Strona 3 z 117 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 1170

Temat: Mody silnika 2.0 TFSI

  1. #21
    AdiGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3CITY
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    jest zima więc nie za wiele pomykałem tym autkiem
    mam 5 tyś km po modyfikacjach
    co do głośności a raczej umiarkowanej akustyki jest spokojnie
    mam cały układ, czyli od początku zamiast 2 katalizatorów seryjnych pojawił się jeden, mam też tzw. silencer - tłumik wyciszający i jest to dobry wybór na trasy; pięknie rasowo brzmi, jest komfortowo, ale musiał się przepalić bo na początku był jeszcze cichszy; olecam
    kontrolka się nie pali bo układ jest jak fabryczny plug&play , z przygotowanym miejscem na czujnik, wszystko jest w porządku

    z tą mocą nie poszalejecie układ wydechowy dodaje PS ale cudów masakrycznych nie czyni. W V-tech najpierw małem 230 PS po chipie, dopiero potem pojawił się full wydech, intercooler, karbonowy dolot i prawdopodobnie wyszło im po drugim strojeniu w Kocarze na seryjnym programie jak piszą 265PS ale to wszystko, teraz musiałbym wymienić wtryski, turbinę , np. od S3 (zakładając ryzykowanie awarią DSG - Nm??????? nie wiadomo ile może pociągnąć - 350Nm fabryka maksymalnie obciąża, a ile można te granicę przesunąć nie wiadomo: 360Nm-370Nm ale za młody silnik i niedoświadczona tuningowo skrzynia.....choć na stronie oettingera pojawia sie info że nawet 390Nm ale to ryzyko) i wtedy nastepny próg byłoby ok. 310 PS. Z pompą paliwa i turbiną Gareta 350 PS, ale ta skrzynia mi leży na wątrobie...

    Graver napisał: Gdzieś wyczytałem, iz najlepszą opcja pod względem przyrostu mocy jest Turbo-back zaś dla wyciszenia trzeba by sie jeszcze podeprzeć rezonatorem.

    ja mam własnie taki zestaw i jest głośność i brzmnienie ---->>>>super
    Ostatnio edytowany przez czapu - 27-01-08 o 20:41

  2. #22

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AdiGTI Pokaż post
    z tą mocą nie poszalejecie układ wydechowy dodaje PS ale cudów masakrycznych nie czyni. W V-tech najpierw małem 230 PS po chipie, dopiero potem pojawił się full wydech, intercooler, karbonowy dolot i prawdopodobnie wyszło im po drugim strojeniu w Kocarze na seryjnym programie jak piszą 265PS ale to wszystko, teraz musiałbym wymienić wtryski, turbinę , np. od S3 (zakładając ryzykowanie awarią DSG - Nm??????? nie wiadomo ile może pociągnąć - 350Nm fabryka maksymalnie obciąża, a ile można te granicę przesunąć nie wiadomo: 360Nm-370Nm ale za młody silnik i niedoświadczona tuningowo skrzynia.....choć na stronie oettingera pojawia sie info że nawet 390Nm ale to ryzyko) i wtedy nastepny próg byłoby ok. 310 PS. Z pompą paliwa i turbiną Gareta 350 PS, ale ta skrzynia mi leży na wątrobie...
    W eSce 8P przy modyfikacji program + pełen układ wydechowy nie ma potrzeby zmiany wtrysków, i intercoolera bo moc po takich modyfikacjach wynosi ok. 315-320 KM i max 420 NM a to jeszcze nie sa parametry powodujace wymiane IC'ka i wtryskow

    Zastanawia mnie jednak inna rzecz o której napisał Adi. Skoro technicznie silnik z MKV GTI to praktycznie ta sama jednostka co silnik z S3 ( nie mówie to o różnicy wynikajacej ze mniej wydajnego coolera, czy tez wtrysków lub turbo ) to jak to jest, iz w S3 by przekroczyc 350 KM nalezy wymianic turbine, ktora z kolei jest zespolona z kolektorem a w GTI da się to zrobić (oczywiscie w eSce też jest mozliwosc by rozlaczyc kolektor od turbo - nie jestem pewien ale do tego trzeba chyba by zrobic jakiegos zmyslnego nowego "baranka" - co pozwoliloby na wlozenie wiekszej suszarki jednakze to juz jest rzeźba).

    Czy zatem w MKV GTI kolektor nie jest zespolony z turbiną ? Jesli tak to kto w Polsce moglby to zrobic, bo z tego co sie pobieznie orientowalem to praktycznie nikt nie wykazywal tym zainteresowania.
    Ostatnio edytowany przez Graver - 24-01-08 o 12:43 Powód: Literowka

  3. #23
    Majkel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec/Wwa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czapu Pokaż post
    AdiGTI, prosze przywitaj sie w odpowiednim temacie "tutaj sie witamy i przedstawiamy", dostepnym na glownej stronie forum...

    ja mam wydech z jednym tłumikiem, sportowym katem 3">2,5" i jest umiarkowanie głośno ale mozna sie przyzwyczaić...

    pzdr
    prosze Cie Czapu... umiarkowanie glosno hehehhee
    chyba juz ogluchles
    parametry wyjściowe: 226KM; 347Nm; ET: 13,97sek na 1/4 mili Bemowo 2007
    parametry aktualne: 246KM; 346Nm
    parametry docelowe: ktos to wie?

  4. #24
    AdiGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3CITY
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Może popełnię zbrodnię
    uważając że Golf GTI 2.0 TFSI to prawie A3/S3
    choć prawe robi wielką różnicę (zależy)
    więc podaje kilka informacji jak to wygląda sprawa wokół modyfikacji tego silnika 2.0TFSI:
    może komuś to pomoże...
    Taki jest początek wydechu: zamiast 2 jest tylko 1 katalizator sportowy

    dalej jest taki zestaw tylko tłumik jest inny:

    Tłumik końcowy mam taki: (marzyły mi się 4 końcówki wydechu)

    teraz jest 265 PS

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez AdiGTI - 26-04-08 o 16:35

  5. #25

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszcz Gdański
    Auto
    A3 / Honda Civic
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    aaa to auto jest szybkie po tych modach ! respekt

    Mialem okazje dostać lanie

    pozdrawiam kierownika i dzieki za zabawe ;]

  6. #26

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AdiGTI Pokaż post
    Może popełnię zbrodnię
    uważając że Golf GTI 2.0 TFSI to prawie A3/S3
    choć prawe robi wielką różnicę (zależy)
    więc podaje kilka informacji jak to wygląda sprawa wokół modyfikacji tego silnika 2.0TFSI:
    może komuś to pomoże...
    Taki jest początek wydechu: zamiast 2 jest tylko 1 katalizator sportowy

    dalej jest taki zestaw tylko tłumik jest inny:

    Tłumik końcowy mam taki: (marzyły mi się 4 końcówki wydechu)

    teraz jest 265 PS
    http://kocar.pl/pl/aktualnosci/golf_...i_dsg_by_kocar
    Kierunek działań?
    dostałem w Kocarze takie plany na mody:
    na 310 PS -> wymiana turbo i wtryski od s3 (zestaw niżej)
    (bo seryjna turbinka na wysokich obrotach słabnie; znany problem w GTI że powyżej 200km/h auto w serii ma spowolnione przyśpieszenie; u mnie po chipie ciągnie ostro do jakieś 240, ale turbina na max bezpiecznych mozliwosci)
    na 350-360PS -> kit Garreta + wtryski s3:


    na 350-360PS -> wymiana pompy paliwa
    Z czasem kute tłoki i korbowody
    martwią mnie tylko nieznane granice możliwości DSG (z Nm-ami musieliby zjechać)
    i przednia oś ile może przenieść??? jak teraz jest już ciężko i boksują koła przy 265 PS (370 Nm)

    Pozdrawiam
    Adi ponawiam pytanie bo moze bedziesz wiedzial. Czy w MKV GTI turbina nie jest zespolona z kolektorem ? Pytam dlatego, iz osiagniecie 310 Koni w GTI (przy 200 KM w serii) jest sporym wyczynem zas w S3 taki wynik daje sie osiągnąć praktycznie samym programem. Natomiast co do osiagniecia poziomu 350-360 Koni to jest to juz inna bajka i spore wyzwanie i to zarowno w S3 jak i w GTI. Tak jak zaznaczyles zreszta osiagniecie takiego wyniku winno skutkowac wymiana chocby turbiny i stad moje pytanie o zespolenie jej z kolektorem w GTI.

    Adi a jesli moglbys jeszcze cos napisac to pls o info jak Ci sie sprawuje ten obecny setup co Ci robil Kocar. Ile na nim juz przejechales i czy wszystko jest w porzadku (chodzi mi o jakies niepokojace objawy lub potrzebe interwencji)

    Ps. Slyszalem, iz w eSce dol jest naprawde wytrzymaly i przy mocach rzedu 350 koni nie ma jeszcze potrzeby zakuwania. Z drugiej strony jak juz cos robic źle to moze i lepiej robić to dobrze i zapodajac taki setup warto by było choc profilaktycznie zrobic kucizne (mowie tu teraz wylacznie o eSce).

    Gr1zly moze slyszales jak to jest w rzeczywistosci z ta wytrzymaloscia dolu w eSce
    Ostatnio edytowany przez Graver - 31-01-08 o 23:15

  7. #27

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    co do kolektora to pod BIG TURBO które miałoby wydać 360KM trzeba wyspawać kolektor od podstaw....

    pzdr

  8. #28
    AdiGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3CITY
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mogę na razie powiedzieć że program Kocaru spisuje się bardzo dobrze...

    najpierw miałem kiedyś programn V-techu na na jałowym trochę dziwnie chodził, auto było szybkie, potem wgrali mi serię i ją chipowali i teraz na tym kocarowym programie jestem zadowolony z auta jeszcze bardziej...
    przede wszystkim ciągnie góra, wcześniej jakby przy 5k zamulał (w Kocarze mówili że turbo chodziło ale brakło paliwa)
    ludzie mają już różne doświadczenia z modami przy tym silniku - wcześniej też VTG zaproponował mi swoje usługi)
    na zdjęciach wvcześniejszych turbo kit G. widać turbinę i jej sposób montażu (turbo i kolektor) ale trochę muszę popytać co i jak dokładnie w temacie by się przekonać
    Ostatnio edytowany przez AdiGTI - 05-04-08 o 17:01

  9. #29
    gr1zly's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A6 Competition
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    AdiGTI czy ja dobrze widziałem na zdjeciach ze strony Kocara, że masz zalożony dolot Carbonio?? Jesli tak to jak to sie sprawuje i czy była rzezba przy montazu gadałem z chlopakami z UK i mówili, że straszne cyrki sa z montażem a potem komputer świruje.

    Czy wydech Millteka załatwiał ci kocar czy sam gdzieś kupiłeś?? W obydwu przypadkach jeśli możesz to wyślij mi cene na PW.

    Ze zdjęć wynika, że chcesz wsadzić dolot CAI Forge jak dobrze widze? Nie boisz sie że może sie do tego woda dostąć i bedzie lipa?? Czy masz zamówiaona skarpete na stożek?

  10. #30

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gr1zly Pokaż post
    AdiGTI czy ja dobrze widziałem na zdjeciach ze strony Kocara, że masz zalożony dolot Carbonio?? Jesli tak to jak to sie sprawuje i czy była rzezba przy montazu gadałem z chlopakami z UK i mówili, że straszne cyrki sa z montażem a potem komputer świruje.

    Czy wydech Millteka załatwiał ci kocar czy sam gdzieś kupiłeś?? W obydwu przypadkach jeśli możesz to wyślij mi cene na PW.

    Ze zdjęć wynika, że chcesz wsadzić dolot CAI Forge jak dobrze widze? Nie boisz sie że może sie do tego woda dostąć i bedzie lipa?? Czy masz zamówiaona skarpete na stożek?
    gr1zly dzwonilem do Kocara i od bodaj listopada Kocar jest przedstwicielem (lub dystrybutorem produktów) Milteka na Polske. Zamowienie wyglada tak, iz dzwonisz do nich, ustalasz co Cie interesuje a nastepnie wplacasz zaliczke i czekasz na info kiedy sprzet juz przyjedzie do Kocaru. Jedynym mankamentem przy Milteku jest to, iz termin realizacji jak powiedzieli mi w Kocarze jest naprawde rozny (zalezy to pewnie od oblozenia w samym Milteku) i wynosi od tygodnia do trzech. Cena pelnego ukladu tzn. Turbo back bez puszki wygluszajacej to koszt 7500 PLN. Pozostale opcje sa oczywiscie tansze.

Strona 3 z 117 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •