Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 29 z 29

Temat: Stłuczka

  1. #21
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rydzio Pokaż post
    Niutek ja bym polecił Ci coś innego, o czym nikt wcześniej nie powiedział. Czy byłeś u lekarza po wypadku? Przy takiej szkodzie możesz zgłosić szkodę osobową do TU sprawcy. Lekką ręką można wyciągnąć powyżej 2 tys zł, a może i więcej. Przy takich uderzeniach powinni Ci założyć kołnierz ortopedyczny, powinieneś pójść na zwolnienie. Ubezpieczalnia za wszystko Ci zwróci. Musisz tylko gromadzić wszytskie kwity, bo zwracają nawet za dojazdy do lekarza. Niewiele osób o tym wie, że w tym zakresie można dochodzić roszczeń. Moja firma zajmuje się takimi przypadkami.
    Świetnie ale pod warunkiem, że coś faktycznie mu się stało i coś dolega. A nie tylko sztuka dla sztuki i stękanie kilka minut u lekarza żeby tylko wyrwać kilka groszy...

  2. #22
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    jak poduchy strzelą to postękasz 5min u lekarza, wstrząsienie mózgu (czego przeważnie dokładnie nie sprawdzają) i 850zł tylko za to w kieszeni
    pozatym czasmi na pierwszy rzut oka wydaję się że jest ok a następnego dnia może być nieciekawie.

  3. #23
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lorence Pokaż post
    jak poduchy strzelą to postękasz 5min u lekarza, wstrząsienie mózgu (czego przeważnie dokładnie nie sprawdzają) i 850zł tylko za to w kieszeni
    Tak, a potem przychodzi zapłacić polisę za ubezpieczenie auta i się dziwisz, że tak drogo. A jak ma być skoro wszyscy kręcą żeby tylko jak najwięcej wyciągnąć...

  4. #24
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    morgan, chyba nie rozumiesz, ze skladki sa liczone tak, jakby oni zawsze wyplacali pelne nalezne kwoty odszkodowan, za samochody naprawiane w aso, a wyplacane odszkodowania to czesto od ćwierci do polowy tych kwot. oni cie rżną bez mydła, bo takie jest upośledzone prawo. a ty nie chcesz nikogo rżnac, tylko odzyskoc to co ci sie nalezy (koszta leczenia, s.prawne auto jak przed wypadkiem)... ale tak, to juz jest cwaniactwo. ubezpieczalnie sa takie kochane a ubezpieczeni tacy zli.

  5. #25
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Xprot Pokaż post
    odzyskoc to co ci sie nalezy (koszta leczenia, s.prawne auto jak przed wypadkiem)
    Doskonale to rozumiem. Miałeś szkodę i ubezpieczyciel musi pokryć wszystkie jej koszty. Mi chodziło o wypowiedź lorence'a:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez lorence Pokaż post
    jak poduchy strzelą to postękasz 5min u lekarza, wstrząsienie mózgu (czego przeważnie dokładnie nie sprawdzają) i 850zł tylko za to w kieszen
    To już jest cwaniactwo w czystej postaci. I takie rzeczy powinno się tępić bo przez to później normalni ludzie w takim przypadku jak Ty mają problem z uzyskaniem 100% tego co im się należy.

  6. #26
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Doskonale to rozumiem. Miałeś szkodę i ubezpieczyciel musi pokryć wszystkie jej koszty. Mi chodziło o wypowiedź lorence'a:

    To już jest cwaniactwo w czystej postaci. I takie rzeczy powinno się tępić bo przez to później normalni ludzie w takim przypadku jak Ty mają problem z uzyskaniem 100% tego co im się należy.
    a cwaniactwem nie jest jak skasujesz auto, ubezpieczyciel uzna 100% szkody a dostaniesz w najlepszym wypadku 3/4 wartości auta ?? i musisz dokładać do interesu mimo że płacisz niemałe składki roczne ?? zaniżanie wycen, wycena na zamiennikach itd

    u nas trzeba kombinować bo bez tego nawet nie wyjdziesz na swoje, taki kraj.

    ja uważam że jak strzelą poduchy np wszystkie to warto nawet jak lekko boli wezwać karetkę, czasmi na początku wydaję się że jest ok a następnego dnia nie można się podnieść.

    morgan mam wrażenie że Ty w innym świecie żyjesz, każdy Cie kręci jak chce (ubezpieczyciele, ZUS itd) a Ty uważasz że to jest ok i nie należy kombinować... Twoja sprawa, jak dla mnie to możesz i płacić 100% za szkodę nie z Twojej winy

    koniec OT
    Ostatnio edytowany przez lorence - 06-02-13 o 12:20

  7. #27
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lorence Pokaż post
    morgan mam wrażenie że Ty w innym świecie żyjesz, każdy Cie kręci jak chce (ubezpieczyciele, ZUS itd) a Ty uważasz że to jest ok i nie należy kombinować... Twoja sprawa, jak dla mnie to możesz i płacić 100% za szkodę nie z Twojej winy
    Miałem okazję (niestety) kilkukrotnie w życiu korzystać już z różnych polis (OC, AC, NNW a także inne szkody niż "komunikacyjne"). I jakoś nigdy nie miałem żadnego problemu z uzyskaniem odszkodowania. Jeśli wycena była zbyt niska, naprawiałem auto w serwisie rozliczając się bezgotówkowo i po sprawie. Za jedno z aut w rodzinie po szkodzie całkowitej ubezpieczyciel wypłacił nawet więcej niż za nie zapłacono przy zakupie kilka miesięcy wcześniej. I jakoś nigdy nie musiałem udawać kaleki i cwaniakować, że wszystko mnie boli żeby tylko dostać kilka zł więcej "bo się należy". Za faktyczne szkody zawsze dostałem co potrzeba. I nigdy nie miałem podejcia co tu zrobić żeby dostać jak najwięcej. Bo takie coś może się kiedyś zemścić i to z nawiązką

    P.S. A ZUS'u do tego nie porównuj bo ta instytucja robi w jajo nawet samą siebie

  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Powiem Tobie morgan, że miałeś niewyobrażalne szczęście jak na polskie realia ubezpieczeniowe.

  9. #29
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Nie nazwałbym tego szczęściem (bo jakie to szczęście mieć dzwona) tylko raczej normalnym podejściem. Chciałem żeby ubezpieczyciel pokrył wszelkie szkody jakie powstały w wyniku zdarzenia i zwrócił mi wszystkie koszty z tym związane. Po prostu żeby doprowadzić auto do takiego samego stanu w jakim było przed szkodą i nie płacić za to ani złotówki. I tak zawsze się kończyło.
    Problem polega na tym, że w naszym kraju ludzie mają w mentalność wpisane wielkimi literami cwaniactwo i jak tylko mogą się o cokolwiek ubiegać (np. o odszkodowanie) to nie obchodzi ich pokrycie strat tylko za wszelką cenę muszą na tym zarobić "bo się należy".

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •