Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 112

Temat: [8P] Problem z odpaleniem

  1. #81

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    den haag
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witaj w VCDS blad P1748. Wwarsztacie powiedzieli ze fap w 64% ( zadnego bledu z tym zwiazanego niebylo tylko ten p174zapchany, jutro mam sie zglosic na wypalanie wymuszone, mam nadzieje ze to bedzie to.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam dzis po wypalaniu niestety nic sie niezmienilo mechanik mowil ze powypaleniu pokazuje 64g. Czyli filter do wymiany ciekawy jaki koszt w servisie?
    Ostatnio edytowany przez piotr19 - 28-06-17 o 22:29

  2. #82

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    den haag
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam no i autko przestalo wogole odpalac, po wlaczeniu zaplonu wyskakuje blad ESP fault, Brake fault i informacja o filtrze fap i po chwili wlaczaja sie wentylatory chlodnicy. Po kilku probach odpalenia i wcisnieciu pedalu przypieszenia auto zaczelo odpalac gaslo kilka razy i tak w kolko az zaczol chodzic na wysokich obrotach i po chwili na wolnych tez niegasl. Po zgaszeniu go i ponownym odpaleniu wszystko oke brak bledow wyswietlanych na wyswietlaczu. Po 2-3 godz znowu to samo wali bledami i nieodpala- o co chodzi? Niestety niemam juz kabelka vag tylko jakis tam obd2 i on niewyswietla zadnych bledow. czy ktos juz mial taki objaw?Cos mi sie wydaje ze to raczej nie FAP.

  3. #83

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    den haag
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    witam
    bledy w CAN Gateway
    00470
    01314
    czy to znaczy ze gateway jest uszkodzony czy sterownik silnika?

  4. #84

  5. #85

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    den haag
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam
    Ja juz niewiem co z tym autem jest, w silniku pojawia sie sporadycznie blad 05960 ale da sie go wykasowac co jakis czas powraca,CAN gateway: 00470 i 01314 ten blad da sie wykasowac ale powraca, immobilizer: 16346. Panowie u dilera Audi postawili diagnoze ze modul licznika musi byc wymieniony i od nowa zaprogramowany, koszt sterownika z wymiana to okolo 800euro i niedaja gwarancji ze problem zostanie po wymianie tego sterownika rozwiazany. Auto dalej nieodpala rano: wyswietla sie oszczerzenie ESP i Fap filter i wlacza sie wiatrak chlodnicy, w poludnie gdy jest cieplej auto odpala od szczala, od czasu do czasu wyswietli sie fap i auto na troche w tryb awaryjny przechodzi i jedzie dalej. Dodam ze auto jakies 2-3 tyg stalo bez podlaczonego akumulatora, ale po ponownym uruchomieniu okolo tygodnia chodzilo bez najmniejszego problemu.
    Czy ktos ma jakis pomysl co temu autu dolega albo zna kogos co ten problem da rade rozwiazac?

  6. #86

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Angry Problem z odpalenie na ciepłym silniku 1.6 BSE

    Witam mam problem z odpalenie auta na ciepłym silniku, jak osiąga temp. 90*C i odczekam 5-10 min to przy odpaleniu jest problem z odpaleniem, auto przez ok. 2 sek. jakby prychało i miało zgasnąć, potem się normuję. Za drugim razem odpala bez problemu, na zimno też pali bez problemu. Wymieniłem świece, kable i dalej nic, 0 błędów na kompie chciałem wymienić czujnik położenia wału ale mechanik że jest dobry. Jakieś sugestie ?

  7. #87
    Maku69's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Miałem to samo, mój mechanik powiedział że akumulator z większym prądem rozruchowym, sprawdzę w ciągu miesiąca to Ci powiem. Jednemu koledze pomogło bo miał podobne objawy, tylko że przy odpalaniu miał tak że oświetlenie wariowało i migało.

  8. #88

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Problem z zapalaniem - dopiero za 3 razem

    Witam,

    Mam problem od poczatku kupna z autem i juz drugi mechanik sie poddal. Raz na jakis czas (zawsze na zimnym, raz na 3-5 razy) jest problem w stalej rutynie:
    Pierwsze przekrecenie kluczyka: auto jakby zapalalo (wskazowka predkosciometra rosnie i za chwile spada do 0)
    Drugie: kreci rozrusznik ale nie chce zapalic
    Przekrecam kluczyk do siebie i i zapalam jeszcze raz i odpala na dotyk.

    Jesli dodam gazu jesli jest ten problem to zapala od razu.

    Co bylo robione:
    1. Akumulator wymieniony
    2. Jakies uszczelniacze (ze niby tracil cisnienie), jakas pompka odpowiedzialna za moc, oraz zaworek przy silniku? (sorry nie znam sie na tym)
    3. Komputer pokazal blad czujnika polozenia walu. Czujnik zostal niby wymieony bo byl uszkodzony ale usterka nie ustala. Nastepnie bylo sprawdzone okablowanie czujnika z jednej i drugiej strony auta.

    Mechanik sie poddal i powiedzial, ze rozmawial z kims i trzeba prawdpodobnie trzeba wgrac nowy EPROM.
    Komputer wykryl bledy:


    17796
    - Modul sterowania, usterka wewnetrzna
    - nieciagly

    00573
    - Czujnik momentu wspomagania kierownicy
    - Sygnal nieprawidlowy
    - Staly

    00750
    - Uszkodzenie lampki kntrolnej pracy silnika MIL
    - Kody kontroli usterek
    - nieciagly

    00929
    - Wlacznik centralnego zamka drzwi pasazera, sygnal nieprawidlowy
    - Sygnal nieprawidlowy
    - staly



    Bylo wczesniej robione zdjecie blokady kierownicy fabrycznej oraz remont silnika (bral olej, zapieczone pierscienie). Czasem zdarza sie ze auto pokaze kontrole check engine, ktora po ktorys zapaleniu gasnie, a komputer nic nie pokazuje. Problem moze byc powiazany z dziwnym problemem:
    https://www.a3-club.net/forum/showth...39#post1618439

    Dzieki za wszelkie pomysly.

  9. #89
    adiczek's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Poznania
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AVU

    Unhappy A3 8P 1.6 ciezko pali na ciepłym..

    Hej wszystkim
    Mam maly problem z opalaniem a3 8p 1.6 beznyna/gaz..
    Wczesniej całkiem byl problem z odpalaniem na ciepłym zimnym ale po wymiane pompy paliwa problem tak jaby zostal rozwiazany
    Lecz nie do konca, teraz na cieplym czy po kilku h nadal nie odpala na 1-ego strzala..😏
    Dodam ze rano zawsze odpala za pierwszym razem ☺
    Ktos mial moze podobny problem albo wie co moze byc?

  10. #90

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krk
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB

    Domyślny Problem z odpaleniem po wymianie rozrządu oraz zaworow

    Witam

    Ostatnio miałem szlifowaną głowicę oraz wymienione wszystkie zawory oraz rozrząd.Teraz przy zimnym silniku zanim dojdzie do zapłonu to auto kręci 3 sekundy.Pomozcie gdzie szukać przyczyny?I z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

    Pozdrawiam


Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •