Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: wiatrak sie nie wlancza

  1. #1
    pimpa13's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Auto
    Audi A3 Sportback 2.0TDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny wiatrak sie nie włancza

    cześć!tak jak w temacie, nagrzeje sie auto i wiatrak sie nie włancza.Szczerzemówiąc to odkąd mam ten wózek to niesłyszałem tych wentylatorów.Chodzi mi oczywiście o wentylatory chlodzace silnik.Ma ktoś jakis pomysł co mogło paść albo miał podobny przypadek.Do mechanika pojade po weekendzie a póku co szukam pomocy na forum
    P.S.widiałem już podobny temat gdzie pisał ARTURo jednak jest tam opisane zbyt ogólnie
    CC 700 30KM R.I.P.
    MEGANE 98KM R.I.P.
    A3 1.6 102KM R.I.P.
    A3 2.0 TDI 173KM 408nm LIVE


    Zakład Obrotu Nawozami
    Sprzedaż hurtowa nawozów rolniczych,węgla,cementu
    tel 158554799

  2. #2
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    szczerze mowiac to moich tez nie slyszalem ale dopoki temp jest w normie nie masz sie czym przejmowac ...to nie stare golfy gdzie suszarka sie wlacza

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    pimpa13: masz klopoty z za wysoka temeratura czy po prastu nie slyszysz tych wiatrakow.

    jakbys dobrze poczytal co odpisywalem Arturowi to bys wiedzial za co sie zabrac.

    Napierw sprawdz czy zwierajac wtyczke od czujnik (np jakims drucikiem) wlaczaja sie wentylaroty... jesli tak to czujnik padniety. Jesli nie to odlacz przewody przy samych wentylatorach i podlacz je "na krotko" pod aku (musisz czym je przedluzyc) i wtedy zobaczysz czy w ogole silniki sie nie spalily.
    Sprawdz rowniez masa od silnikow wentylatorow... jast przykrecona do karoserii pod akumulotorem. Musisz wyjac aku i odkrecic podstawke pod nim
    powodzenie

  4. #4
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja juz jestem po naprawie.
    Elektryk skasowal mnie 50zl
    Przyczona bylo ze nie docieral prad do jakiegos modulu sterujacego wentylatorami - tyle wiem
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Ja juz jestem po naprawie.
    Elektryk skasowal mnie 50zl
    Przyczona bylo ze nie docieral prad do jakiegos modulu sterujacego wentylatorami - tyle wiem
    Zawsze trzeba cos wymyslic klientowi bo za przeczyszczenie masy nie daloby sie wziac 50zeta

    Mowilem wam ze trzeba zaczac od masy bo w naszych kiluletnich autkach juz takie przygodu moga sie zdarzac... poznej szukac dalej.
    Popotrzylbym Ci na to na bemowie za friko

  6. #6
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mach, bylem u dwoch mechanikow - elektrykow i nikt nie mogl zrobic a auto stalo u nich po caly dniu..

    Nie dochodzil prad bo sam sprawdzalem na krotko
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  7. #7
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Mach, bylem u dwoch mechanikow - elektrykow i nikt nie mogl zrobic a auto stalo u nich po caly dniu..
    hehe kazdy porzadny elektryk doszedl by to tego ...wystarczy troszke pomierzyc

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z Rzeszy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    ja szczerze mowiac tylko raz slyszalem wentylator chlodnicy w moim audiku.to bylo na urlopie w lato i bylo zaj$%& goroco.zgasilem silnik i wyszedlem z auta ,a tu nagle pyk..zalaczyl sie wiatrak.Zagrzalo mi sie moje kochanie .
    Normalnie to on sie nie wlacza jesli temperatura jest w normie.
    8smego dnia Bog stworzyl Audi.Spojrzal nan i powiedzial:To jest dobre.I tak juz zostalo

  9. #9
    dobry33's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Question Problem z chłodzeniem silnika i ogrzewaniem samochodu

    mam a3 z 1997r. 1,6 AEH, jakieś 2 tygodnie temu wymieniłem pierścienie, panewki i uszczelkę pod głowicą (nie palil na wszystkie gary i konkretnie przepalał olej) wcześniej miałem sytuację, tj. przepalona podstawa bezpiecznika od chłodnicy na akumulatorze, do tego poszedł też mi tez blaszkowy bezpiecznik i wymieniłem go na 50A jak zalecał mechanik.
    Odebrałem samochód od mechanika i mam następujące problemy: przegrzewa się silnik, ogrzewanie nie działa i nagle szyber też siadł, temperatura dochodziła do 120 stopni to stwierdziłem że termostat (wypierdzielalo cały płyn chłodzący). Rozwiązaniem na jakiś czas było wyciągniecie termostatu i chłodzenie było bardzo dobre, jednak ogrzewanie w kabinie cały czas nie działa, jeżdze teraz bez termostatu bo jest lato, ale bedzie problem jak zacznie sie zima, do tego po odebraniu od mechanika nie działa mi szyber, sprawdzilem wszystkie bezpieczniki i wszystkie sa git, teraz nie mam pojecia co moze byc nie tak. Wentylatory kreca, bo ten od chlodnicy wymienialem ale caly czas cos jest nie tak. Załącza się też razem z wiatrakiem od klimy, nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale chyba są one jakoś sprzężone. Jest ktoś w stanie mi pomoc albo podeslac schemat instalacji do a3 z 1997r. 1,6 AEH ?? z góry dziekuje (mój mail w razie czego : dobry33@op.pl)
    pozdro.

  10. #10
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dobry33 Pokaż post
    przegrzewa się silnik, ogrzewanie nie działa i
    pompa wody, powiedziała bye

    Kolego polecam poczytać regulamin forum, i sie do niego zastosować, jeszcze jeden post bez dostosowania sie do zasad forum i ostrzeżenie
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •