Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 107

Temat: świeci abs i esp w 8p

  1. #61

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam.Mam problem z ABS/ESP. Pewnego pięknego dnia zapaliła mi się owe kontrolki. Po zgaszeniu samochodu i ponownym uruchomieniu znikły na jakiś czas. Sytuacja pojawiała się co kilkadziesiąt kilometrów. Postanowiłem podpiąć Delphi żeby sprawdzić co ją boli. Prędkość na wszystkich kołach była taka sama,czasami tylko prawy tył przekłamywał o kilkanaście km na chwilkę ale po chwili korygował do prędkości pozostałych kół.Po sprawdzeniu błędów w module ABS ukazał się 00287 -czujnik koła tylne prawe -błąd mechaniczny-nieciągły. Postawiłem na czujnik i po zakupie zamontowałem będąc pełen nadziei że to koniec problemu. Niestety po zamontowaniu nowego błąd jak był jest nadal(z tą różnica że jest zamiast nieciągły jest ciągły) a zmieniło się tylko tyle że pojawia się w momencie przekroczenia 30km/h po zgaszeniu silnika błąd znika i pojawia się na nowo jak tylko przekroczę 30km/h. Wiem że następnym krokiem będzie wymiana łożyska z piastą gdzie bo prawdopodobnie uszkodzony jest pierścień magnetyczny. Koszt około 300 zł. Zanim jednak to zrobię to chce się upewnić że to na pewno on jest winny. Czy ktoś ma może jakaś inna diagnozę? Wiązka sprawdzona i nie widać żadnych przetarć. W linku wrzucam zdjęcie po lewej stronie stary czujnik po prawej nowy.Czy to normalne że stary jest tak starty? https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...6BlMZnMJ_wrmqJ

  2. #62

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Witam
    mam ten sam problem z czujnkiem abs po wymianie dalej błąd sie zapala.
    Moje pytanie jakiej firmy ta piaste kupić ? i może ktoś poleci gdzie kupić
    I pytanie czy wymienić jedna czy od razu 2 ?

  3. #63

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Gryfino
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny Lampki ABS i ESP załączają się pow. 30km/h

    Witam wszystkich forumowiczów
    Jestem świeżym posiadaczem A3 8P 2.0tdi na ośce.

    Mam problem dotyczący ABS. Kiedy odpale auto i jade powoli jest wszystko okej, ale kiedy tylko przekroczę prędkość 30km/h zalapa się lampka abs i esp. Podpinałem się VCDSem , i pokazuje mi błąd tylnego lewego czujnika. Oczywiście czujnik wymieniłem na nowy , błędy usunąłem , lecz to nic nie pomogło i sytuacja powtarza się. Mechanik polecił żeby wymienić piastę z taśmą magnetyczną , gdyż mogła skorodować i sprawia kłopoty. Robiłem testy czujników przrz vcdsa, i czasami rzeczywiście czujnik zamiast pokazac predkosc np. 30km/s pokaze 17km/h. Niżej opis z vcdsa. Pomóżcie Panowie/Panie Pozdrawiam


    -00290 układ abs , czujnik predkosci koła lewy (g46)
    012 usterka elektryczna w obwodzie - sporadyczny
    -00290 układ abs , czujnik predkosci koła lewy (g46)
    003 usterka mechaniczna - sporadyczny

  4. #64
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pawelkluka Pokaż post
    Mechanik polecił żeby wymienić piastę z taśmą magnetyczną
    bardzo dobrze Ci radzi
    a czujnik stary zapewne jest dobry

    dopoki nie wymienisz to bedziesz gdybal.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #65

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Gryfino
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Nie chciałbym też wydawać pieniędzy w błoto ;/ a czy fakt ze razem z brakiem abs i esp nie działa poziomowanie xenonów? razem z tymi lampkami przestaje działać. Dodam , że po odpaleniu swiateł kiedy nie zapala sie kontrolki poziomowanie działa normalnie , widac to po ruchu lamp

    - - - Aktualizacja postu - - -

    I czy trzeba wymieniać piastę czy może da rade wymienić samą taśme megnetyczną w celu ograniczenia kosztów?

  6. #66

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Przerwany Kabel ABSU

    WItam

    Szukam informacji dotyczącej kabla Absu z przodu z prawej strony do Audi a3 8p 2004 rok . Kupilem auto ale niestety kabel byl juz przez kogos sklejany i raz swieci blad raz nie i chce go wymienic na nowy.
    Nr kabla to 1K0 927 903 A
    Nigdzie nie mogę znaleść informacji gdzie ten kabel się łączy w aucie

  7. #67

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam, w innym temacie dotyczącym wadliwych pomp ABS zadałem pytanie dotyczące mojego modelu,ponieważ problem nadal występuje a jednak nie ma to prawdopodobnie związku z pompą a mechanik podłączył się i odczytał że kłopot sprawia czujnik ABS lewego przedniego koła jednak nie zlikwidował usterki.
    Zajrzałem zatem sam ,złącza wyglądają ok- przemyłem ,sprawdziłem przewody przy wtyczce wizualnie, po wielkich przebojach udało mi się wyjąć czujnik (7H0927803)- wyczyściłem go i w miarę możliwości wyczyściłem pasek magnetyczny na łożysku ( o ile dobrze widziałem wygląda normalnie nie popękany,czy spuchnięty)
    Kupiłem OBDELEVEN Bluetooth odczytałem i skasowałem błąd ABS , po przejechaniu paru metrów znowu to samo zapaliły się kontrolki ABS ,ESP , duży czerwony znak na FIS-ie oraz napis;
    Brake fault! Drive......
    Kupiłem używkę ori założyłem , skasowałem ,i znowu to samo, odczytałem :
    OBDeleven odczyt danych

    Data: 2018-03-28 16:24

    Pojazd: Audi A3
    Rok: 2009
    Typ nadwozia: Sportback
    Silnik: BSE 75 kW (102 HP) 1.6 l
    Przebieg: 105380 KM

    ---------------------------------------------------------------
    03 Elektronika hamulców

    Opis sytemu: ESP MK60EC1
    Numer oprogramowania: 1K0907379CD
    Wersja oprogramowania: 0120
    Numer sterownika: 1K0907379AD
    Wersja sterownika: H35
    Długie kodowanie: 11422012092700FC881404EA902100413800

    Kody błędów:
    01130 - Tryb pracy systemu ABS Niewiarygodny sygnał
    Statycznie
    Priority: 1
    Frequency counter: 1
    Driving cycle: 55
    Mileage: 105381 km
    Date: 2018-03-28 16:19:57
    Pomiar: 0
    : 0
    : 4608
    : 125

    Moje pytania brzmią-
    1 O co tu chodzi , jak sprawdzić czujnik bo w internecie piszą o rezystancji 1k-1,8k ohm a u mnie 0 ohm z kolei czytam też że tego typu czujniki Halla w ten sposób się nie sprawdzi, znajomy elektryk też tak mówi - kto kłamie?
    2 Gdzie mogę znaleźć drugi koniec tego przewodu podłączonego do czujnika klocków i ABS, próbowałem go odszukać aby sprawdzić ciągłość.
    3 W jaki sposób za pomocą OBDELEVEN można sprawdzić podawanie impulsów przez koła.
    Mam też screeny z tych logów ale to co podałem chyba wystarczy? Pozdrawiam

  8. #68

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam , po wymianie czujnika w lewym przednim kole nadal po skasowaniu błędu i przejechaniu parunastu metrów wyskakuje błąd ABS i ESP z sygnałem dźwiękowym. Podłączyłem OBDeleven -wynik - błąd 01130 , wynik identyczny z wynikiem badań u mechanika, który powiedział że problemem może być właśnie ta pompa. Pozbyłem się błędu dotyczącego lewego przedniego koła. Przeczytałem raz jeszcze ten temat i trafiłem na wpis użytkownika Cortex post nr 43 i w związku z tym zamieszczam screen z OBDeleven z opisem pompy ABS oraz mam pytanie czy to znaczy że mam jednak tę felerną pompę .Pomimo odpowiedzi telefonicznej negatywnej z serwisu chyba będę próbował zgłaszać na formularzu ze strony internetowej a wszystko wskazuje jednak na pompę.Przepraszam że drążę temat ale wymiana takiego bubla nie jest tania.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...6WU6n_SJPoudj1

    Audi A3 8P Sportback 2009 BSE

  9. #69
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Valdimar Pokaż post
    Witam , po wymianie czujnika w lewym przednim kole nadal po skasowaniu błędu i przejechaniu parunastu metrów wyskakuje błąd ABS i ESP z sygnałem dźwiękowym. Podłączyłem OBDeleven -wynik - błąd 01130 , wynik identyczny z wynikiem badań u mechanika, który powiedział że problemem może być właśnie ta pompa. Pozbyłem się błędu dotyczącego lewego przedniego koła. Przeczytałem raz jeszcze ten temat i trafiłem na wpis użytkownika Cortex post nr 43 i w związku z tym zamieszczam screen z OBDeleven z opisem pompy ABS oraz mam pytanie czy to znaczy że mam jednak tę felerną pompę .Pomimo odpowiedzi telefonicznej negatywnej z serwisu chyba będę próbował zgłaszać na formularzu ze strony internetowej a wszystko wskazuje jednak na pompę.Przepraszam że drążę temat ale wymiana takiego bubla nie jest tania.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...6WU6n_SJPoudj1

    Audi A3 8P Sportback 2009 BSE
    To jest pompa po aktualizacji sterownika, u siebie mam identyczną wersje

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  10. #70

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No to niestety jest to czego się obawiałem, jak teraz sprawdzić czy to pompa czy jak mówił mechanik może być zły kontakt we wtyczce do sterownika lub jakieś inne połączenie , pomiary w czasie jazdy wykazały jednakowe prędkości na wszystkich czterech kołach bez większych skoków a mimo to po skasowaniu i ruszeniu to samo.

    GrandZS -Jak długo jeździsz z tym zmienionym softem? Czy jeżeli sterownik przyjmie zmianę to już będzie spokój czy i tak się to wysypie?

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •