Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: Swap na 2.3 v5

  1. #21
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja mialem robic fabie na 1,8T, nawet dawce kupilem angielskiego. Jednak trafilo mi sie A3 tez 1,8T po smiesznych pieniadzach i jest w lepszym stanie niz fabia i juz mi sie odniechcialo swapa do fabii. Zostaje przy fabrycznym (no prawie - 180 koni) A3.

  2. #22

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WARSZAWA
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Ja mam w swojej a3 VR5 polecam, i nie tylko dla dźwięku jak wszyscy piszą ******sta konstrukcja silnika. Co z tego że nie możesz pojechać na rolki na chip. Dźwięk tu się nigdy nie znudzi, "zmienne fazy" jak działają, dają fajny efekt i zawsze będę bronił tego silnika, nie mam nic do 1.8t , jeździłem takimi, mają potencjał ale a3 z VR5? albo z VR6? Mało tego

  3. #23

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    GOLF IV GTI 2.3 V5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja mam w golfie 2.3 V5 AGZ, jeżdżę od dwóch lat. Co do silnika nie mam żadnych zastrzeżeń, bardzo udane konstrukcje mój ma obecnie 290000 na blacie i od wymiany do wymiany zniknie może z 200 ml oleju 5w40 a robię głównie trasy po 1000km. Dźwięk jest tłusty, pięknie mruczy zwłaszcza jak się go ciągnie od niskich obrotów. Jedyna wada to trochę mało mocy, do 1.8t nawet nie ma co startować, za to można śmiało robić wydech na przelotowych i cieszyć się z ładnego dźwięku zamiast smutnego pierdzenia czterocylindrówki, albo co gorsza klekotu 1.9 tdi. Nowsza 20 zaworowa wersja która ma 170 koni dużo lepiej chodzi i można coś pomodzić jak się ma za dużo kasy. Jak swap to tylko na AQN.

  4. #24
    GibsonA3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Lubin
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    2.3 v5 ma zmienne fazy? Pierwsze słyszę

  5. #25

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WARSZAWA
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Jest coś takiego w aqn, może fachowo to się inaczej nazywać, ale efekt ten sam, dlatego dałem w cudzysłów ta nazwę na przelocie 2,5" mruczy ******ście kwestia doboru wydechow itp. Bo bez wydechow to się drze jak wsciekly.

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    GOLF IV GTI 2.3 V5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GibsonA3 Pokaż post
    2.3 v5 ma zmienne fazy? Pierwsze słyszę
    2.3 20V aqn ma zmienne fazy rozrządu (tak samo jak 2.8 i 3.2 vr6) oraz kolektor ssący o zmiennej długości. AGZ ma tylko zmienne długości kolektora ssącego.

  7. #27

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Jak widać ktoś już wrzucił 2.3 do A3 (6mateusz9)
    U mnie niedawno ta operacja się zakończyła i co mogę powiedzieć?
    Miałem dawcę (Mk4 angola) i wszystko sobie przerzuciłem, chłopaki z Genowefa Garage przyjechali i podpięli mi elektrykę w 3 godzinki i auto śmiga aż miło.
    W porównaniu z ASZ o wiele fajniej jeździ mi się AQNem i pomimo moich obaw, że słabszy moment będzie sprawiał wrażenie, że auto idzie gorzej niż z dieslem, jest zupełnie odwrotnie

    Ogólnie, jeśli miałbym wolny cały tydzień i zajmował się tylko tym, to bez problemu byłoby to zrobione w takim czasie. Druga sprawa to gotówka, musiałem mieć przerwy, bo były problemy z kasą, dlatego zajęło mi to pół roku, a nie tydzień-dwa.

    Jeżeli ktoś się zastanawia nad takim swapem, to polecam i służę pomocą jeśli tylko trzeba

  8. #28
    GibsonA3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Lubin
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja jestem w trakcie swapa na 3.2 v6 i zastanawia mnie właśnie ta elektryka. Jeśli można wiedzieć jaki koszt Pyknij na PW za odpalenie.

  9. #29
    Dexter2's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Błędów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    No to w komorze musi być już ciasno wypełniony osprzęt plus silnik

  10. #30

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Nie do końca. Swapowaliśmy na równi ze znajomym. Ja wrzucałem 2.3, on 2.8. Jeden cylinder robi duuuużą różnicę. U mnie między podłużnicą, a rolkami możesz sobie swobodnie manewrować narzędziami, w 2.8 silnik już ma bliziutko do podłużnicy.
    Na pewno komora jest bardziej wypełniona niż przy dieslu, ale nie ma tragedii.
    Kolejny minus jest taki, że przy zastosowaniu podkładek 2cm pod silnik, tutaj kolektor uderza o maskę, ze względu na budowę silnika. Minimalna przeróbka dolnej łapy silnika pomaga.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •