Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 26

Temat: Stłuczka parkingowa - pokrycie kosztów przez UNIQA

  1. #1
    Kaczi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Stłuczka parkingowa - pokrycie kosztów przez UNIQA

    Witam !

    w dniu 24.12.2012 , kiedy mialem wlasnie wyruszać na uroczystą wigilie , pod sklepem pewien pan który cofajac spojrzał tylko w lewą i prawą niestety do tyłu chyba sie nie chcialo . Niefart chciał ze moja A3 stała własnie z tyłu i troszke na tym ucierpiala . Jest to moja pierwsza taka przygoda wiec kompletnie niewiem jak to dokladnie załatwic . Policja nie dała mi jakiegokolwiek protokołu , sprawca przyznał sie do winy . Policjant kazał mi zapisac informacje takie jak miejsce zdarzenia , nr.rej sprawcy oraz numer jego polisy . Zdjecia z uszkodzeniami A3 wstawie wieczorem bo jeszcze takowych nie zrobilem

  2. #2
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Wszystko jest na forum . Dzwonisz na infolinie UNIQA i zgłaszasz szkodę z dnia tego a tego, kto to zrobił i w jakich okolicznościach, policja powinna podać Ci numer sprawy. Po zgłoszeniu bujasz się tak z nimi aż dadzą Ci rozsądną kasę
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  3. #3
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Przejdź się na policję po notatkę służbową zdarzenia, dołączasz ją do reszty dokumentów i dajesz rzeczoznawcy który przyjedzie na oględziny.
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  4. #4
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    1. to musisz zgłosic szkode w ubezpieczalni sprawcy
    2. udajesz sie do oddziału Uniqi lub umawiasz sie z rzeczoznawca (to dowiesz sie zgłaszając szkode)
    3. WAZNE jak bedzie rzeczoznawca i bedziesz wypisywał wniosek napisz ze auto jest niezbednym srodkiem do wykonywania pracy zawodowej inaczej sprawa odszkodowania przeciagnie sie ponad miesiac
    4. WaŻne ale to Twoja decyzja jak auto bedzie naprawiane - jesli chcesz dobrze i bezproblemowo bo uniqa lubi zaniżać koszty oddaj auto do ASO lub innego zakładu naprawczego i niech sie rozliczają bezgotówkowo
    5. na okres naprawy masz możliwość wynajęcia auta z wypożyczalni na koszt ubezpieczyciela

  5. Podziękowania dla domel79 za pomoc w problemie

    Kaczi (30-12-12)

  6. #5
    shooter's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Peugeot 3008 & Peugeot 308
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ... dziwne zachowanie "usuwających/załatwiających" kolizję ... na miejscu, każda ze stron powinna dostać tzw. notatkę pokolizyjną (kopię), ze wszystkimi danymi, wyraźnym wskazaniem sprawcy, ewentualnym wynikiem badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy, zaznaczonymi na schemacie druku - uszkodzeniami i ich opisaniem oraz szkicem sytuacyjnym zaistniałego zdarzenia (na szablonie druku Notatki Pokolizyjnej)
    Ostatnio edytowany przez shooter - 28-12-12 o 21:50 Powód: przypomniałem sobie z dawnych lat i autopsji

  7. #6
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez shooter Pokaż post
    ... dziwne zachowanie "usuwających/załatwiających" kolizję ... na miejscu, każda ze stron powinna dostać tzw. notatkę pokolizyjną (kopię), ze wszystkimi danymi, wyraźnym wskazaniem sprawcy, ewentualnym wynikiem badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy, zaznaczonymi na schemacie druku - uszkodzeniami i ich opisaniem oraz szkicem sytuacyjnym zaistniałego zdarzenia (na szablonie druku Notatki Pokolizyjnej)
    A czy policjanci mają zawsze przy sobie ksero czy mają to pisać w kilku egzemplarzach? Spiszą sobie co trzeba i każą zgłosić na dany komisariat po odbiór notatki np. na drugi dzień.

    Kaczi masz dane sprawcy, odbierzesz notatkę z policji o zdarzeniu i o tym kto zawinił, dzwonisz do ubezpieczyciela i tyle. Nawet jeśli na miejscu nie zrozumiałeś co do Ciebie mówią to wszystko masz w googlach lub wystarczyło zadzwonić do ubezpieczyciela...

  8. #7
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Ja tylko nadmienię ,że w moim przypadku firma sprawcy (warta) sama upomniała się o notatkę policyjną.
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  9. #8
    Kaczi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Pierwszy raz mialem taka sytuacje z uwagi na to ze mam PJ niecały rok , moj ojciec tez nie mial podobnych przypadkow bo ma 30 lat bezkolizyjnej jazdy ... zeby bylo smieszniej sprawca to policjant , kiedy przyjechała policja doznałem szoku bo grabe sobie przybijali ) wiemy jak ze sprawiedliwością jest w naszym kraju ;] jak dla mnie to troche dziwne ze własnie nie dostałem żadnego protokołu , tak jak pisalem wyzej , policjant kazał mi zanotowac miejsce zdarzenia markę i nr,rej auta sprawcy , nazwe ubezpieczyciela oraz nr polisy czy sprawy sam niewiem co to . Jak zapytałem o opis zdarzenia czy jakis kwit to powiedzial ze ubezpieczyciel otrzyma potrzebne informacje od nich , nie uprzedzono mnie ze mam sie zgłosic po jakikolwiek protokol ;/ cos mi sie o uszy własnie obiło , że z UNIQA jest dosc ciezko , zadzwonie za chwile i mam nadzieje ze dowiem sie czegos konkretnego . Ogolnie mam taki plan ze jezeli rzeczoznawca bedzie wycenial szkode to wspomnie cos ze auto stało sie mniej stabilne na drodze po tej sytuacji i jak kwota jaka mi zaproponuje bedzie sie wydawała zbyt niska to powiem , że w takim razie stawiam do ASO i wybiore metode bezgotówkową , z uwagi ze auto jest mi bardzo potrzebne bede zmuszony wziasc pojazd zastepczy ... mysle , że to wywrze mniejsza lub wieksza presje na owym Panu i zaproponuje bardziej satysfakcjonującą kwotę . Moze zle mysle niech wypowiedza sie bardziej doświadczeni forumowicze . z góry bardzo dziekuję za szybkie odpowiedzi i zainteresowanie tematem

  10. #9
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    zgłoś szkode czy da sie to telefonicznie w sobote to nie wiem
    ale zrób to w każdy mozliwy sposób byle jak najpredziej

    po tym jak pojawi sie rzeczoznawca i uzna ze auto będzie naprawiane (bez szkody całkowitej), będziesz wypisywał komplet dokumentów zaznaczysz ze auto oddajesz do ASO i naprawa bezgotówkowa
    mozesz też ubiegac sie o auto zastępcze

    po oględzinach rzeczoznawcy możesz już oddać auto do ASO i nie interesuje cie ile wylicza jaka sumę przyznają itd

  11. #10
    grzegorzki15's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grajewo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To teraz jasne nie dali Ci kwitka o zdarzeniu bo by musieli ukarać mandatem tego winnego policjanta. U mnie tak było że mówili że trzeba by było sie dogadać bo tak przyjechali to muszą ukarać. A u Ciebie to wyszło że tak jakby nie było policji . Może się mylę ale tak można wytłumaczyć to sytuacje .
    Audi A3 1.8T(AUM)-Powered by LPG
    (ACR01,Hana niebieskie,stag 4)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •