Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Montaż i kodowanie podświetlanych klamek w 8P.

  1. #1
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny Montaż i kodowanie podświetlanych klamek w 8P.

    Do zamontowania podświetlenia klamek będziemy potrzebowali kilka części:
    1. Klamki wewnętrzne pod dodatkowe oświetlenie( można też otwór wyciąć samemu, jedną stronę tak dorabiałem ale stwierdziłem że łatwiej kupić za kilka złotych już gotową klamkę)

    2.Listwy świetlne 8P3 919 177(w zależności w ilu klamkach montujemy podświetlenie)

    3. Wtyczki do listw 4B0 972 623(szt. tyle ile bedzie montowanych klamek)

    Ja użyłem wtyczek do podświetlenia popielniczki z tym że trzeba w tej wtyczce co zastosowałem przyciąc zabezpieczenie aby można ją było wpiąć do listwy świetlnej.

    Niektórzy podświetlenie klamek podłączają pod oświetlenie przycisku do blokowania drzwi, poniższy opis przedstawia jak zrobić podłączenie aby podświetlenie było jak w oryginale tzn. iluminacja zostaje załączona w momencie załączenia świateł(podświetlenia kokpitu) a gaśnie w momencie jak zamykamy samochód pilotem do centralnego zamka.

    Jak już posiadamy wszystkie elementy przystępujemy do demontażu tapicerki drzwi( opis w dziale warsztat) oraz do demontażu starych klamek. Do demontażu klamek potrzebujemy śrubokręt Torx T20 (wykręcamy 5 śrubek)

    i wyciągamy starą klamkę.
    Następnie montujemy listwę świetlną w nowej klamce lub wycinamy otwór pod nią( jeśli ktoś się zdecyduje na wycinanie otworu to musi się zaopatrzyć w dobre iglaki lub cienkie pilniki aby otwór dokładnie dopasować)

    Podłaczamy instalację wtyczki pod wtyczkę do sterownika drzwi.
    Pin1 wtyczki podświetlenia do masy wtyczki sterownika pin2
    Pin2 wtyczki do pinu14(auta do RM05) i tu trzeba zwrócić uwagę ponieważ pinologia się zmienia od RM06 podłączamy pod pin17 sterownika.

    Po podłączeniu i ułożeniu wiązki składamy wszystko i przystępujemy do kodowania podświetlenia klamek.
    Po podłączeniu do poszczególnych sterowników drzwi, wchodzimy w kodowanie i do obecnej wartości sterownika dodajemy +8 i od tej pory przy prawidłowym podłączeniu cieszymy się podświetleniem klamek.


    Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to proszę pisać PW postaram się odpowiedzieć lub dopisywać uwagi,inne rozwiązania.
    Wszystkie czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=8b5fe...e21bdc7a6d37fc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-07-15 o 14:12
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Według schematów elektrycznych dla RM2007 pin 2 oświetlenia należy podłączyć pod pin 14-ty 32-stykowego złącza natomiast pin 1 oświetlenia pod pin 4-ty (masa) 32-pinowego złącza

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •