Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 112

Temat: [8P] Problem z odpaleniem

  1. #61

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dobra
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    podłączam się pod temat mam to samo ale tylko raczej wtedy gdy auto pozostawię pod wzniesienie przodem , bo od dłuższego czasu zawsze staram się stawać na równym lub w dół przodem i nic się nie dzieje . Dodam jeszcze że wymieniałem uszczelki pod pompowtryskami i wydawało mi się że już po problemie ale jednak to nie to , wszystkie przewody paliwowe sprawdzone i nic się nie leje .

    Może ktoś już to rozwiązał ??

  2. #62

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mianów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Wymienione uszczelniacze pod pompowtryskami. Jak narazie wszystko git. Pozdrawiam

  3. #63

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    To czasem nie przez świece? Sprawdzaliście może uda się je zamówić w tym miejscu - części motoryzacyjne? Korzystacie z takich sklepów online?

  4. #64
    diego93z's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    mod S3, quattro, S tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Na wideo typowy objaw zużytych uszczelnień pompowtrysków lub wyrobione gniazda zaworowe.

  5. #65

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, jako że nie mogę pisać nowego tematu, podepnę się pod ten, gdyż moje pytanie mniej więcej tutaj pasuje.

    Otóż posiadam A3 8P 1.9 TDI BXE, virus około 145 KM. Pytanie (problem) jaki mam to odpalanie na ciepłym silniku. Dodam, że zarówno przed chipem jak i po jest tak samo, więc nie ma to nic do rzeczy.

    Otóż, gdy silnik jest zimny pali idealnie. Gdy jest ciepły, czasami lekko burknie / szarpnie. Naczytałem się setki takich tematów, lecz ludzie mówią tam o szarpnięciu, że szarpie im silnikiem i jest głośno jakby walił młotkiem. U mnie jest to ciche, może nawet niezauważalne, ale jest. Dodam, że zapalam zawsze (zimny / ciepły) jak znikną kontrolki ABS, ESR, świec i inne. Nie ma też objawu, że dłużej kręci jak u wielu. Silnik łapie od razu (zimny, ciepły) lecz lekko burczy na ciepłym.

    Tuner mówił, że jest to od synchronizacji rozrządu. U mnie wartość wynosi -3.3 po wymianie, nie mam pojęcia jak przed. Ale przed wymianą auto paliło tak samo, a od wymiany jeżdzę już 3k km i nie nasila się to.

    W związku z tym czy taka wartość synchronizacji rozrządu i to lekkie burknięcie przy odpalaniu na ciepłym może powodować coś złego? Jak naczytałem się tematów, że ludzie wymieniają wtryski, dwumasy, akumulatory i Bóg wie co jeszcze i to nie pomaga, tym bardziej jestem bezradny.

  6. #66
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Czy jest to tym spowodowane, ciezko powiedziec - ale jest taka szansa. Nie pozostaje nic innego jak poprawic i sprawdzic.

  7. #67

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Czy jest to tym spowodowane, ciezko powiedziec - ale jest taka szansa. Nie pozostaje nic innego jak poprawic i sprawdzic.
    Mechanik stwierdził właśnie, że tak jest OK, bo na ujemnym auto lepiej chodzi i nie ma wpływu na żywotność silnika. Swoją drogą Passat B4 mojego ojca pali ciężej przez całe 12 lat odkąd go ma i nic się nie dzieje...

  8. #68
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Nie pamietam czy w PD jest zakres -3/+3 czy -6/+6 niemniej niektore silniki bardziej lubia synchronizacje na plus, niektore bardziej na minus.

  9. #69

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Skoro masz bledy to na pewno cos jest nie tak. Tam sa dwa czujniki G40 (czujnik na walku) i G28 (czujnik na wale) - sygnaly z tych czujnikow musza sie zgrywac ze soba. Twoje dlugie odpalania polega na tym ze kilka obrotow musi minac zanim sie zgraja. Czemu tak sie dzieje to juz ktos bardziej doswiadczony musi powiedziec.
    Czesc. Chcialem takze powrocic do tematu. Przypomne tylko ze wymieniono w moim aucie czujnik G28 ale objawy nadal wystepuja (na rozgrzanym silniku ale nie do temp. roboczej tylko tak mniej wiecej 60C). Objawem jest dluzsze odpalanie ale teraz wyglada to tak ze czas wynosi srednio od 2 do 4 sekund maksymalnie. W warsztacie powiedzieli mi ze to normalne w dieslach ale nie chce mi sie wierzyc ze to stalo sie tak nagle i akurat w momencie problemow z czujnikiem (czujnikami?).

    Zakupilem interface do VCDS i wlasnie zczytalem bledy. Niestety jest to czego sie obawialem - pojawil sie blad czujnika ale G40... Czestotliwosc wystapienia to ponad 200 razy z data ostatniego wystapienia z dnia kiedy zostal wymieniony czujnik G28 (tak na pewno ten bo sciagali mi skrzynie).

    I tutaj pojawia sie moje pytanie/podejrzenie:
    - mozliwe ze obydwa czujniki byly uszkodzone a wymiana G28 spowodowala ze blad G40 juz od tamtego czasu sie nie pojawia?
    - czy aby wymienic G40 w AUDI A3 2008 BLS takze musze za robocizne placic okolo 400zl bo wymaga to sciagania rozrzadu?

    Naprawde ten temat juz mnie strasznie irytuje i w koncu pewnie zaplace znowu 600zl za wymiane G40 ale moze ktos przynajmniej moglby potwierdzic ze wymaga to na 100% sciagania rozrzadu?

    Pozdrawiam,

  10. #70
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karlamba Pokaż post
    Czesc. Chcialem takze powrocic do tematu. Przypomne tylko ze wymieniono w moim aucie czujnik G28 ale objawy nadal wystepuja (na rozgrzanym silniku ale nie do temp. roboczej tylko tak mniej wiecej 60C). Objawem jest dluzsze odpalanie ale teraz wyglada to tak ze czas wynosi srednio od 2 do 4 sekund maksymalnie. W warsztacie powiedzieli mi ze to normalne w dieslach ale nie chce mi sie wierzyc ze to stalo sie tak nagle i akurat w momencie problemow z czujnikiem (czujnikami?).
    Nie nie jest to normalne, sprawne auto powinno palic "od strzala".

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karlamba Pokaż post
    - mozliwe ze obydwa czujniki byly uszkodzone a wymiana G28 spowodowala ze blad G40 juz od tamtego czasu sie nie pojawia?
    Na to akurat nie ma szans, jakbys mial oba uszkodzone to by Ci auto nie zapalilo.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karlamba Pokaż post
    - czy aby wymienic G40 w AUDI A3 2008 BLS takze musze za robocizne placic okolo 400zl bo wymaga to sciagania rozrzadu?
    To juz musialby Ci ktos powiedziec kto tam zagladal - ja nie wiem jak to wyglada w tym silniku.

Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •