Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: 1.8T jaka to instalacja??

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    9 razy

    Exclamation 1.8T jaka to instalacja??

    Witam , jestem nowy na forum wi?c prosze o wyrozumia?o?? Przejrza?em FAQ , razem ze zdj?ciem silniczka ARTURO kt?ry ma za?o?ony gazik no i mam problem




    To jest niby silniczek 1.8T (180KM) na sekwencji... Nie znam si? , nie jestem technikiem, ale dla mnie r??ni si? ta sekwencja sporo od Artura pewnie na niekorzy?c. Je?eli kto? jest mocny w temacie - pom??cie.... Mam 400km w jedn? stron? do mojej wymarzonej A3 - wol? si? przygotowa? na najgorsze Sprzedaj?cy upiera si? ?e wszystko jest ok, samoch?d spala przy normalnej je?dzie mi?dzy 9 -12 litr?w LPG ( dla mnie chyba z g?rki, na luzie , z jedn? osoba na pok?adzie). Pozdro dla klubowicz?w
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 16:27

  2. #2
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    witam
    jest to instalacja gazu sekwencyjnego, bynajmniej tuz za kolektorem ssacym pod linka od gazu chyba dojrzalem wtryski gazu a dalej puszczone wezki wkrecone w kolektor, wiec jest to sekwencyjny wtrysk gazu, ale ciezko stwierdzic po takich informacjach i zdjeciach jakiej to jest jakosci... ja mam swoja brc sequent 24 zrobilem juz ponad 40 tys km poki co jestem zadowolony, na trasie owszem auto spali mi 10-11 litrow ale max 160 i to na trasie bez wstawiania wiekszego... po miescie dochodze czasem do 15-17 na krotkich odcinkach (3km auto ledwo co sie zdarzy rozgrzac). Warto spojrzec na taka instalacje kiedy byla zakladana, ile ma przejechane powinny byc papiery (homologacja itp i tam wszystko napisane) i czy auto nie gasnie np przy dojezdzaniu do swiatel po wczesniejszym butowaniu, i czy np w 4 osoby na 3 biegu przyspieszajac max nie przerywa.... nom i czy od gazu nie pekla turbinka ...
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź, właściciel ma samochód 3 lata (sprowadził ze szwajcari), gaz podobno od dwóch, co do przebiegu to raczej ciężko będzie ustalić faktyczny.. z tym dojeżdzaniem itd postaram się przetestować jak pojadę ogląnąć samochód na miejscu - co do turbinki to będzie ciężko:/ jak pisałem mam w jedną stronę 400km i to będzie takie jednak kupowanie w ciemno Mam tylko nadzieję że nie będzie to egzemplarz totalnie styrany i właściciel jakoś dbał o ten samochód i instalacje. W najgorszym przypadku , robota z turbinką ( bo rozumiem że ona jest najbardziej narażona) zamyka się w kwocie 1tys zł - czy tak? To jeszcze chyba nie taka tragedia

  4. #4
    bartas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    coś mi się wydaje że to jest 150 KM i silnik o oznaczeniu AGU bo chyba tylko AGU miały linkę gazu jak auto miało zakładany gaz powinna być książka serwisowa gazu tam powinno pisać przy jakim przebiegu był gaz zakładany i co ile był serwisowany

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    zajcev_25, piszesz ze przejrzales forum, a regulaminu nie widziales ??
    tematu powitan tez nie ??

    Do czasu poprawy zamykamy
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    kolega się przywitał to otwieramy

    pzdr

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    hehe, ok temat otwarty po tym co napisaliście stwierdziłem że koleś coś ściemnia chyba - nie odpisuje na moje zapytanie dotyczące marki instalacji i przebiegu... ech - jak jeszcze się okaże że silniczek tylko 150KM to już po zawodach Dzięki za pomoc i myślę ze jak nikt nie ma innych spostrzeżeń można zamykać temacik

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Niech Ci poda trzyliterowe oznaczenie silnika

    AJQ,APP,ARY,AUQ - 180KM
    AGU,AQA,ARX,ARZ,AUM -150KM

    moze zrob temat w dziale "kupujemy a3/s3" to sie więcej osób wypowie na temat tego konkretnego autka.

    ten zamykam.

    pzdr

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •