Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 25 z 25

Temat: Białe plamki po myciu auta Ludwikiem. Problem pomocy.

  1. #21

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    No oki. Czyli będę robił 30cm na 30cm. I tak po kawałku mam robić tak? Jak jeden kawałek zrobię to później drugi. A jak delikatnie wyjadę na ten kawałek co już wcześniej robiłem to nic się nie stanie??? Przepraszam że tak pytam ale jestem zielony w tych sprawach. I pytanie. Czy mogę umyć auto szamponem z woskiem czy przed tym wszystkim dokładnie umyć auto. I czy wysuszyć je czy nakładać na mokro???

  2. #22
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez etanol Pokaż post
    Wiolka, a co z tymi moimi ubytkami, polecisz jakiś wosk koloryzujący ?
    Nie wiem czy wosk koloryzujący Ci przykryje te ubytki. My nie używamy wosków koloryzujących ponieważ wg nas źle wpływają na wygląd lakieru (zalepiają go i zamiast blasku jest taki przytłumiony kolor). Ale to są subiektywne odczucia więc może są osoby zadowolone z takiego efektu Pod kolor wosku koloryzującego nie dobierzesz ale to nie jest lakier więc tym bym się aż tak nie przejmowała Szczerze mówiąc to ja bym tyle ile się da spolerowała (mechanicznie) i spłyciła rysy. Jeżeli nie zależy Ci na usunięciu a jedynie przykryciu tych ubytków to możesz spróbować produktu typu AIO, np. Autobrite Cherry Glaze ale oczywiście te produkty się wypłukują więc nie to usuwanie rys tylko ich przykrywanie.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karol93ts Pokaż post
    No oki. Czyli będę robił 30cm na 30cm. I tak po kawałku mam robić tak? Jak jeden kawałek zrobię to później drugi. A jak delikatnie wyjadę na ten kawałek co już wcześniej robiłem to nic się nie stanie??? Przepraszam że tak pytam ale jestem zielony w tych sprawach. I pytanie. Czy mogę umyć auto szamponem z woskiem czy przed tym wszystkim dokładnie umyć auto. I czy wysuszyć je czy nakładać na mokro???
    Jak najedziesz na zrobiony już fragment to nic się nie stanie Chodzi po prostu o to żeby nie pracować na dużych fragmentach ponieważ pasta będzie zasychać. Za każdym razem usuwasz mikrofibrą nadmiar pasty. Przed każdym polerowaniem (ręcznym czy maszynowym) trzeba porządnie umyć lakier, wyglinkować, odsmolić i osuszyć. Pracujemy WYŁĄCZNIE na czystym i suchym lakierze.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  3. #23

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Dzięki Wiolka Ale żeby nie zepsuć sobie lakieru pierwsze przetestuję na kawałku blachy z innego auta Jak mi wyjdzie dobrze to będę robił sa swoim aucie A możesz mi bardziej powiedzieć czym to zrobić wyglinkować, odsmolić??? Bo tak troszkę nie rozumiem

  4. #24
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karol93ts Pokaż post
    Dzięki Wiolka Ale żeby nie zepsuć sobie lakieru pierwsze przetestuję na kawałku blachy z innego auta Jak mi wyjdzie dobrze to będę robił sa swoim aucie
    ręcznie na 100% lakieru nie zepsujesz nie ma takiej możliwości.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez karol93ts Pokaż post
    A możesz mi bardziej powiedzieć czym to zrobić wyglinkować, odsmolić???
    Zerknij sobie na przykładową relację z korekty http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/...evroleta-aveo/ (tutaj dość dokładnie masz opisany proces przygotowania do korekty czyli mycie, glinkowanie itp).


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  5. #25
    carok.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz, Bełchatów, Luboń, Lisków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Do usunięcia plam po twardej wodzie można użyć Quik Detailera wyciągnie on również kolor i nada blasku
    MEGUIARS ULTIMATE QUIK DETAILER QD należało by również stosować po myciu auta w celu uniknięcia podobnej sytuacji chociaż po użyciu Profesjonalnego Szamponu i wytarciu takie plamy nie powinny się pojawiać. Można również zastosować APC które jest bardziej uniwersalne ponieważ możemy go stosować praktycznie do każdego rodzaju zabrudzeń.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    etanol , do usunięcia takich otarć idealna by była polerka mechaniczna jednakże może spróbować usunąć to ręcznie SONUS HAND POLISH użytkownik forum Kowal zastosował to na swoim A3 i efekt był naprawdę rewelacyjny. Co do wosku, nie musi być koloryzujący takie woski tylko chwilowo maskują rysy a po 1 myciu wszystko wychodzi także lepiej pozbyć się rys ręcznie lub maszynowo odtłuścić lakier IPA i nałożyć porządny wosk FINISH KARE 1000P HI-TEMP PASTE WAX który zabezpieczy lakier na dłuższy czas nawet 3 miesiące jeżeli będzie się o niego dbać i myć dobrym szamponem.
    Ostatnio edytowany przez carok.pl - 21-03-13 o 14:32
    Kosmetyki samochodowe Taniej dla A3-club.net o 10%. Dostawa gratis od 150zł
    Każdego dnia pracujemy i testujemy kosmetyki z naszego sklepu, pomożemy Tobie w doborze odpowiedniego produktu. Prowadzimy Szkolenia detailingowe
    Dla klubowiczów A3-club.net specjalne warunki na usługi w studio.carok.pl w tym: Ceramiczna ochrona lakieru

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •