Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Pakiet oświetlenia/ Podświetlanie ikonki uchwytu kubka

  1. #1
    rpiechota's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    VCDs Okolice Bełchatowa-Radomska
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny Pakiet oświetlenia/ Podświetlanie ikonki uchwytu kubka

    Witam. Zabrałem się za wyposażenie mojego auta w pakiet oświetlenia wnętrza.
    Okazało się że w tym pakiecie jest podświetlana ikonka kubka na uchwycie.Gdzie wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.
    Postanowiłem to zrobić. ( z tego co miałem pod ręką).

    W pierwszej kolejności zdejmujemy ramkę .
    Następnie uchwyt trzymają dwa zatrzaski które płaskim śrubokrętem naciskamy na dół i wysuwamy uchwyt.


    Do podświetlenia ikonki użyłem zwykłej diody led czerwonej okrągłej 5 mm która została przeszlifowana z dwóch stron tak aby zmieścił sie w miejsce oryginalnego podświetlenia.




    W uchwycie znajduje się oryginalne miejsce na montaż tego podświetlania

    Dioda została przyklejona do obudowy na taśmę dwustronną .Dioda nie może wystawać poza obudowe!!

    Następnie (wyszło to już później po zamontowaniu) trzeba zakleić od przodu diodę może być to nawet taśma aby nie było widać jak świeci )


    Gdy wszystko zamontowane wkładamy uchwyt na swoje miejsce i bierzemy się za podłączenie diody
    (dioda Led i rezystor około 500 ohm)
    Zasilanie diody wzięte jest z podświetlania przycisku ESP. Przycisk został wyciągnięty rozpięty


    I aby był dobry dostęp rozbieramy wtyczkę tzn zdejmujemy tę białą obudowę jest tam mały zatrzask wciskamy i obudowa schodzi.


    Następnie do przewodów od diody przylutowałem druciki akurat z rezystorów aby dobrze było włożyć do kostki przycisku ESP(dałem jeszcze jeden rezystor bo nie miałem akurat takiego jaki potrzebny był)


    Przewody od diody zostały wsunięte od tyłu do kostki ESP (jeden rysunek wyżej) szary przewód + brązowy - i wszystko zaizolowane
    po złożeniu i włączeniu świateł jest taki efekt:


    Nie było do końca dobrze ponieważ dioda bardzo świeciła spod uchwytu i ikonka kubka była od połowy jaśniejsza.
    dlatego tak jak pisałem wcześniej trzeba zakleić tę diode od przodu .
    Aby ikonka kubka ładnie świeciła w całości trzeba zdjąć panel przedni z ikonką kubka i wyciąć w uchwycie tę przegrode


    wszystko składamy i oto efekt :


    minimalnie jeszcze od spodu widać czerwone światło .Ale nie jest to aż tak zauważalne. Nie wiem jak to wygląda w oryginale czy też coś widać .
    Z tego co widziałem na forach to idzie tam chyba kawałek jakieś szybki która rozprasza światło do góry. Ale sama dioda w zupełności wystarcza
    Nie wiem czy też nie ma tak że po wysunięciu kubka dioda się wyłącza. Ale myślę że nie jest to akurat nie potrzebne
    Pozdrawiam







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=a5084...a8d79ec621f43b
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-07-15 o 18:16

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •