakcji, więc w tym czasie przez moje ręce przewinęło się naprawdę sporo sprzętu

  12. Podziękowania dla Haywire za pomoc w problemie

    shybby (25-01-15)

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •