Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 37

Temat: Turbo HYBRYDA!

  1. #1
    swir251's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia/Chrzanów
    Auto
    A3 1.8T++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Turbo HYBRYDA!

    Witam, po pewnym okresie uzytkowania mojej małej rakiety, raczej dobrze znanej na tym forum, przynajmniej tak sądze po przeglądnięciu nie których postów, pojawił sie pewien problem a wiec: od momentu zakupu nie moge sie uporac z nachalnie popuszczająca sie turbiną, mało tego ostatnio turbo powiedzialo papa, wiec oddalem do regeneracji, i niestety po tym skomplikowanym dla "polskich rzemieslników" zabiegu turbo przezyło 120km. Po powtórnej wizycie u pana który to robil, okazalo sie ze w turbinie rozsypal sie tzw."odpłomiennik" którego niestety podczas regeneracji nie wymieniono bo pan stwierdził ze ''był dobry", i nie uznaje gwarancji, bo to nie z jeg winy!! Po zakupie auta, wczesnijszy uzytkownik namawiał mnie do zmiany pompy paliwa, na pompe z S3, wiec kupilem, ale niestety nie zdazylem zamontowac, i teraz jestem w przysłowiowej kropce, nie wiem czy po raz kolejny wydac kase na regeneracje, czy kupic i zamontowac seryjna K04, nie wiem jak to sie wiaze z programem, bo z tego co sie dowiedzialem to program był robiony w Compsporcie w BB pod seryjna K04,a niestety nie mam kontaktu z wczesniejszym włascicielem auta, który robił te mody. Ogolnie mam prosbe, czy nie znacie kogos z okolic Chrzanowa/Krakowa/Katowic kto pomogl by mi ogarnąc temat z tym moim autem, bo dosc mam jezdzenia po warsztatach w mojej okolicy, i sluchania gatki typu "panie ale tu ktos namoncil albo ze" silnik jest przeładowany i ktos tu przegiol z ta moca" czy cus takiego. Nie wiem tez gdzie byla robiona ta Hybryda:/
    Chłopaki POMOCY!! Pozdrawiam Marcin!!!
    1.8T AGU 265KM/370Nm
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-03-17 o 15:59

  2. #2
    Robax's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    87 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    Jak chcesz namiar na kogoś kto się na tym zna to odezwij się na PW gość z Zabrza. Ile dałeś za regenerację turbo? Pewnie grosze...

  3. #3
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    nie wiem za bardzo jakie modyfikacje były przeprowadzone więc ciężko mi się określić.
    odnośnie turbo hybrydowego to niestety nikt Ci tego dobre nie zrobi oprócz firmy która ją robiła.
    Na Twoim miejscu założyłbym zwykłą k04 na której przejedziesz set tysięcy km i nie będziesz miał problemów, ta moc spokojnie na k04 pozostanie.
    rozumiem że turbosprężarka odkręca się od kolektora? sprawdzałeś łączniki elastyczne na wydechu?

  4. #4
    swir251's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia/Chrzanów
    Auto
    A3 1.8T++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    No tak od kolektora, łączniki na wydechu w sensie jakim ??? Tzn wydech jest napewno cały i szczelny, a co do turba to tez tak myslalem zeby zełozyc seryjna K04, tylko nie wiem czy nie trzeba bedzie tego stroic na nowo:/ Co do firmy która robila ta hybryde nie mam pojecia, moze ktos z was wie gdzie niejeki uzytkownik "Ven" to robil?? A moze ktos ma do sprzedania K04??

  5. #5
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    czy łączniki elastyczne są dobre, jeśli turbosprężarka przenosi drgania z silnika na wydech to ma prawo się odkręcać.
    sprawdz jakie masz ciśnienie doładowani maksymalne, jeśli jakieś ludzkie to zmieniając model turbosprężarki nic się nie stanie

  6. #6
    swir251's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia/Chrzanów
    Auto
    A3 1.8T++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    na hybrydzie biło 1,4 bara max(przynajmniej tyle pokazywal zegar), ale mozna je zmniejszyc na Mbc chyba??

  7. #7
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    jedź do TTC w KRK , pytaj o Daniela on ci to ogranie , zamontuje i dostroi wszystko .

  8. #8
    swir251's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia/Chrzanów
    Auto
    A3 1.8T++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    a jak z ta pompa paliwa, co da wymiana na pompe z s3, skoro wczesniej auto jezdzilo na seryjnej pompie???

  9. #9
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    na seryjnej pompie nie osiągniesz 265KM, więc raczej nie masz seryjnej pompy

  10. #10
    swir251's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia/Chrzanów
    Auto
    A3 1.8T++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam,wracam do tematu, a wiec znalazlem firme, ktora podjeła sie regeneracji mojej turbiny, okazalo sie ze panu który wczesniej to robil nalezy sie nobel i przysłwiowy wpi...dol, gdyz jrgo robota polegala na wypiaskowaniu czesci z turbiny, i wsadzeniu do srodka tego co wydawalo mu sie ze jest do bani mniejsza z tym, znalazlem firme na śląsku która zajmuje sie regeneracja turbin rowniez do silników po modyfikacjach,zregenerowalwm dostalem 24mies.pisemnej gwarancji bez limitu km, i teraz potrzbuje kogos kto sprawdzi zlozy to wszysko do kupy, bo mechanik ktory demontowal turbo zaczyna mnie pomalu draznic ale nie wazne. Auto jest wystawione do sprzdazy, gdyz duzo pracuje w delegacji, a moja Pani panicznie boi sie nim jezdzic(niewiem dlaczego ) ale wolał bym je naprawic i zostawic sobie, a jej sprawic cos nie koniecznie mniejszego ale napewno słabszego. Takze licze na jakies namiary czy pomoc, no chyba ze jest ktos chetny to moge sprzdac. Pozdrawiam

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •