Strona 111 z 117 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,101 do 1,110 z 1170

Temat: Mody silnika 2.0 TFSI

  1. #1101

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Tuning a przebieg s3 8p

    Witam, od dluzszego czasu zagladam na forum ale sie nie udzielam. Nie dawno przesiadlem sie z a3 1.9tdi na s3 . Obecnie eska ma sam dolot i 190kkm najazdu . Sztuka myślę że zadbana. Kupiona od marynarza a sprowadzona ze Szwajcarii, mam w planach robic kompletny uklad wydechowy plus soft no i dolot ktory juz jest,jednak nie jestem pewien czy to zaszkodzi, poprzednia a3 miala chipa i dpf wywalony przy przebiegu 290kkm mocno kopcila, byly problemy, sprawdzana w serwisach i nic, dopiero usuniecie chipa zmniejszylo kopcenie dlatego nie wiem jak z eska i jaka moc moge uzyskac, widzialem i szukalem stare posty z podobnych tematow ale zdjecia z hamowno wygasly. A wiec dwa pytania czy w ogole robic cos z ta eSka czy zostawic jak jest oraz jakbym juz robil to jaka moc można uzyskac?

  2. #1102

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeszcze szybkie pytanko, jest możliwość przerobienia bądź założenia pompy wysokiego ciśnienia od rs4 4.2 bądź innego silnika by spokojnie jeździć na 400 do 430 hp? Czy wkład autotecha wystarczy?

  3. #1103
    SAUBER's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    O K L
    Auto
    Mk1 / Mk5
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krzyzko90 Pokaż post
    Jeszcze szybkie pytanko, jest możliwość przerobienia bądź założenia pompy wysokiego ciśnienia od rs4 4.2 bądź innego silnika by spokojnie jeździć na 400 do 430 hp? Czy wkład autotecha wystarczy?
    Niby na stronie producenta pisze, że nadaje się do mocy ponad 350km ale ile max wytrzyma..Mam 350HP u siebie w MK5 i daje rady, jak będzie więcej to sam jestem ciekawy
    Zapraszam do lajkowania FanPage mojego Mk1 ! Dzięki

    https://www.facebook.com/sauberMk1/

  4. #1104
    xayanix's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Orientuje się ktoś czy przy wyłączeniu programowym klap w dolocie w CCZA trzeba je usunąć też mechanicznie czy mogą zostać?

  5. #1105

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wyłączanie programowe bez usunięcia nie ma sensu, bo dalej będziesz miał wadliwe klapy, które będą blokowały przepływ powietrza. Podejrzewam, że z powodu awarii chcesz je usunąć. A jeśli z powodu próby dodania mocy to takim zabiegiem pogorszysz tylko sytuację.
    Usunięcie programowe to ukrywanie awarii zamiast pozbycia się problemu.

  6. #1106

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    b-b
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Zgadzam się z kolegą wyżej, po usunięciu z softu trzeba usunąć mechanicznie.

  7. #1107

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny

    Czy silnik 2.0 tfsi BHZ posiada te klapy i je tez się w nim usuwa ?

  8. #1108
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    BHZ ma klapki jak każdy, usuwasz je w momencie przekroczenia 400PS. Poniżej nie ma sensu.

  9. #1109

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czy zna ktoś z szanownych forumowiczów dobrego specjalistę od przerabiania turbin na hybrydy?
    Chciałbym przerobić standardowe turbo k03 z 2.0 tfsi żeby dało się na nim osiągnąć 300-320KM.
    Dlaczego nie k04 z s3? Bo do tego trzeba jeszcze dokupić kilka rur do przeniesienia dv w inne miejsce. Używki takich rur są nieosiągalne a nowe to ponad 1500 zł i też już nawet w aso ciężko kupić.
    Hybryda k03 wyszła by łatwiej i taniej chociaż wiem że z mniejszymi perspektywami na przyszłość.
    Chyba że ktoś ma dojście do potrzebnych chęści za przyzwoite pieniądze albo jakiś inny patent na dv przy k04 to proszę o info i kontakt.

    Edit:
    Sam sobie odpowiem bo podpytałem w dwóch zakładach modyfikujących sprężarki. Celowo nie powiem ile sobie cenią i jakie to zakłady, bo może ktoś ma inne ceny niż ja i może nie będzie chciał u tych dwóch tunerów robić tylko gdzieś indziej.
    Na hybrydzie K03 "przy dobrym wietrze" da się osiągnąć 300KM. 320 jest nierealne.
    Seria K04 to wszyscy wiedzą jakie moce daje.
    Hybryda K04 pozwala przekroczyć 400KM. Oczywiście wtedy do zmiany jest jeszcze sporo innych rzeczy, ale to inna bajka.
    Żaden z zakładów nie chciał się podjąć przerabiania K04 żeby zawór DV został w tym samym miejscu tłumacząc taką operację jako nieopłacalną dla jednostkowego wykonania.

    Szukam więc w dalszym ciągu kogoś kto zechce mi sprzedać elementy potrzebne do przeniesienia DV przy zmianie turbosprężarki na K04.
    Może jakiś forumowy sprzedawca z dostępem do nowych części z ASO w dobrych cenach?
    A może jakiś forumowicz, który sprzedaje używane części do VAGów?
    Ostatnio edytowany przez kamilen - 31-07-18 o 13:39 Powód: Nabyta wiedza

  10. #1110
    KamileQ's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam potrzebuje numery kilku rzeczy: zaworek cisnienia ten od rs4 i n75 bo bede zmienial przed programem

Strona 111 z 117 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •