Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: Ciągłe resetowanie FIS

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgierz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Ciągłe resetowanie FIS

    Witam wszystkich.

    Od ponad pół roku jeszcze swoją A3 1.9TDI 90KM 1999 i jest super To mój pierwszy samochód i jestem bardzo zadowolony. Problemów w zasadzie nie ma, ale jest jedna rzecz, która wybitnie mnie irytuje, mianowicie FIS.

    Kupiłem samochód latem i już w drodze powrotnej (Poznań - Łódź) zresetował się dwa razy. Zresetował to znaczy, że działał cały czas, wyłączył się na ok. 2 sekundy i włączył ponownie witając mnie napisem "OK". Średnie spalanie i inne informacje zostały zresetowane do 0. Z czasem problem się pogłębiał, reset następował coraz częściej, a w tej chwili 90% czasu FIS nie chodzi w ogóle, a przez 10% coś tam próbuje się uruchomić. Nie mogę nawet sprawdzić średniego spalania, bo jak tylko wcisnę na manetce zmianę wyświetlanej informacji to skurczybyk zdąży się już wyłączyć. Czasem więc nie chodzi w ogóle i raz na jakiś czas zaświeci OK, by potem znów zgasnąć, a czasem potrafi migać na całej trasie i też nic nie zdążę sprawdzić ani zmienić, kiepski więc z niego pożytek. Przejrzałem w zasadzie całe forum i googla ale nie znalazłem tego problemu. Ludzie z kolei bardzo często mówią, że pada im wyświetlacz. U mnie tego problemu nie ma, wyświetlacz ma bardzo ładny kontrast i świeci elegancko na całym obszarze. Poza tym po takim resecie jaki u mnie występuje wszystkie informacje są resetowane, więc na pewno nie jest to zanik samego wyświetlacza, a reset całego komputera. Czytałem w instrukcji, że informacje na komputerze się resetują w chwili odłączenia akumulatora. Więc na moje oko wygląda to jakby się cały czas odłączał od akumulatora - może zardzewiały styk? Nigdy w żadnym aucie nie grzebałem (to mój pierwszy samochód), więc zanim zabiorę się za próbę dostania się do FISa lub oddanie go do fachowca, wolę napisać tutaj - a nuż ktoś miał ten sam problem i dostanę jakieś wskazówki lub rozwiązanie.

    Widziałem, że na forum pojawia się określenie pełny FIS i pół FIS. Prawdę mówiąc nie wiem co to znaczy, ale w razie by ta informacja była potrzebna to opisze jaki ja mam - mam normalny wyświetlacz między obrotomierzem a prędkościomierzem, na prawej manetce zmieniam co ma być wyświetlane, jest też na niej przycisk reset. Obok dźwigni zmiany biegów mam też cztery strzałki i jeszcze dwa jakieś przyciski. Coś związane z GPSem, ale nie mam płyty, więc jak coś tam przełączę to dostaję komunikat Error, no disc. Widziałem na zdjęciach, że niektórzy mają FIS poprzedzielany kratkami - ja takiego nie mam. Widziałem też, że niektórym pokazuje się, które drzwi są otwarte - tego (niestety) u mnie również nie ma.

    Dodam też taką informację, że samochód długo odpala. Czasem pali na dotyk, a czasem muszę go trzymać 5 sekund. Jest to niezależne od temperatury (problem występował latem i zimą), ani od tego kiedy ostatnio był odpalany. Po dwóch dniach niejeżdżenia może odpalić od razu (albo nie) a na przed chwilą zgaszonym może palić 4 sekundy (albo od razu). Także absolutna loteria. Piszę o tym, bo może problem jest związany z tym FISem i winny jest akumulator? Akumulator nie jest Audi, jest jakiejś innej firmy i ma czerwoną naklejkę na górze. Niestety nie mogę teraz tego sprawdzić.

    Trochę się rozpisałem jak na mały problem z komputerem ale chciałem być tak precyzyjny jak to możliwe

    Z góry dzięki i pozdrawiam,
    Daniel
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 25-02-21 o 17:00

  2. #2
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Na manetce masz ten przycisk "reset" o którym pisałeś. słuzy on nie tylko do resetowania ustawień, ale i do włączania i wyłączania wskazań na wyświetlaczu. Na moje oko to coś z tym przyciskiem może nie banglać, ale specjalista od fisu nie jestem. Poklikaj ten guziczek może sie zaklinowął albo co.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgierz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź. To już sprawdzałem dawno temu, bez zmian. Oczywiście jak wcisnę go w stanie kiedy akurat fis jest włączony to fis się resetuje. Ale jak wcisnę na wyłączonym to nic się nie zmienia, nie włącza się. Próbowałem trzymać wciśnięty, szybko wciskać, bez zmian.

  4. #4
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    No to nie wiem, sorry, ale czekaj na inne odpowiedzi pozdrawiam.

  5. #5
    Daniel_A3's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Góra Kalwaria k. W-wy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Może ten przycisk jest zawalony jakimś syfem i coś tam się dzieje
    Najlepiej jakbyś miał drugą manetkę na sprawdzenie
    Koszt takiej to około 30zł

  6. #6
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    druga rzecz, to moze byc zasilanie, teraz nie powiem ci z glowy, ale jak znajde schemat powiem ci, ktory kabel trzeba sprawdzic i w ktorej kostce. bo wyglada to tak, jakby ktorys kabel sie zwieral z masa

    ewentualnie, jest to kabel przy manetce, co wychodzi do licznika. i przy np. montowaniu tapicerki zostal uszkodzony i zwiera. sprawdz miernikiem manetke i powiedz co tam sie dzieje? czy zwiera, nie zwiera? i czy jak nia poruszasz podczas pomiaru to cos sie dzieje ?

  7. #7
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Takie tematy istnieja na forum.

    Ale jaki masz rok samochodu??? Czy to zegary jagger czy moze vdo???

    Na moja wiedze masz rok chyba 98 i zegary vdo z zegarkiem na wskazowki. Ale moge sie mylic.

    Obstawialbym podlaczenie czerwonej wtyczki ze szwankuje.

    Wyciagnij licznik to sa 5 min roboty i odepnij czerwona wtyczke, zobacz czy wszystkie piny sa ok w kostce bo moga sie stykac razem ktores i juz masz efekt dyskoteki.

    Jesli tak bedzie ok to zdejmij pokrywe gorna od oslony kierownicy i odepnij manetke. Tym samym sprawdzisz czy to wina manetki lub jej zwarcia.

    Poza tym czy przegasa cokolwiek w aucie???
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cześć, może taśma do wyświetlacza coś nie łączy, wskaźniki Ci działają prawidłowo?

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam, posiadam a3 8l z 98r z silnikiem 1.8t AGU. Mam w nim licznik vdo z full fisem. Wyświetlacz przy niskich temperaturach się wyłącza, włącza, resetuje czas, spalanie i tak dalej. Stwierdziłem, że to wina fisa. Fis został wymieniony, ale problem pozostał, dalej się resetuje. Dodam, że nie działa przycisk "Reset" na manetce, reszta bez zarzutu. Odłączałem manetkę oraz kostki w liczniku, ale nic nie pomaga. Miał ktoś taki problem ? Gdzie mogę zacząć szukać ? Pozdrawiam

  10. #10
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Może właśnie ten niedziałający reset jest sprawca.
    Nie mam fejsa ani androida!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •