Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 23

Temat: Wycena po stłuczce

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Wiesz co, ja akurat nigdy nie naprawiałem auta w ASO, ale wydaje mi się, że jak zaakceptują wycenę z ASO to wtedy nie ma opcji, abyś Ty musiał coś dopłacać.

  2. #12
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    TUW ma dwie opcje albo zaakceptować wycenę ASO albo uznać szkode całkowita
    ASO to nie tylko warsztat maja też swoich prawników

    możesz mi uwierzyć bądź nie rozmawiałem ostatnio z mecenasem właśnie o odszkodowaniach
    każda kalkulacja z jaka miał do czynienia była zaniżona przynajmniej o 50 %
    99% spraw jakie prowadził wygrał
    ten 1% to TU odsąpiło od naprawy i wypłaciło za szkode całkowita

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    audi a3 2.0 Tdi 170 ps S-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ok dzięki za podpowiedzi , jutro ruszam po tą notatkę z policji i jadę do TUW-u. Wybiorę jednak wariant z ASO bo zależy mi na dokładnej naprawie samochodu i oryginalnych częściach , dziękuje i pozdrawiam

  4. #14
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Raadzio Pokaż post
    Powiem tak, TU wyceni ci to na kosztorysie w uwzględnieniem zamienników
    własnie o to chodzi w TU by klientowi wcisąć zamienniki ktore i tak nie pasuja jak należy
    przerabiałem niedawno kalulacje innego kolegi z forum
    wpisali w niej nr części o dziwo zgodne z etka (oryginałami) ale cenowo dali śmieszne pieniądze
    i tu na fakcie listewka boczna na błotniku tylnym w 8L 18 zł gdzie w aso kosztuje 80 zł
    ale nie o tym temat

  5. #15

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damianxxx1985 Pokaż post
    Ok dzięki za podpowiedzi , jutro ruszam po tą notatkę z policji i jadę do TUW-u. Wybiorę jednak wariant z ASO bo zależy mi na dokładnej naprawie samochodu i oryginalnych częściach , dziękuje i pozdrawiam
    Tylko po co jedziesz na policję i tracisz czas. TUW sam się zgłosi po notatkę na policję.
    Jeżeli chodzi o naprawę w ASO to nie może ona przekroczyć 100% wartości auta sprzed szkody (w Twoim przypadku nie powinno), a co do utraty wartości to TU również powinno uwzględniać taką wartość w wysokości wypłaconego odszkodowania.

  6. #16

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    audi a3 2.0 Tdi 170 ps S-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    wolę jechać na policję po notatkę i zgłaszać szkodę z kompletem potrzebnych dokumentów. z tego co mi wiadomo TUW ma skłonność do odwlekania terminu wypłaty odszkodowań i należnych roszczeń (zdarza im się, że brakuje im jakiegoś papierka co wydłuża czas rozstrzygnięcia o następne 2 tyg i tak w kółko)

  7. #17
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie jezdzi sie do TUW, tylko zglasza szkode przez infolinie

    co do napraw z OC sprawcy na zamiennikach, wcale nie wyglada to tak rozowo, wcale nie musza akceptowac rachunkow z ASO, dlatego tez czasem trzeba doplacic z kieszeni, zeby odebrac auto

    20 czerwca 2012 roku, Sad Najwyzszy jasno to okreslil, radze sobie tez jesli ktos nie ma stycznosci, pooglada nawet na tvn turbo program "rzeczoznawcy" , wiekszosc napraw z oc sprawcy odbywa sie niestety na zamiennikach




    Rzecznik Ubezpieczonych zapytał Sąd Najwyższy "Czy w świetle art. 363 § 1 k.c. w zw. z art. 361 § 2 k.c. poszkodowany może żądać od ubezpieczyciela w ramach jego odpowiedzialności gwarancyjnej z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ustalenia wysokości odszkodowania za szkodę w pojeździe według cen części oryginalnych bezpośrednio pochodzących od producenta pojazdu w sytuacji, gdy uszkodzeniu uległy tego rodzaju części i zachodzi konieczność ich wymiany na nowe?" Sąd Najwyższy 20 czerwca 2012 odmówił przyjęcia uchwały i w uzasadnieniu przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie, które nie jest zbyt korzystne dla poszkodowanego.

    pełna treść : http://www.sn.pl/sprawy/SiteAssets/L...ZP-0085_11.pdf

    Jeżeli natomiast przyjrzymy się uzasadnieniu do postanowienia Sądu Najwyższego z dnia 20 czerwca 2012 - III CZP 85/11 to dochodzimy do wniosku że:

    1. poszkodowany ma przynajmniej trzy możliwości naprawienia szkody tj. przy wykorzystaniu części nowych z logo producenta, części nowych równoważnych oryginałom oraz części nowych o porównywalnej jakości,

    2. kryterium do oceny, która droga jest prawidłowa jest to, z jakim pojazdem mamy do czynienia (nowy, używany, mocno wyeksploatowany), jaki rodzaj części wymaga wymiany (o żywotności krótszej niż żywotność pojazdu czy też takiej, która nie podlegałaby wymianie gdyby nie wypadek) , jak dotychczas pojazd był serwisowany i użytkowany,

    3. poszkodowany ma prawo co prawda wybrać sposób naprawienia szkody, ale musi to być sposób racjonalny i gwarantujący restytucje do stanu sprzed wypadku w taki sposób, by restytucja ta nie doprowadziła do nadmiernych i nieuzasadnionych korzyści po stronie poszkodowanego,

    4. tym samym przy wyborze sposobu naprawienia szkody poszkodowany powinien kierować się zasadą racjonalnego wyboru sposobu naprawienia szkody przy równoczesnym zastosowaniu się do obowiązku minimalizacji szkody,

    5. jeżeli poszkodowany poniesie koszty naprawy i udowodni je rachunkiem/fakturą to należne mu będzie odszkodowanie wg wartości części wykazanych w tym dokumencie.

    Dla poszkodowanego oznacza to zatem, że dopóki nie udowodni (art. 6 k.c.), że pomimo logicznego braku uzasadnienia do zastosowania przy naprawie pojazdu oryginalnych części nowych (art. 361 par. 1 k.c.) miał "szczególny interes" w tym, by takiej naprawy dokonać, odszkodowanie wypłacane przez ubezpieczyciela ustalane jest stosownie do tego, z jakim pojazdem ma do czynienia oraz jaki rodzaj części uległ uszkodzeniu. Tym samym dopiero poprzez faktyczne przeprowadzenie naprawy poszkodowany udowadnia stratę, która podlega obowiązkowi odszkodowawczemu (art. 361 par. 2 k.c.). Skończyło się zatem Eldorado z pompowaniem wartości kosztorysów z argumentacją, że poszkodowanemu należy się odszkodowanie wyliczone wg wartości części nowych, najlepiej tych oryginalnych z logo producenta. W ten oto naturalny sposób umarła również teza, że poszkodowany nie musi naprawiać pojazdu, by otrzymać odpowiednio wyliczone odszkodowanie. Bo przecież dopiero dowód w postaci przeprowadzenia naprawy i poniesienie jej kosztów będzie świadczyć o tym, jaki jest rzeczywisty (a nie hipotetyczny) rozmiar poniesionej straty.

    Z drugiej strony można dodatkowo stwierdzić, że takie rozwiązania wskazywane przez Sąd Najwyższy wytrąciło środowisku motoryzacyjnemu główne argumenty podnoszone przeciwko ubezpieczycielom. Dlaczego? Bo jeżeli dowodem na powstanie straty będzie faktura za naprawę, to mniej będzie napraw przeprowadzanych nie wiadomo gdzie i przy wykorzystaniu nie wiadomo jakich części. Tym samym mniej będzie napraw w "szarej strefie", a więcej podatku VAT należnego państwu. Poprawić się również powinno bezpieczeństwo na drogach, bo przecież poszkodowany nie będzie szukał części niewiadomego pochodzenia tylko może legalnie skorzystać z jednej z dróg wskazanych przez Sąd Najwyższy.


    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #18
    elania90's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8p (2003)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Z tego co mi wiadomo to za notatke z policji musisz zaplacic a takto rzeczoznawca sam sie stara o notatke z polici (przesylaja sobie) ja mialem z miesiac temu kolizje ciedzialem w domu spokojnie a moj rzeczoznawca sam wszystko zalatwial ... mialem do wymiany prawe drzwi od pasazera tyl i przod progi tyl i przod nadkole tyl i przod. wszystko zrobione na oryginalnych czesciach z Audi. Wrazie pytan pisz na Priv.

  9. #19
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez elania90 Pokaż post
    Z tego co mi wiadomo to za notatke z policji musisz zaplacic
    Bzdura. Mają obowiązek Ci ją udostępnić na Twoją prośbę. Jesli sprawa co do winnego kolizji jest jasna to nie ma takiej potrzeby - ubezpieczyciel sam sobie i tak ją weźmie.

  10. #20
    elania90's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8p (2003)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    O tym mowie ze ubezpieczenie tak przesylaja sobie policja-ubezpieczyciel , ale jesli ty sobie chcesz wziąć to musisz zaplacic mialem ta sama sytuacje co kolega gora miesiac temu to wiem co mowil mi policjant. Nie bede sie klocil pozdrawiam i nie masz sie o co martwic wszystko bd na nowych czesciach jesli tego sobie zyczysz

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •