Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: rzucanie auta - problemy ze śniegiem

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Błonie/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny rzucanie auta - problemy ze śniegiem

    Hej

    Mam takie ogóle pytanko do wszystkich osób z większym doświadczeniem od mojego

    Ostatnio zauważyłem znaczący spadek komfortu jazdy na śniegu
    Jeszcze niedawno samochód spokojnie wjeżdzał w śnieg, wyjeżdzał.
    A ostatnio mam problemy z tym. Koła częściej się buksują i mechanizm różnicowy ustawia napęd na 1 koło. Mam sporo większe problemy z wjazdem i wyjazdem ze śniegu w który jeszcze niedawno spokojnie wjeżdzałem.

    Np wczoraj troszkę spadło śniegu. Chcę zaparkować samochód prosopadle i samochód bez problemu wjechał na swoje miejsce, ale chciałem troszkę poprawić. Cofam bez problemu do tyłu i znowu daje do przodu. Efekt taki że zamiast do przodu jechać to sam przód samochodu przesuwa się w lewo lub w prawo. To troszkę wycofałem i znów daje do przodu. A samochód podjechał minimalnie i znów rzuca się na boki (prawie bokiem nie uderzyłem w samochód obok)...

    Czy to wina opon? Czy możliwe że opony w krótkim czasie znacząco pogorszyły swoją przyczepność? Samochodem robię mało km (5000 km rocznie), więc chyba opony nie powinny się szybko ścierać... Może coś z napędem jest nie tak...

    Ma ktoś jakiś pomysł lub radę?

    Ps. za tydzień mam jechać w góry i chciałbym troszkę poprawić własności jezdne po śniegu

  2. #2
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    długo masz prawo jazdy i jeździsz autem ? a może była różna nawierzchnia więc inne zachowanie samochodu ? myślałeś nad tym zamiast zwalać winę na opony... pod śniegiem może był np lód i wszystko jasne

    Jedziesz w góry weź łańcuchy
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Błonie/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Prawko mam od dawna i samochód też, więc przejechałem już sporo km w swoim życiu
    Może tak być że poporstu trafiłem ostatnio na jakieś gorsze miejsca (bardziej ślisko), ale wole się upewnić że wszystko jest ok przed wyjazem.
    Łańcuchy pewnie kupię, ale w nich nie można wszędzie jeździć no i ponoć mogą popsuć opony...

  4. #4
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    nie można na nieośnieżonej drodze. Łańcuchy głównie zakładasz jak nie możesz podjechać pod górkę o "własnych siłach" bo jest dużo śniegu albo na zakrętach choć czasem wystarczy mocniej napiędzić auto

    Jak masz obawy to podłącz auto pod kompa i sprawdź czy nie ma błędów na którymś z czujników.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mektos Pokaż post
    Prawko mam od dawna i samochód też, więc przejechałem już sporo km w swoim życiu
    tym bardziej mnie dziwi Twoje pytanie.
    Wystarczy ,że jest nierówno albo jedno koło ma lód pod sobą a drugie kamyczki czy piasek
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •