Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: LPG -A3 1.8 ma chwilowy zanik mocy(na ułamek sek) ,przełącza na pb ,szarpie

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny LPG -A3 1.8 ma chwilowy zanik mocy(na ułamek sek) ,przełącza na pb ,szarpie

    A3 agn 1.8 Auto ma chwilowy zanik mocy ,przełącza na bezyne ,szarpie ---typowe zachowania

    autko mam od ponad 6 miesięcy , po 3 dniach zakładam gaz , nowa butla i wszystko z nią związane ,używany stag 300-4 (troszkę przestarzaly2007 ale gaziarz twierdzi ze będzie ok )reduktor ,wtryski valtec (jutro dorzucę więcej danych ...........auto śmiga ,wszystko idealnie ,wytrzymuje nawet butowanie (nie przechodzi na Pb )

    a 2 tygodnie temu zonk , ruszam 1 bieg(dość ostro ) , 2 bieg i jakby na chwilkę ktoś puścił gaz i ponownie wcisnol , 3 bieg i tak samo tyle ze kończy sie przeskoczeniem na bezyne ..... tak przez resztę trasy i 3 kolejne dni bo nie było czasu grzebać ,tyle ze pierwszym razem przeszedł na benzynę powyżej 4000 a systematycznie przełącza sie przy coraz niższych obrotach

    wymieniam filtr fazy ciekłej i lotnej .....bez zmian
    wymieniam ps-01 .....nadal bez zmian
    jadę do gazownika , podpina pod komp ...wyskakuje jakiś błąd o pełnym otwarciu wtrysków i coś jeszcze jest dopisane w tym komunikacie ale nie nadążyłem czytać bo skasował , poprawia mapę ...o ile pamiętam krzywa podbija do góry i zmienia nastawy reduktora na min 0.40 a max na 1.40
    test ...jest lepiej , już nie wyrzuca co chwile na bezyne ale nadal przy przyspieszaniu występuje zjawisko jakby na ułamek sekundy dostaje zamułki ( jakby pościć i ponownie wcisnąć gaz )

    tak sie zaczęło
    przy okazji wymiany sterownika postanowiłem ja wykopać i ustalić co jej konkretnie dolega ,,,,poza tysiącami niedoskonałości w postaci braku lutowania ,puszczeniem przewodów w takich miejscach ze były miażdżone , sterownikiem wiszącym na jednej śrubie i opasce ,wtryski tak założone ze do poszczególnych cylindrów są coraz dłuższe przewody gazowe itd

    i w końcu znajduje przyczynę ...jest nim reduktor - tomasetto at-09





    sposób naprawy - wykręcamy śruby i elektromagnes (gwiazdka i klucz 8 )





    delikatnie podnosimy dekiel i wyjmujemy kroćce wodne



    przesuwamy dekiel w płaszczyźnie w celu uwolnienia trzpienia reduktora i zdejmujemy dekiel
    i oto co zobaczyłem






    (dla admin nie prowadzę warsztatu ani uslug gaz ... to nie reklama
    kupujemy zestaw naprawczy membran i uszczelek , nie zapominajmy o drugiej stronie reduktora
    u mnie pomogło w 100% (testowane na drodze ),potem dodatkowo sprawdziłem błędy auta , i sterownika gazu oraz jego ustawienia

    warto tez sprawdzić rurkę od butli do reduktora pod podwoziem ,drożność

    jeśli kogoś to przerasta lub nie maja gdzie lub narzędzi ,czy diagnostyki mogę pomuc lub zrobić -mieszkam około 20 od warszawy
    tel na pw
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-12-15 o 04:15

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •