Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Piszczenie komputera i miganie kontrolki stop!!!

  1. #1
    Tomas03300's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny Piszczenie komputera i miganie kontrolki stop!!!

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. To mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość.
    Posiadam Audi A3 1.9TDI 90KM 97'r. Czasami podczas odpalania silnika komputer piszczy a wskazówka prędkościomierza wędruje w gore (okolice 100km/h) i wraca z powrotem dodatkowo zapala się czerwona kontrolka z wykrzyknikiem, wszystko trwa około 1-2 sekundy. Bylem wczoraj w sklepie, gdy po zakupach wróciłem do auta i odpaliłem silnik to znowu przytrafiła mi się sytuacja opisana wyżej dodatkowo po przejechaniu około 500m jechałem na 2 biegu do 2200 obrotów/min wrzuciłem 3 bieg i przycisnąłem gazu, gdy obrotomierz znalazł się w okolicach 2500 obrotów/min, komputer zapiszczał 3 razy i równocześnie zaczęła migać czerwona kontrolka z wykrzyknikiem. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim w moim aucie i nie wiedziałem co się dzieje, pościłem gaz i dodałem ponownie a tu znów to samo zjechałem na bok i odpaliłem ponownie silnik i wszystko było ok. Dziś w drodze z pracy miałem to samo ale po ponownym dodaniu gazu już wszystko było ok.
    Dodam że silnik pracuje normalnie nie ma spadku mocy turbina pracuje normalnie.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Sprawdz poziom płynu hamulcowego, a jak już tam będziesz to chłodniczego też.

  3. Podziękowania dla etanol za pomoc w problemie

    Tomas03300 (07-02-13)

  4. #3
    manontherun's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez etanol Pokaż post
    Dolej płynu chłodzącego
    predzej hamulcowego..

    najlepiej to podepnij pod kompa, pewnie masz jakis blad, skoro kontrolka znika zaraz. gdyby naprawde cos bylo nie tak, to powinna migac caly czas

  5. #4
    Tomas03300's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Stan płynu jest trochę poniżej maximum, ale jutro rano doleje i zobaczymy czy pomogło, mam koncentrat zimowy powinienem go rozrobić czy po prostu dolać koncentrat?

  6. #5
    manontherun's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomas03300 Pokaż post
    Stan płynu jest trochę poniżej maximum, ale jutro rano doleje i zobaczymy czy pomogło, mam koncentrat zimowy powinienem go rozrobić czy po prostu dolać koncentrat?
    mowisz o hamulcowym?
    bo kontrolka od plynu chlodniczego wyglada inaczej. poza tym zapala sie jak jest grubo ponizej min.

  7. #6

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Koncentrat chyba najlepiej rozrobic z woda destylowaną i zalac ulkad takim roztworem A jeśli tylko dolewka to plyn kulera miesza sie z innymi plynami dobrze

  8. #7
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Temat już wałkowany i opisany co najmniej kilka razy kolego. Poszukaj dobrze a znajdziesz sporo odpowiedzi na ten temat.

    Ale żeby nie było, że nie chce pomóc Też mi się to kiedyś przytrafiło na drodze Koszalin - Poznań. Zapaliło się po prostu w trakcie jazdy i już zapalało się cały czas po ponownym uruchomieniu silnika i przejechaniu kilkuset metrów. U mnie problem polegał na awarii systemu ABS, który nie działał zanim zapalił się czerwony wykrzyknik wyjąc przy tym niemiłosiernie po trzykroć. Kupiłem na stacji wszystkie możliwe płyny, podolewałem a i tak ryczało. Tak wyglądały błędy w maju zeszłego roku:
    VAG-COM Version: Release 311.2-N

    Control Module Part Number: 1J0 907 379 D
    Component and/or Version: ABS 20 IE CAN 0001
    Software Coding: 03304
    Work Shop Code: WSC 06435
    3 Faults Found:
    00283 - Front Left ABS Wheel Speed Sensor (G47)
    35-00 - -
    01276 - ABS Hydraulic Pump (V64)
    16-00 - Signal Outside Specifications
    00283 - Front Left ABS Wheel Speed Sensor (G47)
    16-10 - Signal Outside Specifications - Intermittent

    Upaliła się ścieżka w sterowniku (nieszczelna obudowa) i elektronikę trafił szlag. Próbowałem reanimować ale problem znikł dopiero po wymianie całego sterownika ABS wraz z pompą. Spróbuj najpierw odłączyć czujnik od poziomu płynu hamulcowego i zrób zworkę bo może ten pływak coś nie łączy jak trzeba. Sprawdź też czujnik poziomu płynu do wspomagania (jeżeli masz, ja nie mam) nie wiem tylko jak on działa, czy na zwarcie czy rozwarcie. Jeżeli nic się nie zmieni to prawdopodobnie czeka Cię wymiana sterownika ABS...

  9. #8
    Tomas03300's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzieki wszystkim za pomoc dolanie płynu hamulcowego pomogło.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •