Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 107

Temat: świeci abs i esp w 8p

  1. #71
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Valdimar Pokaż post
    No to niestety jest to czego się obawiałem, jak teraz sprawdzić czy to pompa czy jak mówił mechanik może być zły kontakt we wtyczce do sterownika lub jakieś inne połączenie , pomiary w czasie jazdy wykazały jednakowe prędkości na wszystkich czterech kołach bez większych skoków a mimo to po skasowaniu i ruszeniu to samo.

    GrandZS -Jak długo jeździsz z tym zmienionym softem? Czy jeżeli sterownik przyjmie zmianę to już będzie spokój czy i tak się to wysypie?
    Na aktualizacji sterownika bylem pod koniec stycznia wiec na zmienionym sterowniku jeżdżę od ponad 2 miesięcy. Pompa wyczuwalnie pracuje inaczej, żadnych negatywnych objawów nie zauważyłem, błędów odpukac też nie wywala.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  2. #72
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Valdimar Pokaż post
    Czy jeżeli sterownik przyjmie zmianę to już będzie spokój czy i tak się to wysypie?
    sam widzisz ze nie masz spokoju...twoje auto przeciez ma zmieniony soft na akcji...

    kup sobie na allegro inna pompe ( nie oddawaj swojej do regeneracji zadnej ) masz mozliwosc i prawo zwrotu,
    podmien, zakoduj,bedziesz mial wszystko " na tacy " przy okazji mozesz zyskac hill hold,xds itp

    nie pomoze to oddasz. inaczej moim zdaniem nie sprawdzisz.
    ASO sie na ciebie wypnie moim zdaniem zawsze, akcja byla przeprowadzona i tyle
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #73

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Miro masz rację jak na razie serwis "olewa" , sam nie będę wymieniał pompy za "cienki" jestem aby się w to bawić i zrobię jak radzisz ( na szczęście jest u mnie w mieście gościu który sprzedaje części z demobilu).Pozdrawiam

    Chciałem dzisiaj sprawdzić to co proponował mechanik czyli wtyczkę , niestety po odciągnięciu zabezpieczeniu w górę (nie wiem czy wystarczająco ale pociągnąłem do oporu) pomimo wielu prób nie udało mi się jej wyciągnąć, dałem spokój bo nie mam nawet czegoś na wzór czy nie ma tam jakiś innych zaczepów. W necie znalazłem tylko opisy jak pompę rozebrać ale nie jak rozłączyć, może dla innych to banał ale to "mój pierwszy raz"
    Ostatnio edytowany przez Valdimar - 03-04-18 o 17:39

  4. #74

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czytam ten temat i inny poświęcony problemowi z ABS I ESP niektórych naszych niuniek obdarowanych felernymi pompami i szukam odpowiedzi na moje pytanie.Ponieważ borykam się z wyskakującym po przekroczeniu 13-15km/h błędem 01130 i nic więcej, prędkości na wszystkich 4 kołach są praktycznie takie same. Mechanik który podłączył się z kompem stwierdził że to prawdopodobnie jednak coś z pompą bo u niego też nic więcej poza tym błędem nie ma.
    Zaproponował mi wymianę tej pompy na inną którą mam sobie sam znaleźć i tu jest kłopot bo w nawale informacji zaczynam się po prostu gubić , z tego co zrozumiałem problemy powoduje sam sterownik - on polecił mi kupić sterownik o numerze takim jak mój to znaczy 1K0907379AD hmmm...?
    Jaką w końcu pompę mam kupić żeby znowu nie trafić na to arcydzieło Audi które mam teraz?, na co patrzeć przy wyborze - to będzie używka żeby nie było problemu z zakodowaniem i uruchomieniem, co do opcji dodatkowych jak podjazd pod górkę i temu podobne niekoniecznie choć płakać nie będę.
    Aktualnie mam coś takiego w aucie;
    ESP MK60EC1
    1K0907379 AD -numer sterownika
    H35 - wersja sterownika
    1K0907379 CD -numer sterownika
    1K0 614 517 BD- tak opisany jest silnik na pompie
    Jestem po następnej rozmowie z serwisem we Wrocławiu i zaproponowano mi podpięcie do kompa (300 zeta ) aby sprawdzić powód tego błędu ale brak jakichkolwiek gwarancji na wymianę pompy bo w moim przypadku będzie problem z darmową wymianą , no chyba że 4.5k
    Proszę o pomoc bo mam trochę nóż na gardle , szykuje mi się pilny wyjazd ze ślubną a jak jej powiedzieć że to taki bombel?Pozdrawiam.

  5. #75
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Odezwij się na fb do Damiana Tuźnika z Puław, spec w kwestii pomp, powiedz jaki masz problem, jaką pompę i on Ci powie co robić ma też na stanie pompy więc możesz od niego kupić

  6. #76

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Pierwszy wstępny kontakt "złapałem" wiem mniej więcej ile mnie to pociągnie ale jeszcze jedną rzecz próbuję sprawdzić zanim zacznę wydawać kasę. Mógłby jednak ktoś odpowiedzieć mi na moje pytanie dotyczące konkretnego typu pompy jakiego mam szukać - post #74.Pozdrawiam.

  7. #77

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny wymiana zacisku, kontrolki na zegarach

    Witam wymieniłem prawy tylny zacisk, przy wymianie zobaczyłem że klocki hamulcowe są już na wykończeniu ale mimo to skręciłem, zacząłem odpowietrzać układ od tego koła następnie lewe tylne, prawe przednie i lewe przednie, gdy odpaliłem samochód pedał hamulca był miękki przejechałem kilka kilometrów po mieście wyskoczyła kontrolka ESP, ABS oraz od ciśnienia opon, oraz komunikat storung esp siehe betrebsanleitung, dzień później wyskoczyła kontrolka od wspomagania, powtórzyłem odpowietrzenie układu hamulcowego bez żadnych efektów, pedał jest miękki.
    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale tylne klocki hamulcowe są różne dlatego też wymieniłem zacisk ponieważ tłoczek nie odbijał i teraz jest taka różnica między nimi.

  8. #78
    marcinUK's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Witam. Mam problem z pompą ABS a dokladniej
    01435- brake pressure sensor 1 (G201)
    012 electrical fault in circuit
    czyli blad w obwodzie elektrycznym, i moje pytanie brzmi czy jezeli wymienię sterownik (posiadam 1K0907379D) na ten z literą K na końcu, będzie on pasował czy musi być taki z literą D tak jak dotychczasowy, czy może być z inną końcówką?

  9. #79

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Panowie szybkie pytanie jak rozpoznać czy jest uszkodzony czujnik prędkości koła czy pierścień magnetyczny koła. Wali mi błędem po chwili jazdy czasem wyskoczy od razu czasem przejadę 20 km nie ma reguły, a nie chce wydawać pieniędzy na chybi trafi. (prawy tył)

  10. #80
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    vcds

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •