Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Stłuczka - wycena.

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny Stłuczka - wycena.

    Witam

    Miałem w piątek stłuczkę - koleś pukną mnie w tył i pod wpływem uderzenia - moje auto się przesunęło i uderzyłem w babkę, która stała przede mną.
    To tak w skrócie.
    Dostałem wycenę od ubezpieczyciela i mam chyba właśnie kilka zastrzeżeń co do niej, ale za nim to im napiszę, chciałbym aby ktoś się wypowiedział na ten temat. Mam nadzieję, że znajdę tutaj osobę, która ogarnia temat.
    Oczywiście mogę udostępnić kosztorys i zdjęcia auta (przyznam, że aż się zdziwiłem, iż praktycznie na moim aucie nic nie widać poza lakierem, a koleś już nie mógł odjechać z miejsca zdarzenia Fiat Bravo, czy może przypadkiem kwiatki wyjdą po zdjęciu zderzaka), wtedy może łatwiej będzie się wypowiedzieć.
    Moje pytania:
    1. Czy wymieniając zderzak tylny należy wymienić prowadnicę (ślizg) lewą i prawą nr 8P3807393A i 94A - dodatkowo wiem, że jakaś jeszcze jest tam prowadnica, jak to jest?
    2. Czy w przypadku wymiany spojlera dolnego również w kosztorysie powinny być uwzględniony zestaw części montujących do spojlera?
    3. Co to są folie ochronne 8P3807905 (strona lewa) i 8P3807906 (strona prawa)?
    4. Czy przypadkiem w kosztorysie nie uwzględniono mi lakierowania spojlera dolnego (jest jedynie podane zderzak tylny, kompletny a-d - jednak nie rozumiem tego i nie wiem co do końca oznacza)?
    5. Co z zaślepką 8P3807441 - czy wymieniając zderzak ona już jest razem, czy jednak jest osobno? Dodatkowo czy lakierowanie zderzaka zalicza ją do malowania czy nie?
    6. Listwa tylna w 3d jest kompletna razem ze zderzakiem?
    7. W mojej ocenie nie uwzględniono w kosztorysie wymiany kratki wlotu powietrza 8P3807647 (raczej urwany zaczep bo nie da się jej ponownie włożyć by się trzymała), czy mam rację?
    7. Chyba nie uwzględniono malowania listwy lewej zderzaka przedniego - czy ona zalicza się do malowania całego zderzaka?
    8. Czy zaślepka otworu ucha do holowania zalicza się do malowania zderzaka (przód) czy nie uwzględniono jej?
    9. Czy przypadkiem też nie powinni mi uwzględnić ramki pod tablicę rejestracyjną? Dlaczego ja w sumie mam płacić za nią z własnej kieszeni - wiadomo, że są to groszowe sprawy, ale taka czasami może nazbierać się duża kwota.

    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

  2. #2
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    daj foty uszkodzen i kosztorys na forum bo inaczej temat nadaje sie tylko do śmietnika

  3. Podziękowania dla domel79 za pomoc w problemie

    Raadzio (21-02-13)

  4. #3

  5. #4
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    kolego jeszcze raz pełny kosztorys ewentualnie usuń te czesc danych osobowych
    i tak by bylo cos widac
    dodatkowo linki do uszkodzen auta nie dzialaja

    podstawowe pytanie naprawiasz we własnym zakresie czy bezgotówkowo
    i drugie pytanie naprawiasz pod siebie dla siebie czy pod sprzedaż ?

  6. #5

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Kolego to jest pełny kosztorys jaki otrzymałem, są tam 2 strony. Wcześniej są jedynie moje dane osobowe, których nie zamieściłem.
    Już raczej wszystko powinno działać.
    Powiem w ten sposób - auta raczej nie chcę naprawiać, czyli zatem wziąć gotówkę, gdyż chcę je sprzedać i wolę je sprzedać w takim stanie, aby mi nikt później nie mówił, że był nie wiadomo jaki dzwon był, a te uszkodzenia to praktycznie nie uszkodzenia.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •