Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: błąd czujnika NOx

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny błąd czujnika NOx

    Witam.

    Szukałem tu i ówdzie, ale uznałem, że warto też zajrzeć do Was i zapytać fachowców zanim odstawię auto do mechaniora.

    Mam A3 2.0 FSI (8P) z 2003r. 150KM, śmiga ładnie pięknie, mam V-Scan'a Multi, więc ogarniam sobie błędy sam. Dotychczas było dość czysto, nic się niepokojącego nie wyświetlało, aż do paru dni temu.
    Trochę dałem w palnik i wyświetlił się MIL.

    Po skanowaniu wychodzi coś takiego (błędy dają się skasować, ale powracają po kilku-kilkudziesięciu kilometrach):

    17440 - P1032 - czujnik NOx - sygnał za wysoki - G295.
    17478 - P1070 - czujnik NOx - regulacja ogrzewania - zwarcie z potencjałem plus z akumulatora - G295.


    I teraz pytanie - czy to oznacza zgon czujnika NOx, który jest dość kosztowny, czy może oznaczać coś bardziej łagodnego ?

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Skarssen Czy udało Ci sie dowiedzieć cos wiecej ? Mam podobny problem.

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Exclamation AUDI A3 8P 1.6 FSI, 2003/2004r. - SONDY, NOXY - HELP ME

    Cześć wszystkim,

    Po roku użytkowania pięknej A3 8P (2003/2004), z już nie tak pięknym silnikiem 1.6FSI zaczęła się sypanka. Zaczęło się niewinnie, świece, końcówki drążków. Aktualnie auto stoi u znajomego mechanika, wymieniane jest sprzęgło na LUK'a, bo poprzednie od nowości się skończyło (205 tys. km). Poprosiłem go również o wymianę sondy za katalizatorem bo zczytaliśmy błąd na komputerze. Faktycznie ostatnio miałem wyższe spalanie.

    Zadzwonił do mnie dzisiaj i powiedział żebym usiadł. Powiedział, że po VIN'ie wyskoczyła mu inna sonda, a po rozkręceniu ustalił, że to czujnik NOX jest do wymiany - 2500 pln! Zaproponował mi usunięcie NOX'a z programu, tak jakby nigdy tego czujnika tam nie było. Ewentualnie używka (OK. 300pln), ale on nie podejmie się naprawy, bo nie da na to gwarancji.

    Powiedzcie mi proszę, czy mieliście taki problem w swoich furgonach i jak go rozwiązaliście? Czy po usunięciu NOX'a z programu będę miał wyższe spalanie i gorsze osiągi? Czy spróbować wymienić na używkę? Co robić?

    Pozdrówki
    Peter

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cześć Wszystkim

    Idąc za radą jednego z użytkowników forum, usunąłem wczoraj z programu czujnik NOX, zapłaciłem za to dość okazyjną cenę, ale ceny we Wrocławiu wahają się między 300 a 600 zł za korektę programu.

    Wskoczyłem od razu na S8, żeby sprawdzić czy zauważalnie ubyło mocy i powiem szczerze, że nie zauważyłem spadku mocy, a wręcz widać poprawę przy równomierności rozpędzania się. Wymieniłem od razu sprzęgło więc już w ogóle płynie po drodze (okazało się, że miałem zmielone łożysko, a bęben tarczy był już fioletowy).

    Dodatkowo, zauważalnie również spadło mi spalanie. (wnioskując po wskaźniku i range'u na komputerze, spaliłem na trasie Wrocław-Świdnica-Wrocław o 1-2 litry mniej niż wcześniej)

    Ze swojej strony polecam usunięcie z programu czujnika NOX.

    Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczółki
    Auto
    Audi A3 2.0fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Witam. W moim audi a3 8p 2.0fsi ostatnio zapalił się check engine. Pojechałem do mechanika żeby podpiąć auto pod komputer, pokazało błąd 17480 czujnik nox błąd stały czyli mam rozumieć że czujnik nox który kosztuje kupę kasy jest do wymiany? Myślałem że to może sonda lambda wywala check engine. Jeżdżę na 98 i zauważyłem że spalanie trochę wzrosło.

  6. #6
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wpierw wypnij wtyczkę i sprawdź czy niema śniedzi na stykach oraz sprawdź ciągłość kabla

    Możliwe przyczyny

    Połączenie z czujnikiem G295 jest uszkodzone
    Czujnik (G295) jest uszkodzony

    Możliwe rozwiązania

    Sprawdź okablowanie i połączenia
    Sprawdzić / wymienić czujnik (G295)

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczółki
    Auto
    Audi A3 2.0fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Dzięki za informacje. W czwartek jadę do mechanika wiec skorzystam z kanału i sprawdzę styki i kabel. Dam znać co i jak.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •