Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Concert + 4x Hertz + wzmacniacz + Sub Nokia. Czy to zagra ?

  1. #1
    Łukasz_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    A3+ 185 KM ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny Concert + 4x Hertz + wzmacniacz + Sub Nokia. Czy to zagra ?

    Przód i tył wyciszony, na przodzie siedzą już Hertz ESK 130, na tył pójdą ECX lub DCX 165. Obecnie Hertze mam podpięte do radia i gra to średnio (basy są strasznie płaskie, brak głębi, takie dudnienie, jak dam głośniej głośniki zaczynają charczeć) podłączyłem na chwile starego Pioneera DEH (4x40RMS) i różnica była ogromna w głębokości basów jak i głośności.

    Radia ori Concert nie będę zmieniał ze względów stylistycznych (Concert ma wyjście Line out na przód i tył, więc nie ma źle ). Pozostaje podniesienie mocy poprzez wzmacniacz. Planuje zakupić wzmacniacz 4-kanałowy do ok 400zł. Tylko pytanie jak podpiąć to wszystko razem ??

    Przód 2 kanały, tył kolejne 2 kanały... no i cały wzmak zajęty Pozostaje jeszcze sub nokii (aktywny) który ma w środku własny wzmacniacz wiec do wzmacniacz go nie podepnę, a oba wyjścia w radiu mam zajęte.... Zaznaczam że nie chce innego suba (muszę mieć wolny bagażnik).

    1. Czy podpięcie wzmacniacz do Concerta poprawi "głębie" basów (bo wysokie tony są ok). Czy może problem leży w wysterowaniu dźwięki i nic wzmacniacz nie da ?

    2. Jak podpiąć sub nokii do planowanego zestawu ? Jeśli podepnę go równolegle do wyjścia Line Out wraz z kablami idącymi z tego wyjścia do wzmacniacz to nie zmieni się impedancja lub nie będzie innych negatywnych skutków.

    Załączam schemat wyjść radia:


    Opis wej/wyj subwoofera nokii
    1 - +12V stałe
    2 i 3 wyjście na lewy głośnik śr. i wys. ton
    4 - masa
    5 - sterowanie zał/wył + 12V
    6 - wejście kanał lewy
    7 - wejście kanał prawy
    8 - masa wejść
    9 i 10 wyjście na prawy głośnik śr. i wys. ton
    Ostatnio edytowany przez Łukasz_pl - 14-01-08 o 19:50
    ...

  2. #2
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Twoja koncepcja raczej nic nie da (nie ulepszy tego carhifi)
    Po pierwsze głębi basów raczej z tego nie wyciśniesz nawet wzmacniaczem, ponieważ było juz mowa w kilkunastu wątkach na forum na temat basu z 13" hertz (poszukaj, poczytaj zrozumiesz). Jedynie możesz wyeliminować "charczenie"
    Kolejna jeśli sie zdecydujesz to po podłączeniu hertz do zmaka nie będziesz słyszał suba noki.
    Jeśli Ci to odpowiada to oczywiście możesz podpiąć równolegle wzmacniacz z noki z wzmacniaczem i od niego podłączyć przód i tył.

  3. #3
    Łukasz_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    A3+ 185 KM ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Prace zakończone końcowy efekt ->

    Różnica pomiędzy hertz + radio a hertz + wzmak jest OGROMNA nawet na 130, także w głębi basów. Nawet się takiej nie spodziewałem. Tak więc warto...

    Jeśli chodzi o podłączenie ori suba to podłączyłem go do 2 wyjścia radia (tył) a wzmacniacz do wyjścia na przód. Regulację głośności suba reguluję poprzez balans przód-tył na radiu. I Sub słychać

    Jednak to mi nie wystarczyło

    Przypomniałem sobie o moich starych (2 letnich z poprzedniego auta) Hertz ESK 165 (gwizdki i zwrotnice są takie same jak w 130). Wymagało to małej przeróbki ale obyło się bez większych modyfikacji. Głośnik wszedł prawie na styk z ramą okna. Podłączyłem i niebo a ziemia w porównaniu z 130

    Konfiguracja końcowa: ESK 165 (przód) + Ori Sub Nokia + Carpower HPB-604
    ...

  4. #4
    Mpower's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Łukasz_pl Pokaż post
    Wymagało to małej przeróbki ale obyło się bez większych modyfikacji. Głośnik wszedł prawie na styk z ramą okna
    Cześć możesz po krótce objaśnić jak je tam zmieściłeś?? Bo ponoć jest to nie możliwe?? Sam zamierzam wcisnąć 16ki na przód POZDRAWIAM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •