Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 112

Temat: [8P] Problem z odpaleniem

  1. #21
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jak masz padniety akumulator i podpinasz przez niego inny aku, to nie odpalisz

    wyjmij swoj, wsadz inny, bez zadnych kabli, przedluzek,z innego auta itd

    tym bardziej ze po podpieciu innego aku po kablach, prad jest
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #22

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Problem z odpalaniem 1.6 BSE

    Witam,w moim audi jest mała anomalia mianowicie auto odpala nie za każdym razem. Gdy próbuję odpalić auto nie ma iskry, po ponownym przekręceniu kluczyka auto odpala "do strzału".
    Wymieniłem już czujnik położenia wału, czujnik położenia wałka, świece, czujnik powietrza zasysanego w kolektorze, przepustnicę,
    pedał gazu, podmieniałem również sterownik i usunięty został immo. Niestety operacje te nie pomogły. Napięcie na czujniku położenia wału wynosi 2,5V na dwóch pinach - zasilającym i komunikacyjnym.
    Jedyną anomalię jaką wykryłem to przy testowaniu VCD-esem przepustnica przechodzi adaptację, ale w bloku pomiarowym kanał 61 pojawia się wartość ujemna.
    http://s280.photobucket.com/user/Joa...ycz6o.png.html
    http://s280.photobucket.com/user/Joa...ogxdr.png.html
    http://s280.photobucket.com/user/Joa...mrped.png.html
    http://s280.photobucket.com/user/Joa...vfj1c.png.html

  3. #23

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    Witam.
    Sprawa wygląda nastepująco, od około 2 lat mam moje A3 2.0TDI 170km (BMN) 2006r. quattro
    Samochód ma przejechane około 260tyś. Po tym jak go kupiłem zdecydowałem się zrobić mapę na około 200km.
    Wszystko było ok do czasu aż A3 zaczęła ciężko odpalać jak dłużej postała. Na ciepłym pali jak "złoto".
    Tak więc podejrzewałem wszystko, a że dostęp do części mam wymieniłem: uszczelke pod pompą paliwa, świece żarowe, czujniki temperatur (2 wewnętrzne i jeden od temp. zewnętrznej).
    Nie zmieniło sie nic pozatym że auto szybciej dochodzi do tem 90. C.
    Następną sprawą jest to iż wg moich mechaników DPF jest wycięty bo jest na nim widoczny spaw. Autko dymi jak zredukuje bieg czy ostro przyśpieszam.
    Czasem podczas jazdy czuje szarpanie, wtedy jade w miarę tak jakbym wypalał DPF w miare równo i przestaje szarpać. I teraz nie wiem co począć tzn. czy szukać winy w MAPIE a może szukać miejsc w których zapowietrza się ? Prosiłbym o pomoc albo nakierowanie na coś co by pomogło.


    Pozdrawiam

  4. #24
    kristof91's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A u mnie taki problem. Dzis podczas wymiany oleju silnik lekko sie zagrzal, wlalem millersa do plukania i odpalilem zeby pochodził jeszcze. Po ok. 5 min zgasl i juz nie chce zapalić. Rozrusznik kreci. Paliwo do vacum idzie normalnie, błędów brak. Innym kluczykiem tez nie pali. Odkręciłem korek od wlewu paliwa ale dalej nic. Silnik 1.9 TDi BKC. Na liczniku po włączeniu zapłonu kontrolki świecą normalnie po czym gasną i jak probuje odpalić pojawia się kontrolka od świec żarowych. Obrotomierz sie lekko podniesie i opada na 0 a silnik nawet nie jęknie Co to może byc? Gdzie szukać przyczyny? To auto mnie wykończy. Dodam jeszcze że padł mi aku ostatnio przez wentylator który ciągle się krecił. Wentylatory wymieniłem, to pojawiła się kontrolka ESP a żeby było lepiej jeszcze wspomagania czerwona i nie ma wspomagania. Jak auto dluzej postoi to wspomaganie jest ale jak zgasze i odpale ponownie to juz nie ma. Czy to może też mieć jakiś wpływ?

  5. #25

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mój przypadek podobny do tych, które były opisane na początku.

    Zazwyczaj auto otwiera się z pilota bez problemu (zapala się wtedy światło w kabinie oraz podświetlają się zegary), raz na jakiś czas (nie ma znaczenia czy auto stoi krótko czy długo) próba otwarcia z pilota kończy się niepowodzeniem - drzwi się otwierają, niestety zegary się nie włączają, nie zapala się światło w kabinie, nie mówiąc już o odpaleniu auta. Muszę wtedy wyjść z auta, zamknąć je kluczykiem i pilotem i znowu otworzyć z pilota - wtedy zaskakuje. Po włączeniu auta zegar się resetuje, raz nawet godzina w radiu mi się zresetowała. Wcześniej myślałem, że to to wina pilota i wymiana baterii pomoże, niestety nic z tego. Kolega sprawdzał mi aku i niby ładowanie jest w porządku, auto odpala na dotyk. Jakieś pomysły?

  6. #26
    DanoA3's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnyśląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam podobny przypadek co kolega Qstan i auto z tego samego rocznika 2006 BMN 170KM auto na ciepłym pali rewelacyjnie, ale jak postoi dłużej to ciężko pali- ogólnie rozrusznik kręci tylko efekt jest taki jakby ciężko mu było zaskoczyć. Sprawdzałem u mechanika świece i wszystkie grzeją bardzo szybko. Czy to może być problem wtrysków które były wadliwe w BMN, czy raczej jakby były uszkodzone to by w ogóle nie odpalił ?

  7. #27
    Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 sPORTBACK
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie też ciut dłużej kreci jak zimny żeby zapalił ale nie ma jakiejś tragedii.
    Również mam BMN.
    Chociaż ostatnio się coś poprawiło i pali dobrze, nie wiem od czego to zależy?

    Proponuje przyjrzeć się synchronizacji wałków.....
    Jak jest ustawiony w "-" to lepiej pali ale silnik pracuje bardziej twardo
    Jak jest zbyt w "+" to ciężej odpala ale ciszej pracuje i ma chyba jakby mniej mocy.

    Może być to wina także akumulatora, ja u siebie mam Ori akumulator, nie wiem ale pewnie już jest dość stary (auto z 2007r)
    Problemem może być rozrusznik, który nie ma już takiej wydajności ( zdrowy powinien mieć 200 rpm/min) jak ma mniej to też może być problem z odpalaniem.....
    Ewentualnie mogą być jeszcze zużyte podkładki pod pompkami i paliwo schodzi i ma ciężej odpalić.
    Niestety podkładki do Siemensa do dość drogi interes.
    Czytałem gdzieś (chyba na forum Golfa V) że ogólnie TDI na Siemensie ciężej odpala niż TDI na Boschu......

  8. #28
    DanoA3's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnyśląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Właśnie tydzień temu zmieniałem kpl. rozrząd i mechanik mi powiedział że był wcześniej przestawiony o jeden ząb i po prawidłowym ustawieniu nic nie pomogło.
    Chyba masz rację z tym akumulatorem, że jest słaby, bo po takim dłuższym staniu i kręceniu z zegarów wydobywa się dźwięk podobny do dźwięku zapalającej się rezerwy, czyli tak jakby pojawiał się jakiś błąd i długo gasną kontrolki.
    A ktoś z was wymieniał podkładki pod wtryskami i mu to pomogło w odpalaniu ????
    Ostatnio edytowany przez DanoA3 - 27-12-15 o 22:42

  9. #29
    Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 sPORTBACK
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No to jak masz sygnał dźwiękowy przy odpaleniu bez jakiejkolwiek informacji błędu na fis to jest to słaby akumulator.
    Niestety tdi pd muszą mieć naprawdę porządnego "kopa" żeby odpalić.
    U mnie też jak miałem słabsze aku to był sygnał dźwiękowy.
    Chociaż według mnie powinien być w tym samym czasie wyświetlany symbol akumulatora na fis.
    U mnie też nie wyświetla ale w jakimś teście fis pokazywało wszystkie symbole jakie mogą być wyświetlone na fis i był tam właśnie taki symbol akumulatora.
    Może to kwestia starych zegarów, no nie wiem

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 sPORTBACK
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wiem, że chłopaki na forum Passata wymieniali te podkładki i w niektórych przypadkach pomagało.
    Przyczyną może być także wiązka pd, niestety jest to dość droga impreza więc w ciemno szkoda pieniędzy.
    Ja raczej popatrzył bym na akumulator. Sprawdzenie w jakiej jest kondycji, ewentualne podladowanie.
    No i druga sprawa to sprawny rozrusznik to podstawa dobrego rozruchu tdi pd.
    Sam u siebie wydaje mi się, że auto odpali a rozrusznik robi jakby jeszcze jeden obrót po odpaleniu.
    Trzeba by rozebrać rozrusznik, wyczyścić i ewentualnie zobaczyć łożyska, szczotki itp.
    Można jeszcze wyczyścić połączenia masowe , ale w sumie to chyba nie przyniesie takiego efektu.


    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •