Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Dziwna sprawa po stłuczce. Pomocy !!

  1. #1
    seth01's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Dziwna sprawa po stłuczce. Pomocy !!

    Witam!

    A więc w listopadzie miałem kolizję na drodze. Wyglądało to tak że przed mną zatrzymało się auto bo wybiegł pies na drogę, ja za nim a za mną koleś nie wyhamował i przywalił w tył auta. Po czym wrzucił wsteczny, jedynka i uciekł z miejsca zdarzenia. Udało mi się zapisać numer rejestracyjny, a po wyjściu z auta okazało się że sprawca zostawił na moim zderzaku tablice rejestracyjna. Wiec ja pozytywnie nastawiony, że spoko mam twardy dowód w sprawie. Przyjechała policja spisała wszystko i sprawa poszła w ruch. Po pierwszym miesiącu zaprosili na przesłuchanie, po drugim okazało się że auto jest zarejestrowane na poprzedniego właściciela, a tamten sprzedał samochód i pokazał umowę kupna-sprzedaży. Sprawa poszła do wydziału innej policji. Po 3 miesiacu czekania dostałem w końcu informację że sprawca został ukarany mandatem i otrzymałem na kartce papieru ręcznie zapisany numer polisy i dane właściciela który uszkodził mój samochód oraz zbiegł z miejsca zdarzenia. Miało mi to pozwolić naprawić szkodę, no ale ... Po zadzwonieniu do ubezpieczyciela okazało się że fakt istnieje taki numer polisy i na dane tej konkretnej osoby która we mnie uderzyła, ale ta polisa jest na całkiem inny samochód o innych numerach rejestracyjnych, a numery rejestracyjne auta które we mnie wjechało nie istnieją w bazie. Poszedłem z tym na policję, po dwóch tygodniach odpowiedzieli mi że auto zostało zezłomowane dlatego nie ma go w bazie, a sprawca najwidoczniej podał ubezpieczenie ale na inny samochód :/ Ja przez ten czas ze swoich źródeł dowiedziałem się że auto od 2008 !!! roku nie miało wykupowanego OC !!!! DLA MNIE SZOK !!! Dziś już mnie policja nie przyjmie bo nie ma osoby która prowadzi moją sprawę. Teraz pytanie do was drodzy klubowicze, co ja mam w takim wypadku robić ?? Bo mi już ręce opadają i brakuje sił. Czy ktoś miał podobny przypadek lub posiada stosowną wiedzę na ten temat ? Co mogę egzekwować w takim przypadku od policji ? Do kogo powinienem się zgłosić o kasę ?

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzepice/Praszka/Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny

    Zgłoś się do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Oni sobie później ściągną ze sprawcy.

  3. #3
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    albo idz do radcy prawnego
    ja bylem u mecenasa za informacje nic mnie nie skasował i dokładnie wytłumaczył co i jak
    fakt sprawa tez tyczyła sie kolizji ale nie takich okoliczności jak u Ciebie

  4. #4
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    a to nie jest tak że jak auto nie ma OC to kasę za szkodę wykłada z własnej kieszeni sprawca ??

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Skoro nie miał OC, to wiadomo dlaczego uciekł z miejsca zdarzenia.
    Z tego co mi wiadomo Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny - później ściągnie pieniądze od sprawcy.

  6. #6
    koton's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przetuptane, uwielbiam po prostu takie sytuacje, współczuję nerwów. Też nie widze raczej innego wyjścia jak wsparcie się prawnikiem i UFG

  7. #7
    seth01's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sprawa została zgłoszona do PZU, ponieważ to PZU będzie kontaktowało się z UFG i to PZU mi wypłaci kase lub da możliwość załatwienia sprawy bezgotówkowo w serwisie. Ogólnie to sprawę można zgłosić do każdego ubezpieczyciela, a to potem ubezpieczyciel kontaktuje się z UFG, natomiast UFG z delikwentem który jeździł bez ubezpieczenia !! Na szczęście ten który we mnie wjechał srogo za to zapłaci bo kara 3200zł, auto musiał chłopaczyna zezłomować, mandat dostał 400zł, a jeszcze naprawa mojego tez troche wyniesie ;P I dobrze nie szkoda mi takich wiesniaków.

  8. #8
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    ciekawa sytuacja ;/

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seth01 Pokaż post
    nie szkoda mi takich wiesniaków.
    na jakiej podstawie to określenie, masz dane personalne osoby albo wiesz gdzie była zameldowana bądz zamieszkiwała ta osoba?
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  9. #9
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    bez OT prosze...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •