Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 49 z 49

Temat: DPF zapychanie w zimie

  1. #41
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Poczytaj jak wypala się DPFa.
    Napewno nie przy 160km/h z 3tys i 20km.
    Do DPFa są warunki brzegowe które trzeba spełnić. Wg mnie za krótki dystans i za szybko .

    Nie masz czasem takich objawów na zimnym silniku ? Czy to jest przy 90stopnich czy może niższej temperaturze.


    Możesz się też podłączył kompem we dwie osoby i sprawdzić co dzieje się w silniku kiedy występują opisywane objawy.

    Co do obrotów to zazwyczaj poznaje ze auto wypala DPF bo zaczyna jakby dudnić silnik.

    Może to być też inny objaw ze poszedł ci czujnik różnicy ciśnienia który jak się zepsuje objawia się podobnie jak DPF.
    Poczytaj o tym bo było parę wątków.

    Jak jesteś z okolic Wrocka to warto udać się na jakąś diagnostykę i zobaczyć co w aucie piszczy. Ten model ma parę wad ale ma też i parę zalet.
    Warsztatów we Wro które pomogą i znają się na tym jest dość sporo.
    Począwszy od Ecu Project a skończywszy na MotorPolu.
    Zależy czy chcesz mieć na fakturę i z wpisem do historii czy wystarczy gwarancja na tzw gębę co ja osobiście odradzam bo z tym jest później różnie.

    Daj znać co było u Ciebie.

  2. #42
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Może to być też inny objaw ze poszedł ci czujnik różnicy ciśnienia który jak się zepsuje objawia się podobnie jak DPF.
    Poczytaj o tym bo było parę wątków.
    W przypadu uszkodzonego czujnika jest blad w ECU, silnik pracuje normalnie.

  3. #43
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    W przypadu uszkodzonego czujnika jest blad w ECU, silnik pracuje normalnie.
    Stąd moja sugestia aby podłączyć się kompem i sprawdzić czy aby coś się nie odpisało.
    Miałem podobne objawy i na początku wymieniłem czujnik bo to chyba najtańszy zakup

    Oczywiście polecam wątki o tym jak wyciąć DPFa za parę stówek

    Patrząc na autora to kupił on auto nie dawno i zapewne posypią się dalsze pytania.

  4. #44

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Sytuacja sprzed chwili...
    Jazda po mieście ok. 15km, silnik nawet nie złapał 90st. Dojeżdżam do domu i co... I znów tak jak na filmiku, dziwny pomruk z wydechu, silnik tak jakby też dziwnie się zachowywał. Już nie wiem co to może być.

    Jazda przy 160km/h, 3 tyś. obrotów, 20km - nie chodziło mi o to, że w ten sposób wypalalem DPFa tylko, że miała miejsce taka sytuacja.

    Dwa dni temu byłem u mechanika w celu podłączenia kompa i sprawdzenie nim ewentualnych błędów, no i ku zdziwieniu żadnych błędów. Jedne co mogło zaniepokoić to zapchany DPF na 75%, lecz mechanik na to, że powinno się to samo wypalić.

    Myślę, że trzeba szukać prawdziwych specjalistów, np. Ecuproject. Znam firmę i wiem co potrafią zrobić z samochodami. Tak więc po Nowym Roku czeka mnie wizyta u nich.

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez berton Pokaż post
    Sytuacja sprzed chwili...
    Jazda po mieście ok. 15km, silnik nawet nie złapał 90st. Dojeżdżam do domu i co... I znów tak jak na filmiku, dziwny pomruk z wydechu, silnik tak jakby też dziwnie się zachowywał. Już nie wiem co to może być.

    Jazda przy 160km/h, 3 tyś. obrotów, 20km - nie chodziło mi o to, że w ten sposób wypalalem DPFa tylko, że miała miejsce taka sytuacja.

    Dwa dni temu byłem u mechanika w celu podłączenia kompa i sprawdzenie nim ewentualnych błędów, no i ku zdziwieniu żadnych błędów. Jedne co mogło zaniepokoić to zapchany DPF na 75%, lecz mechanik na to, że powinno się to samo wypalić.

    Myślę, że trzeba szukać prawdziwych specjalistów, np. Ecuproject. Znam firmę i wiem co potrafią zrobić z samochodami. Tak więc po Nowym Roku czeka mnie wizyta u nich.

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
    Nie przeceniaj EcuProject.
    Z paroma rzeczami już sobie nie poradzili wg mojej wiedzy. Tuning może i tak ale tego nie robią w innych warsztatach ( aczkolwiek już się to powoli zmienia i niektóre autoryzowane warsztaty robią chipa )

    Problem DPFa jest ogólnie znany i niema co szukać. Ważne aby znaleść przyczynę a nie usunąć DPF lub EGR.

    To nic innego jak auto a alternatywne serwisy też są w stanie zrobić to dobrze i w porównywalnych ramach cenowych.

    Jeżeli masz zapchany DPF w 75% to chyba nie za dobrze, nie? Czytając to co piszesz rozumiem że jest zapchany.
    Najpierw wypal DPF. Potem szukaj mechaników.

    Jeżeli kupiłeś ten model auta na krótkie trasy to problemów będzie więcej. To auto nie lubi krótkich dystansów. Prędkość nie ma znaczenia.

    Piotrek

  6. #46
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jak będziesz u jakiegoś tunera z hamownią możecie pokusić się o wypalanie DPF na hamowni. VAGiem włączasz procedurę wypalania DPF a później hamownia i jedziesz z określoną prędkością do czasu aż się wszystko nie wypali. Też mam DPF i nigdy nie miałem z nim problemów. Czasami widzę wyższe obroty na postoju i inna pracę silnika ale po tym jak go przegonie wszystko jest OK. Generalnie zapełnienie DPF utrzymuje mi się w granicach 12%

  7. #47
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Sprawdz poziom popiolu w dpfie. Mozliwe, ze juz jest go za duzo i sie po prostu nie wypala. Wiec trzeba wymienic. VCDS w reke i sprawdzaj.

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...l=1#post867920

  8. #48

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Miałem 170KM BMN -a z podobnymi objawami. Niestety nie udało się filtra uratować ani dopalaniem z vaga itp.

    Najlepiej zawsze próbować naprawić system i przywrócić go sprawności. Niestety nie zawsze się to udaje. Oczywiście wszystkie czujniki muszą być sprawne i zero błędów na sterowniku silnika.

    Niestety w tym przypadku DPF został usunięty i raz na zawsze problem rozwiązany.

  9. #49
    edi/fast/felson's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LJA
    Auto
    OOOO 8P Q S-line BMN+
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W przypadku gdy ktoś dużo buja, zwłaszcza spokojnie po mieście + poranne zimowe rozruchy pod domem przez przez 5min., to kończy się to kontrolką (żółtą/DPF), tak było u mnie na początku. Teraz gdy już pojeździłem trochę tym autem i już znam trochę lepiej pracę silnika, gdy tylko widzę raz na jakiś czas, lekkie szarpanie/nie równą pracę silnika, na niskich obrotach czy biegu jałowym, to już nie czekam na zapalenie się kontrolki (tylko "chucham na zimne")- wyskakuje poza miasto: 3 bieg (żeby nie dogonić jakiegoś TIRa czy zamulacza/nie przerwać hamowaniem procedury dopalania) + 2,5tyś.obrotów+ tempomat ....no i od 5-15 przejechanych kilometrów wystarcza na dopalenie. Nie musi to być żadne 20 czy 30 min jazdy, w moim przypadku naprawdę wystarcza max.10-12 min. jazdy, nie więcej. Pzdro

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •